Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Mpd 32 co i jak? 2013/03/22 16:19 #19958

  • luklas94
  • luklas94 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 51
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam wszystkim. temat jest następujący. W wakacje zakupiłem mpd 32, wcześniej miałem doczynienia tylko ze starym casio dołączonym do komputera przez interface midi. Na początku z mpd wszystko było w porządku, wszystkie przyciski współgrały z fl studio.

Kilka tygodni temu po przejściu na windows 8 zauważyłem że nie działają takie przyciski jak start, stop czy rec. Wiecie jak to naprawić?

Niestety mój angielski jest blady a znalazłem tylko angielską instrukcję do tego użądzenia. Są może jakieś Polskie poradniki co do obsługi użądzenia? Nie wiem nawet takich żeczy co to są te presty albo do czego służą takie przyciski jak global program change itd... ktoś pomoże?
Nie ogarniasz fl studio??? W takim razie zapraszam :) Fl-studio.cba.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Mpd 32 co i jak? 2013/03/22 17:44 #19959

  • V G
  • V G Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 117
  • Otrzymane podziękowania: 5
Ale sadzisz błędy ortograficzne. Może moderacja przymknie na to oko. ;)

Do rzeczy. Kupując sprzęt tego typu musisz być przygotowany na to że większość instrukcji będzie w języku angielskim. Musisz więc poradzić sobie inaczej, bo z tego co wiem w sieci nie ma czegoś takiego jak polska instrukcja do MPD32, ale na youtube.com na pewno znajdziesz jakiś videoporadnik.
Np. ten:
(też w języku angielskim, ale video i tak może dużo pomóc).

Zawsze też zostaje google translate :D

Jeżeli chodzi o windows 8, ogólnie jest dużo problemów z supportem sprzętowym, spróbuj zainstalować aktualizacje, sterowniki, etc. (znajdziesz je na pewno na stronie producenta). Jeżeli to nie pomoże, będziemy myśleć dalej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Mpd 32 co i jak? 2013/03/22 17:46 #19960

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Na dzień dobry dowalę się do ortografii- człowieku, ogarnij to, błagam, bo nóż się w kieszeni otwiera. Primo.

Sekundo- upgrade sterowników zgodnych z Windows 8. Poza tym szczerze wątpię, żeby firmware miał cokolwiek wspólnego z brakiem reakcji na przyciski transportu. Popatrz na ustawienia MIDI w FL- skoro przed przejściem na W8 nie było problemu, to teraz nie powinno tym bardziej.

A tertio- ogarnij na poważnie manual. Nikt za Ciebie się języka nie nauczy, przykro mi.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Mpd 32 co i jak? 2013/03/22 18:58 #19962

  • luklas94
  • luklas94 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 51
  • Otrzymane podziękowania: 0
Niestety - uaktualnienie sterownika w niczym nie pomogło. Nie wydaje mi się żeby to była wina opcji midi. Mogę wysłać skany ustawień, tylko powiedzcie których żebym nie wstawił nieistotnych.
Nie ogarniasz fl studio??? W takim razie zapraszam :) Fl-studio.cba.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Mpd 32 co i jak? 2013/03/23 00:33 #19970

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Zresetuj MPD do ustawień podstawowych, jak będzie pisać w instrukcji, ja nie wiem bo nie posiadam. W FL Studio ustaw typ kontrolera na "Generic" czyli ogólny. Powinno pomóc, spróbuj przynajmniej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Mpd 32 co i jak? 2013/03/23 00:39 #19971

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Na genericu nie łapie przycisków transportu- w każdym razie u mnie nigdy z żadnego sprzętu nie łapało.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Mpd 32 co i jak? 2013/03/23 02:02 #19972

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
To fakt, ale zależy od sprzętu, może akurat tutaj się uda, u mnie na Oxygen 49 działało na którymś tam presecie z kolei (każdy domyślnie był inny), potem sobie sam to przeprogramowałem na pierwszy aż w końcu wprowadzili natywną obsługę do tego kontrolera i można było to zostawić. W Oxygenie konfigurowało się to tak, że ustawiało się na przyciski transportu MMC na wewnętrznym MIDI CC 149 i na każdy dawało odpowiednią wartość (2 = Play itd.)

Znowu sprawdzam instrukcję za samego zainteresowanego, mimo że sprzętu na oczy nie widziałem instrukcja wszystko wyjaśnia, pisze wyraźnie co należy zrobić kiedy są problemy: TUTAJ strona nr 24, komunikaty MMC, bo o nie chodzi. Nie skopiuje cytatu bo dokument PDF jest zabezpieczony. Chodzi tam o to, że do wyboru masz kilka trybów, jeden z nich FL Studio powinien obsługiwać, poustawiaj na każdym przycisku i któryś powinien zadziałać. Na forach piszą, że tryb samo MMC, bez MIDI, działa pod FL.

Manuale naprawdę wiele wyjaśniają.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena