Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Odp: Płyta, procek i ewentualnie pamięć do 450 zł? 2012/07/10 20:02 #16665

  • josedratewka
  • josedratewka Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
Przyznam, że nieco "napaliłem się" na tego Core i3 2100/2120. Z opinii ludzi na różnego rodzaju forach - a trochę ich przejrzałem wczoraj i dziś - LGA1155 wydaje się by bardziej perspektywiczną opcją niż AM3. Wiadomo, ze na pewno będą pod niego pasować nowe procki intela a jak potoczą się losy AM3 nie wiadomo.

Co do propozycji Genka - tak jak pisałem, raczej spróbuję sklecić coś co będzie mi służyć przez dłuższy okres czasu - więc skoro już jest taka możliwość to chciałbym nabyć mobo z obsługą usb 3 (wiem, że dziś takich urządzenie dużo nie ma ale to ma być komp na kilka lat jak już wspominałem). Kolejna rzecz - przydałaby się obsługa sata 3. No i wreszcie ram... Na początek planuję 4 gb w jednej kości ale docelowo chciałbym mieć te 16 w dualu podczas gdy ta płyta obsługuje do 8gb.

Tak się zrobił temat od kompa na szybko za 4 stówy do czegoś bardziej wydajnego za ok 6-6,5 stówy. ;o

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Płyta, procek i ewentualnie pamięć do 450 zł? 2012/08/22 08:35 #17038

  • josedratewka
  • josedratewka Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
To ja tylko napiszę na czym ostatecznie stanęło.

Core i3 2120, ASRock Z68 PRO 3, GOODRAM DDR3 4GB PC1333 i WD 250GB/16MB/7200RPM na sata 3.

Wyszło równo 888 zł z kosztami przesyłki. Bez karty graficznej na razie się obędę bo zadowolony jestem z tej zintegrowanej w procku.
Poszło trochę drożej jak planowałem no ale teraz jak będę chciał zrobić upgrade to wystarczy, że wymienię procka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez josedratewka. Powód: dopiska
  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena