Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Windows 7 x64 a karta dźwiękowa 2012/01/28 09:49 #15064

  • nRG
  • nRG Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 70
  • Otrzymane podziękowania: 7
Witam.
Ostatnio nabyłem nowy komputer. Oto konfiguracja:
Intel® Core™ i5-2500k 3,3GHz 6MB/LGA1155
ASROCK P67 PRO3 1155/P67/4DDR3/USB3/R/A
Goodram DDR3 4GB FSB 1333MHz CL9 x4
Z mniej ważnych karta graficzna to stary Geforce GTX280.
Do tego podłączyłem starą kartę dźwiękową X-Fi XtremeMusic, zainstalowałem wspomniany w temacie Windows 7 Ultimate x64 i… tu zaczęły się schody.
Przy zwykłym użytkowaniu, tzn. słuchaniu muzyki/oglądaniu filmów/youtube dźwięk momentami trzeszczał, pierdział i zniekształcał się. Przy FL Studio z kolei… to już w ogóle tragedia. Przy niewielkim załadowaniu wtyczek typu Kontakt 4 program mulił, były trzaski, zacięcia, itd. Tak jakby problemy z latencją.
Otworzyłem Google, wpisałem temat i okazało się, że nie tylko ja mam z produktem Creative takie problemy, bo topików o kłopotach z kompatybilnością X-Fi z Windows 7 x64 jest w necie bez liku. Próbowałem chyba wszystkiego. Instalowałem kilka rodzajów driverów, nowych, starych, w tym oczywiście Support Packa tworzonego przez niejakiego Daniela K, w różnych trybach zgodności… I nic. Jak dźwięk zepsuty był, tak pozostał.
Pomyślałem sobie, że skoro Creative ma w d… klientów, to odłączam ten badziew i będę działał na zintegrowanym z płytą układzie Realteka… Okazało się, że trzaski jak były, tak są nadal, problemy z FL Studio także… Myślałem już, że to wina sprzętu, ponownie otwieram Google i… okazało się że Windows 7 x64 ma dokładnie te same problemy z Realtekiem.
Ręce mi opadły… Ponownie szukałem rozwiązań, tematów, których znów było bardzo dużo. Nic nie pomogło. Przeczytałem też opinie, wg których to Microsoft jest winien tym problemom i jest to poważna luka w Windowsie 7 64bit.
Tutaj pytania do Was. Czy ktoś z Was miał podobne problemy na tym systemie? Czy rozsądne byłoby kupić specjalnie dla niego nową kartę dźwiękową? Jeżeli tak, to jaką? Czy może spróbować innego systemu, jak np. Windows XP x64? Naprawdę nie wiem co robić, bo kupiłem kompa, chciałem tworzyć muzykę, a teraz nie mogę jej nawet posłuchać
Liczę na pomoc. Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Windows 7 x64 a karta dźwiękowa 2012/01/28 12:00 #15068

  • darson
  • darson Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 435
  • Otrzymane podziękowania: 11
Mam u siebie Win 7 Ultimate 64 bit i jak dotąd nie mam problemów z tym systemem. Ciągle pracuję na zintegrowanym ADI 2000B, 8 -Channel High Definition Audio CODEC. Płyta główna to Asus P6T6 WS Revolution.

Zwykle przy objawach typu trzaski, szumy itp. problem jest tzw. audio front panel (ja to w ogóle odłączyłem) lub niewłaściwy montaż podzespołów w komputerze. Ja na Twoim miejscu zrobiłbym próbę wyjmując płytę główną z obudowy.
Koniecznie zainstaluj ASIO2ALL i skonfiguruj w FL Studio. To powinno rozwiązać problemy z latencją.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Windows 7 x64 a karta dźwiękowa 2012/01/28 12:46 #15069

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Jeśli myślisz o tworzeniu muzyki, zalecam poważne zastanowienie się nad kupnem interfejsu audio z prawdziwego zdarzenia. Przy czym- sam mam sporadyczne kłopoty z 7 x64 na Saffire 6 USB typu bitcrushing czy kompletne wycięcie audio- wtedy wystarczy wypiąć i wpiąć interfejs audio. Najprawdopodobniej 7 będzie jeszcze miała ten problem przez dłuższy czas...

Niemniej- warto pomyśleć nad interfejsem. Kilka wejść dodatkowych, kilka wyjść...

Roland Quad-Capture, który jest polecany na EiS oraz Focusrite Saffire 6 USB. Mimo tych zacięć, wszystko na FL pięknie śmiga, bez jakichkolwiek zacięć.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Windows 7 x64 a karta dźwiękowa 2012/01/28 18:59 #15075

  • kazy
  • kazy Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
siemasz,mialem mase podobnych problemow z moim sprzetem;laptop hp+lexicon omega+fl+w7.ostatecznie sciaglem aktualizacje biosa,aktualizacje sterow na zintegrowana karte muzyczna w lapku plus stery asio,ale dedykowane pod omege,nie asio4all.narazie git
ale faktycznie problem duzy,sam siedzialem kupe czasu....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Windows 7 x64 a karta dźwiękowa 2012/01/30 21:02 #15089

  • nRG
  • nRG Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 70
  • Otrzymane podziękowania: 7
Co do karty dźwiękowej za 850 zł jak ten Roland, to wiem, że kiedyś będę musiał sobie takie cudeńko sprawić. Wolałbym z tym jednak jeszcze trochę zaczekąć...

Zainstalowałem sterowniki PAX pod X-Fi i na razie faktycznie widzę/słyszę poprawę w odtwarzanym dźwięku.

Oto co dotychczas zrobiłem:
- Skonfigurowałem FL Studio pod X-Fi, czyli Creative Asio, 48 kHz, itp.
- Powyłączałem wszystkie niepotrzebnie efekty, bajery i dźwięki w Windowsie tak, aby działał jak najszybciej.

Efekt:
Po załadowaniu projektu z wtyczkami Kontakt 4, Absynth5 i FM8 w czasie odsłuchiwania wszystko śmiga ładnie. Jest tylko jeden problem - obraz nie chodzi wystarczająco płynnie. Tzn. np. w czasie odtwarzania na playliście wszystko przesuwa się z lekkimi zacięciami, tak samo gdy np. chwytam okno z jakąś wtyczką i ją przesuwam obraz szarpie... Jest to dość uciążliwe, zwłaszcza że na starym kompie z Core2Duo, zaledwie 4gb ram i na Windowsie XP 32bit wszystko chodziło płynniutko, więc nie sądzę, aby było to normalne przy nowym sprzęcie, który zakupiłem (dodam też że zanim powyłączałem te wszystkie bzdety w Windowsie, to lagowało mocniej).
Próbowałem również wyłączać kartę sieciową, ale na nic się to zdało...
Naprawdę nie kumam o co tu chodzi. Może faktycznie zrobie update BIOS-u...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Windows 7 x64 a karta dźwiękowa 2012/02/11 17:44 #15223

  • nRG
  • nRG Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 70
  • Otrzymane podziękowania: 7
Z braku czasu nieco w tej sprawie zamilkłem, ale oto jak sytuacja wygląda na dzień dzisiejszy:

Zrobiłem prawdopodobnie wszystko co mogłem. W tym odinstalowałem stery od Nvidia, ponieważ zacinanie się obrazu w FLu mogło mieć z tym związek... zero efektu. Updatowałem BIOS... zero efektu. Z ciekawości zainstalowałem jechany przez wszystkich Windows Vista x64... DZIAŁA JAK ZŁOTO! Przynajmniej na razie... Nie wiem co takiego ma w sobie Win7, że nie współgra z moim kompem, ale wygląda na to że na razie pozostanę przy Viście, bo FL Studio śmiga bez najmniejszych problemów. Gdyby ktoś miał jakieś pomysły dlaczego tak jest, proszę o podzielenie się nimi.

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Windows 7 x64 a karta dźwiękowa 2012/02/11 19:18 #15226

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Nie wiem czy to już pisałem, ale winą może być brak aktualizacji do systemu. Win 7 nowy nie jest, ale ciągle dostaje jakieś poprawki i dzisiaj to już nie jest system jaki był kilkanaście miesięcy temu, a co za tym idzie, "lewe" wersje będą nieaktualne, możliwe błędy które są dawno poprawione. Jeżeli się mylę to zwracam honor, ale po takim żonglowaniu systemami właśnie tak wnioskuję, że możesz mieć ten "problem".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Windows 7 x64 a karta dźwiękowa 2012/02/12 10:17 #15235

  • nRG
  • nRG Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 70
  • Otrzymane podziękowania: 7
Rozumiem Twoje domysły. Jednak Windows 7 na bieżąco aktualizowałem z wszystkimi poprawkami, więc to nie to:). Naprawdę nie wiem o co tu chodzi, więc póki co zostawiam Viste.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena