Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

"POMOCY" Problem z Subwoofer 2013/08/15 13:24 #21052

  • dezler
  • dezler Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 18
Witam

Mam taki dziwny problem i nie wiem jak Sobie z nim poradzić, mianowicie chodzi o to że, już kilka razy zarzucono mi w Moich produkcjach braku stopy czy basu,
ja sam posiadam Subwoofer więc słyszę je bez problemu, ale myślę że to właśnie przez Subwoofer jest ten problem.

Jak Korzystać na Subwooferze tak żeby ktoś potem odtwarzający Moje produkcje słyszał ten bass i stopę wyraźnie jak ja?
Bo nie wiem może się mylę ale wydaje mi się, że Subwoofer robi coś takie jak by widmo dźwiękowe, że ja słyszę to fajnie przez to widmo a tak na prawdę brzmi to całkiem inaczej i ktoś inny tego nie słyszy, ma cie jakieś pomyły czy coś ?

pozdrawiam
Werset, 1991, Rap.

Chcesz Bity ? Napisz, jakoś się dogadamy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"POMOCY" Problem z Subwoofer 2013/08/15 13:33 #21053

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Dam Ci jedną prostą radę. Analiza widma. Zamiast robić na słuch, przeanalizuj wszystko spectrum analizerem i zobacz które częstotliwości grają wyżej, a które niżej i ewentualnie popraw je equalizerem dla lepszego efektu. Wtedy nikt nie będzie miał prawa Tobie zarzucić że jest za mało "kopa". Co najwyżej to może być wina ich "sprzętu".
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik
Za tę wiadomość podziękował(a): dezler

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"POMOCY" Problem z Subwoofer 2013/08/15 17:15 #21054

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Do produkcji powinno się używać systemu stereo z w miarę płaską charakterystyką brzmienia. Używając subwoofera na 99% masz źle zbalansowany odsłuch, słyszysz dużo basu co przekłada się na to że możesz robić go za mało. Ty słyszysz że jest w porządku bo odsłuch podbija Ci dźwięk ale w rzeczywistości ustawiłeś za cicho poziomy. Wiadomo - opinia opinii nie równa ale ich ilość może sygnalizować że coś robisz nie tak.

Rada jest prosta, zrezygnować z wszelkich systemów 2.1, tym bardziej takich gdzie jest duży niskotonowy głośnik a satelity to małe pudełka, mają takie ubytki i zły balans że aż głowa boli. Standardy zawsze się sprawdzają, bliski odsłuch stereo w formie trójkąta równobocznego to podstawa, żadne 2.1, 5.1, żadne wieże rozstawione po kątach, żadne estradówki położone na podłodze, żadne kina domowe. Do takiej konfiguracji można podłączyć subwoofer ale tylko okazjonalnie, do sprawdzenia co jakiś czas basu, praca cały czas daje po prostu błędne wrażenie, a to odbija się na projektach. Do bliskiego odsłuchu spokojnie wystarczy system z 5" wooferem, nawet 4" zda egzamin, wszystko powyżej 100Hz będzie słyszalne więc większość pasma, tym bardziej że poniżej tego obcina się z 95% materiału, zostaje tylko sub bas i stopa, wtedy można podpiąć subwoofer na czas pracy z tym pasmem.

Inaczej mówiąc jeżeli Twój odsłuch brzmi gorzej niż głośniki z laptopa po wyłączeniu subwoofera to czas na zmianę. Satelity mogą się zaczynać powyżej 200Hz a subwoofer zamula przy 50Hz zostawiając ogromny ubytek pomiędzy.
Za tę wiadomość podziękował(a): dezler

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

"POMOCY" Problem z Subwoofer 2013/08/16 14:39 #21062

  • dezler
  • dezler Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 18
Dzięki za rady, na pewno skorzystam.
Werset, 1991, Rap.

Chcesz Bity ? Napisz, jakoś się dogadamy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena