Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Szukam mikrofonu pojemnościowego!!! 2014/04/21 09:53 #22216

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
eis.com.pl/virtual/modules.php?op=modload&name=Forum&file=viewtopic&topic=16902&forum=8&11 Każda pojemnościówka będzie bardziej czuła,moi znajomi nagrywają i wydają na legalu płyty punkowe,i do gitar często używają dynamika shure sm57.Wracając do sm58 to wiem że po dzień dzisejszy Feell w polsce nagrywa na tym wokale.Oczywiście nie neguję pojemnościówek,czy też nie zamierzam zachędać do dynamika.Aprops dynamików to nie drogie i przyzwoite są T.Bone.Z TYM rode mogą się pojawiać problemy trypu ś ć,na to sporo osob zwraca uwagę,a z oktava zawsze wokaliste mozesz wstawic do szafy zeby nagrywał. Jakis czas temu jakas wokalistka była u Wojewodzkiego była,i opowiadała o takiej metodzie nagrywania w szafie ;)
bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szukam mikrofonu pojemnościowego!!! 2014/04/21 12:38 #22217

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Uffffff.
Przyznam że mam dylemat:)
A co możecie powiedzieć o tym modelu?
Podniosłem sobie poprzeczkę cenową,ponieważ wolę dołożyć trochę więcej kasy ale mieć mic. bardziej uniwersalny , o dobrych parametrach i świetnej jakości rejestracji brzmienia:)
Ten model ma zmiennik charakterystyk oraz wew. tłumik PAD,wprawdzie do mojego interface Presonus Audiobox 22VSL ten tłumik PAD w mikrofonie jest zbędny,ale wolę mieć jak to mówią "na zaś";)
sklep-muzyczny24.pl/RodeNT2A

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szukam mikrofonu pojemnościowego!!! 2014/04/21 13:00 #22218

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
Nie znam osobiście tego modelu.Z mikrofonami trudny wybór,może ktoś doradzi w Twoim przedziale sprawdzony model z którego będziesz zadowolony.Wejdź sobie na Zakamarki Audio (bloga zapewne znasz) Pewnie masz w głowie kilka modeli,napisz do Igora chłopak ma wiedzę,i może miał styczność z modelami które Cię interesują,i coś podpowie w którym kierunku iść.
bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szukam mikrofonu pojemnościowego!!! 2014/04/21 13:36 #22219

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
IMHO idziesz złą drogą. Każdy mikrofon pojemnościowy jest mega czuły, im droższy tym gorzej może brzmieć w złym pomieszczeniu. Płacisz głównie za niskie szumy i czułość. Charakterystyka to rzecz indywidualna i każdy mikrofon będzie miał trochę inną, nie ma tak że taki MXL 990 za 300zł będzie brzmiał jak syf, o nie, zabrzmi równie dobrze i złapie co trzeba. Powiem więcej, zabrzmi lepiej w dobrym pomieszczeniu niż droższy mikrofon w zwykłym pokoju. Zwiększając cenę mikrofonu wcale nie zwiększysz jakości nagrań, w najgorszym przypadku pogorszysz bo złapiesz więcej niechcianych rzeczy. Uwierz mi że kiedy uruchomisz pojemnościówkę będziesz w szoku jak zanieczyszczone hałasem pomieszczenie posiadasz i jak okropne odbicia występują których normalnie nie dostrzegasz. Może się okazać że nagrywanie wokalu będzie wręcz niemożliwe. Pamiętaj że większość mikrofonów nagrywa po prostu wiernie z drobnymi odstępstwami, jeden więcej góry, inny mniej dołu itd. Najważniejsze jest to CO i JAK nagrywasz a nie CZYM.

Z tego powodu do samego wokalu zazwyczaj poleca się dobry dynamik który nie jest czuły na takie rzeczy. Shure SM57 to już legenda i niemal standard, w domu przy złej akustyce powinien sprawdzić się lepiej niż pojemnościówka, nie będzie aż tak krystalicznie ale będzie czysto.

Co do szumów, kolejna bezsensu rzecz ponieważ większość interfejsów w tym przedziale cenowym będzie kulą u nogi. Moja pojemnościówka od AKG za ~ 400zł ma deklarowane szumy na poziomie 21dBa i jest niemal zrównana z interfejsem M-Audio który też jakoś głośny nie jest. Powiem więcej, szum pomieszczenia w wydawać by się mogło absolutnej ciszy przebija szumy obu urządzeń.

Duża czułość i niskie szumy są głównie po to aby móc nagrywać z daleka, np. wyobraź sobie sytuację kwartetu smyczkowego który chcesz złapać z pewnej odległości. Lepsze mikrofony właśnie to potrafią, ale pomieszczenie musi być dobrze zaadaptowane. Nagrywając z bliska nie ma tego problemu i szumy nie są słyszalne aczkolwiek w tle także łatwo złapać nieproszone odbicia, szczególnie przy wokalu i rzeczach z dużym atakiem, jakiś shaker albo tamburyn, wtedy aż uszy bolą.

Przeczytaj artykuł na ten temat: therecordingrevolution.com/2013/11/08/is...tter-than-a-100-mic/

Polecam Ci kupić dobry i tani mikrofon, tutaj nie sprawdza się zasada im drożej tym lepiej, ten za $1000 nie zabrzmi 10x lepiej od takiego wartego $100, nie zabrzmi nawet 2x lepiej, jak będzie to 1,1x lepiej bliskie placebo to i tak dobrze. Liczą się głównie parametry, a żeby z tych zrobić użytek trzeba wiedzieć co i jak i mieć dobrą akustykę, resztę sprzętu i dobry materiał do nagrania. Maksymalnie ten pierwszy Rode albo Oktavia, nic droższego, resztę wydaj na akustykę. Nie chodzi o to aby zrobić pomieszczenie na sucho, ale żeby pozbyć się nadmiaru odbić. Czasami pomaga zwykłe przemeblowanie albo powrzucanie dużej ilości mebli, a jeszcze lepiej regałów z książkami, jakieś kanapy, firany i zasłony, dywany itd. Byle bez pustych ścian i twardych płaskich powierzchni. To na początek.
Za tę wiadomość podziękował(a): MadDziadPL

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Szukam mikrofonu pojemnościowego!!! 2014/04/21 15:52 #22220

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
Co prawda to prawda,bierz rego Rode lub Oktave,ewentualnie jakiegoś dynamika.Sensowniej byłoby zamiast Oktavy,to w podobnej cenie kupisz dwa (tj.Rode i np.Shure)Ja cytowałem model sm58,ale jak odkręcisz z niego głowkę to masz model sm57.
bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szukam mikrofonu pojemnościowego!!! 2014/04/21 16:09 #22221

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
MadDziadPL mam pytanko do Ciebie:Ty też się udzielasz wokalnie?Jeśli jesteś wokalistą,to może warto byłoby na początek dynamika kupić,a gdybyś nie był do końca zadowolony,to m ogłbyś go później mieć na koncerty,a kupić w zamian pojemnościówke.Próbuję tutaj jakoś sensownie rozkmini ć,abyś nie wyrzucał kasy w błoto,czy odsprzedawał później mikrofony,i tracić na tym.
bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szukam mikrofonu pojemnościowego!!! 2014/04/21 16:24 #22222

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Dzięki wielkie za helfa ziomy:)
Ja osobiście nie jestem wokalistą,mam zamiar nagrywać wokal u siebie innych "śpiewających",a przy okazji spróbować jak by to było ze mną:)
Nie ukrywam,że nie fałszuję i mam podobno świetny słuch jak i poczucie rytmu.Z barwą to się już okaże w praniu;)
Natomiast od jakiegoś czasu kompletuję swoje home studio w konkretnym celu i chcę mieć przynajmniej podstawowy zestaw sprzętu i być poniekąd trochę niezależny od innych:)
Poznałem już tajniki produkcji,aranżacji,miksu itp i chcę dalej szerzej rozwijać się w temacie homerecordingu;)
Pozostaje jeszcze kwestia zakupu monitorów(temat zamknę w czerwcu) oraz gitary akustycznej(temat zamknę do 2 tygodni) i na moje potrzeby będę miał już komplet:)
No nie do końca.... musi być jeszcze gitara elektryczna,ale dopiero po tym jak opanuję akustyka;)
Jeśli mogę jeszcze prosić o pomoc w ostatecznym doborze mikrofonu,to będę mega wdzięczny:)
Pozdrówka big thanksy ziomy:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez MadDziadPL.

Szukam mikrofonu pojemnościowego!!! 2014/04/21 16:38 #22223

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
Ja będąc na Twoim miejscu wziąłbym Rode w takiej sytuacji.Tak jak N.E.X. Napisał czy zapłacisz 500 zł czy tysiaka,to specjalnej różnicy w jakości nie uświadczysz,a tak masz za około 650 pojemnościówkę na przyzwoitym poziomie.Popytałem trochę wujka google,i nie spotkałem się z opiniami,aby ktoś na ten mikrofon narzekał.Kolega N.E.X. Trafnie napisał.Rode cena około 650 zł,Oktava minimuum 1000 zł,finalnie może się okazać że różnicę zauważysz tylko w cenie,a roznice 350 zł medzy wczesniej wymienionymi modelami,będziesz mogl dolozyc przy pozniejszych zakupach innego sprzetu.
bixioman
Za tę wiadomość podziękował(a): MadDziadPL

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Zasilane przez Forum Kunena