Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Interfejs audio dla początkującego 2013/08/25 17:56 #21098

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Bez markowy szajs, niepokojące są te skłonności do szukania takich rzeczy na Allegro, tak jak z tym Ozone... To jest właśnie granica której nie powinno się przekraczać. Nie ma tutaj nazwy marki, żadnego źródła ani informacji, nie wiadomo jaki charakter pasma mają monitory, podbicia treble i bass mogą świadczyć tylko o problemach z konstrukcją tak jak ma to miejsce w tanich sprzętach konsumenckich. Zasilanie także typowe dla tanich głośników, w monitorach każda jednostka ma osobny zasilacz często nawet po 2 do każdej membrany osobno, nazywa się to biamping.

Odradzam nie tylko to ale i wszystko inne co znajdziesz. Kupuj tanio, ale wiadomego pochodzenia sprzęty które mogą ręczyć za siebie jakąś marką.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Interfejs audio dla początkującego 2013/08/25 20:45 #21099

  • awabnp
  • awabnp Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
No dobra dzięki za odpowiedzi. Więc wybieram zestaw M-Audio M-Track i monitory M-AUDIO STUDIOPHILE BX5 D2 . Teraz jak to połączyć i czy ewentualne kable musze dokupić czy dostane je z głośnikami?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Interfejs audio dla początkującego 2013/08/25 21:17 #21100

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Z interfejsem na pewno nie, ale czy z monitorami to niestety nie wiem. Najlepiej zapytaj w konkretnym sklepie. Nigdy nie wiadomo jaką niespodziankę zrobi producent czy konkretny sprzedawca. Ja zamawiając gitarę elektryczną dostałem kabel gratis i niepotrzebne dołożyłem dodatkowy do koszyka.

M-Audio M-Track z tyłu wygląda tak: swiatinstrumentow.pl/image/cache/m-audio...ack-back-700x700.jpg

Znajdują się tam wyjścia TRS. Masz dwie opcje:

a) TRS - TRS czyli inaczej mówiąc duży jack na duży jack. Kabel wygląda identycznie jak kabel stereo i w rzeczywistości nim też może być ale po podłączeniu do takich monitorów robi za symetryczny sygnał monofoniczny - w drugim kanale idzie odwrócona faza tego samego sygnału dzięki czemu po dotarciu do celu mogą zostać odfiltrowane ewentualne zakłócenia i szumy.

b) XLR - TRS, ta sama sytuacja co powyżej tyle że z jednej strony będzie bardziej masywna wtyczka. Nie wiem w tej chwili czy są jakieś dodatkowe korzyści z podłączenia w ten sposób monitorów, z racji tego że kable te są znacznie droższe niż powyższe lepiej zainwestować w same TRS.

Wszystko oczywiście x2 do każdej kolumny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Interfejs audio dla początkującego 2013/09/06 11:23 #21201

  • MATEUSZ22
  • MATEUSZ22 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ja tez sie przymierzam do kupna jakiegoś sprzętu zdecydował bym sie na M-Audio M-Track ale nie bardzo mogę kupic monitory wolalbym jakies sluchawki w tej chwii może kiedyś jakieś odsłuchy mogli byście mi polecić jakieś słuchawki, czy dałoby się dopasowc pod ten sprzent , wiem ze to nie to samo co monitory ale zawsze lepze niz zwykle słuchawki zakres kasy 1000zl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Interfejs audio dla początkującego 2014/09/30 21:02 #22455

  • beMarko
  • beMarko Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,

sam miałem jakieś 1000zł na swoje studio, które zainwestowałem w:
- interface Alesis iO2
- monitory Alesis elevate 5
- mikrofon MXL 770

Sprzęt wystarczający do nagrywania swoich pierwszych kawałków.

Pozdrawiam :)
MyDisco.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena