Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

KORG KONTROL49 Zna ktoś ten model? 2013/12/07 22:16 #21687

  • MOdel
  • MOdel Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Posiadam taką klawiaturę ale zupełnie nie potrafię się z nią obejść. Potrzebuję czegoś w rodzaju "formatu" pamięci tej klawiatury. Jest coś takiego możliwe?
Potrafię przypisać suwaki oraz pokrętła ale z padami mam spory problem. Świeżo po zakupie eksperymentowałem i strasznie ją poprzestawiałem jeśli można tak powiedzieć. Posiadam jedynie Angielską instrukcję. To dla mnie spory kłopot.
Jest w stanie mi ktoś pomóc? Odinstalowałem program dołączony w komplecie oraz sterowniki. Działa nadal tak samo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KORG KONTROL49 Zna ktoś ten model? 2013/12/07 22:59 #21688

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Poszukaj w instrukcji haseł takich jak "default", "factory" i "reset". Obawiam się jednak że problem może być bardziej złożony i musiałbyś przestudiować instrukcję pod kątem użytkowania tej klawiatury, zrozumienia jej wewnętrznych procesów i ustawień. Angielski niestety jest niezbędny w takiej zabawie.

Każde urządzenie może działać inaczej, trudno żeby ktoś za Ciebie analizował godzinami instrukcję jak przeprogramować sterownik do konkretnych potrzeb. Pady najprawdopodobniej są kopią konkretnych dźwięków klawiatury, muszą mieć parametr velocity itd, nie są więc komunikatami CC i nie można ich przypisać do różnych funkcji w DAW, działają po prostu jak zwykła klawiatura. Jeżeli wybierzesz perkusję która będzie poza zasięgiem dźwięków przypisanych do tych padów to nic nie zagrasz.

Zakładając więc, że pracujesz na ustawieniach fabrycznych i nie masz nic namieszane masz do wyboru dwie opcje - dowiadujesz się do jakich dźwięków przypisane są pady i ustawiasz sobie preset w konkretnym instrumencie który będzie się do nich odnosił lub na odwrót, przeprogramowujesz sterownik pod konkretny instrument i zapisujesz preset w urządzeniu.

Możliwe że da się przeprogramować pady na np. komunikaty CC które będą działać jak przyciski on/off i inne takie jeżeli chcesz je przypisać do jakiegoś parametru a nie do nut. Jednak jak to zrobić musisz wyczytać z instrukcji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena