Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Beat Thang 2014/02/15 18:06 #21954

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Witajcie.
Właśnie kupiłem w ciemno ten sampler/bit maszynę w super cenie 999zł :)
Jest to sprzęt nowy nie używany,więc wydaje mi się nie lada gratka ten zakup:)
Nie ukrywam,że byl to impuls związany bardziej ceną aniżeli możliwościami tego sprzętu.Poczytałem co nie co na necie na temat tej maszynki i obejżałem kilka filmików na Youtube,ale fajnie by było,jakby ktoś z "naszych" wypowiedział się na ten temat(oczywiście mile widziany znawca tematu;) )


allegro.pl/beat-thang-sampler-audio-wypr...ena-i3976485880.html

sampler audio

BEAT THANG łączy w sobie cechy samplera, sequencera, niezwykle wszechstronnej biblioteki brzmień oraz bardzo funkcjonalnego interfejsu. Wszystko to zamknięto w w przenośnej, metalowej obudowie, tworząc najpotężniejszy, mobilny system produkcji muzycznej na świecie! Ponad 3000 fabrycznych brzmień zostało przygotowanych specjalnie na potrzeby biblioteki BEAT THANG'a. Nie ma znaczenia, czy produkujesz Hip-Hop, Raegge, Soul, Funk, Muzykę Elektroniczna lub Rock. BEAT THANG dysponuje zestawem sampli, które pozwolą Ci stworzyć niesamowite produkcje, osadzone w dowolnym stylu muzycznym. Beat Kangz spędził ponad dwa lata w studio, nagrywając i dopracowując najlepsze brzmienia instrumentów takich, jak bębny akustyczne, vintage'owe klawisze, rzadko spotykana elektronika, egzotyczne perkusjonalia i wiele innych. Wszystkie z nich zostały zarejestrowane przy pomocy najwyższej jakości urządzeń analogowych i cyfrowych, zachowując charakter i ciepło brzmienia. Beat Kangz dokonał również masteringu każdego ze zgromadzonych sampli, dając Ci do dyspozycji potężne brzmienia stopy i werbla, przestrzenne smyczki, tłuste gitarowe riffy, zaskakujące syntezatory, oraz masę głębokich brzmień basu. Urządzenia umożliwia również nagrywanie i edycję własnych, unikalnych sampli.
Specyfikacja:
- przetworniki AD/DA: 44.1 KHz, 16-bit (samplowanie, odtwarzanie oraz eksport)
- wejście stereofoniczne (XLR/Line) z zasilaniem Phantom oraz kontrolą gainu
- sequencer 16 śladów (mute, solo)
- 2 wyjścia słuchawkowe 1/4”
- wyjście master out: 1/4”
- MIDI In/Out
- USB: typu A oraz B
- kontrola Fotswitch (MIDI lub wejście Jack)
- wyświetlacz: TFT 3.5”
- zasilanie: wymienne baterie (do 6 godzin pracy) lub zewnętrzny zasilacz sieciowy (12V)
- pamięć urządzenia: Dual SD (do 32 GB każdy slot), 256 MB RAM, złącze USB (twardy dysk lub pamięć flash). Sample są odtwarzane bezpośrednio z Twojego nośnika pamięci. Dlatego rozszerzenie możliwości urządzenia jest łatwe i szybkie
- w pełni podświetlany panel i wszystkie przyciski urządzenia (pady) – doskonała widoczność w klubach, na scenie oraz w studio
- układ padów: jedna oktawa x osiem banków = łącznie osiem oktaw
- efekty: filtry, Delay, pogłos, Chorus, Distegrator, Overdrive, Distortion, Phaser, Chorus/Flanger, Pitch Shifter, Vibrato Vinyl i inne. - Wspieranie formatu wtyczek LADSPA
- eksport: .wav lub .aiff
- import: wav lub .aiff
- nagrywanie własnych sampli
- możliwość pełnej edycji sampli
- funkcja Auto Chop: szybkie tworzenie pętli schematów perkusyjnych
- łatwy w obsłudze sequencer
- koła: Pitch i Modulation
- łatwy system zarządzania plikami

Proszę o wypowiedzi,a ja czekam już tylko na sprzęcik;)
Pozdrowienia.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Beat Thang 2014/02/15 19:14 #21955

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Tu macie kilka ciekawych expów;)





Tutaj jest zestaw filmików chyba wszystkich expów ;)

www.youtube.com/playlist?list=PLL1kJQvxX...wcv_NgwQ_sPWK9hqEcql


Oczywiście mam kilka zakupionych paczek od Vengeance,także będzie na czym poszaleć;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez MadDziadPL.

Beat Thang 2014/02/16 12:38 #21956

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
No zakup myślę ciekawy, sam gdybym miał kasę to bym kupił. 1000 złoty (szkoda że nie 4 złote :P) za jakikolwiek hardware to naprawdę mało, używki chodzą drożej.
Do tego wygląd, kosmos po prostu.
Czekam aż kolega go dostanie i zrobi relacje z korzystania z tej maszynki :)
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Beat Thang 2014/03/05 18:11 #22020

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Witam ziomy;)
W końcu dotarła do mnie maszynka i od wczoraj testuję namiętnie i ze śliną na wardze:)
Jak będę miał więcej czasu to zdam pełną relację z tego urządzenia.Natomiast co mogę już powiedzieć na temat Beat Thanga?

Sprzęt wykonany rewelacyjnie,nie to co hardware rodem z Chin,po prostu kawał dobrej roboty:)Obudowa jest z dobrej jakości metalu,pady działają wyśmienicie i ich dynamika jest dosłownie jak baletnica w tańcu,pokrętła i przyciski " nie latają" na wszystkie strony,tylko pracują jak dla mnie idealnie:)Wyświetlacz duży i bardzo czytelny.Mnóstwo wyjść jak i wejść-liniówka z phantomem -wgrywamy co chcemy bezpośrednio do samplera z dowolnego źródła materiał audio np. z mikrofonu czy Ipoda i edytujemy sobie sample jak chcemy już wewnątrz urządzenia .Posiada dodatkowo 2 razy wyjścia słuchawkowe,wyjścia duży jack 2x, USB we/wy- można sterować brzmieniami z poziomu innego kontrolera czy klawisza,ładowanie z zasilacza zewnętrznego-fajne jest to,że ma wbudowany akumulator i spokojnie można na nim pracować np. w autobusie ze słuchawkami na uszach;).Kontrolery pitch i modulation również nie są zbędnym dodatkiem,ma 2 wejścia na karty SD po 32gb każda na sample,można tez podpiąć dowolny dysk zewnętrzny i odpalać próbki z tych że źródeł;)
Jak się pracuje na tym sprzęcie?
Po prostu bajecznie prosto i szybko:)
Mamy kilka trybów:
- song/odpalamy cały utwór
- patern/odpalamy całe paterny lub tworzymy swoje
- kit/gramy live zestawami perkusyjnymi(jest ich cała masa
- instruments/gramy live brzmieniami w różnych kategoriach od basów po pady itp
Pracujemy na 16 ścieżkach sekwencyjnych,oczywiście można powiedzieć ,że to trochę mało,ale do większości beatów jest tego aż za dużo,natomiast jeśli komuś to nie wystarczy ,zawsze może wszystko przerzucić do DAW i tam robić już cuda wedle swoich potrzeb;)
Oczywiście mamy możliwość edycji wielu parametrów np. DSP,filtrów,miksera,sampli........w zasadzie można edytować prawie chyba wszystko;)
Co do samego brzmienia?
Brzmi świetnie:)
Fabryczne banki już pozwalają nam poczuć się jak Jay-Z czy Timbaland i powiem szczerze,że gram non stop i nie zdążyłem przetestować wszystkiego. Tak naprawdę zabawa się zacznie dopiero w momencie gdy zaczniemy sami samplować ,a do tego zaprzęgniemy do roboty swoje już biblioteki,to już będzie kosmos:)
Oki,na razie tyle z moich wrażeń.Teraz kombinuję gdzie ulokować ten groovebox w moim home studio tak,aby praca na nim była wygodna ale żeby nie kolidowała z klawiszem;)
Dorzucam kilka fotek przed "przemeblowaniem".
Pozdrawiam:)







Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez MadDziadPL.

Beat Thang 2014/03/05 18:19 #22021

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Najbardziej mnie kolega zdziwił tym że obudowa jest metalowa, z tego co wiem to nie jest częstość, a tym bardziej przy takiej cenie sprzętu. Jakbym miał przynajmniej trochę kasy to bym brał :) Na chwile obecną muszę sam zrobić sobie kontroler :P
P.S
Sam miałem taką drukarkę :P
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik
Za tę wiadomość podziękował(a): MadDziadPL

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Beat Thang 2014/03/05 18:31 #22022

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
hahahaha,też miałeś tę drukarkę z nalepką WOŚP? ;)
Co do klasy sprzętu,to jest to klasa co najmniej wysoka-średnia,w rankingu podobnych maszyn stoi na 1-3 miejscu na 10 sprzętów o podobnym zastosowaniu ,sprzęt nadal kosztuje około 2600zł,natomiast ja miałem niesamowitego farta,bo jeden ze sklepów robił promo,aby wyprzedać to co im zostało w cenie 999zł brutto i mieli tylko 2 sztuki;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Beat Thang 2014/03/06 11:19 #22025

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Za tę cenę Beat to świetna inwestycja, taka hybrydowa maszynka do wielu zadań, gratuluję okazji. :)

Też mam takie biurko z Ikei, tylko czarne i 75cm x 150cm, tani mebel i świetnie nadaje się pod taki sprzęt. :D Nie masz problemu z obciążeniem? W instrukcji pisze że maksymalne to 50KG, widzę że u Ciebie stoi drukarka, dwa monitory i komputer, do tego głośniki i ciężka klawiatura, będzie blisko ponad połowa tego, tyle nie wszystko na środku to jakoś się rozłoży no ale jednak.

Co do rozłożenia to polecam Ci zrobić tak jak ja zrobiłem:

- Klawiatura out na stojak, zwykłe metalowe kupisz do 100zł, nawet podwójne żeby się nie chwiało, biurko masz po lewej więc idealnie będzie pasować na tę stronę. Od razu zrobi się miejsce na biurku, w końcu normalnie postawisz myszkę. Tak jest wręcz nie do używania, ręce w łokciach podczas grania powinny być trochę więcej niż 90 stopni czyli niżej niż na prosto.
- Głośniki są za nisko, tweetery powinny być na wysokości uszu w układzie trójkąta równobocznego, mogą być postawione bokiem. Ja dorobiłem sobie podstawki z 2 desek MDF i 8 stalowych rurek plus okleina w odpowiednim kolorze i śruby, zapłaciłem około 60zł ale tylko dlatego że nóżki były drogie w sklepie budowlanym. Głośniki stoją na 4 małych okrągłych filcach, każda nóżka od półki także, w zamyśle miały się nie ślizgać ale w praktyce daje mi to niezłą izolację od drgań na biurku przy tej wielkości membranie i klasie sprzętu jaką mam. W skrócie, tanie i dobre, poprawia warunki konsumenckich pierdziawek.
- Podłącz klawiaturę do laptopa bo teraz masz na nią miejsce, przy tej wysokości na jakiej stoi wydaje się ekstremalnie niewygodne korzystanie z tej wbudowanej. Jak masz fundusze warto kupić jeden porządny większy monitor, 22" lub 24", generalnie to samo bo rozdzielczość wynosi 1080p, od razu więcej miejsca na ekranie, można wtedy wywalić tą drukarkę z biurka a laptop na bok. Jeżeli nie to sama klawiatura da lepszy komfort a laptop będzie jak kolejny bardzo mały monitor.
Za tę wiadomość podziękował(a): MadDziadPL

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Beat Thang 2014/03/06 11:56 #22026

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Dzięki N.E.X. za info:)
Skorzystam z Twoich porad,natomiast co do biurka?
To nie jest to mebel z Ikei,ponieważ pracuję w branży meblowej i budowlanej więc zrobiłem sobie prosty mebelek z blatu kuchennego o gr. 38mm,a nogi to nic innego jak nogi barowe z regulacją,stąd taka duża wytrzymałość na wage;)
Podstawki sobie zrobię jak kupię monitory studyjne,aby wymiarowo mi grało na całości blatu ,Poluje na nowe M-Audio BX5 d2,mają dobre parametry za niewielką cenę:)Komputer też idzie do wymiany,mój ma procek AMD turion x2 64 bit z 4 gb ramu,oczywiście radzę sobie za pomocą freez tracks,ale ileż to można;)Bjyć może kupię sobie desktop z 2x lcd albo jakiegoś mocnego lapka,nie wiem;)Na razie zainwestowałem w nie planowany zakup i muszę dozbierać kasiorki,ale nie żałuję:)
Pozdrawiam:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena