Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Początkujący potrzebuje porady... 2013/08/01 11:17 #20957

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
N.E.X. bardzo dobrze radzi,sam sprzęt nie załatwi niczego za Nas,chociaż fakt z czasem może dużo ułatwić.Jest taki projekt muzyczny w stylu reggae dub nazywają się JABBADUB.Jakiś czas temu mój znajomy rozmawiał z producentem na czym robi że uzyskuje tak kozackie brzmienie,chłopak się roześmiał i powiedział że ma jakieś stare głośniki Diora plus wzmacniacz używany z komisu,słuchawki też używał jakieś philipsa.Nie wiem jakiego sprzętu oni używają na obecnąchwilę,ale brzmieniowo są mistrzami na Naszej polskiej scenie.Jeden dostałby macbooka i Logica plus super odsłuchy,a nie wiedza sprawiłaby że nie potrafi wykorzystać sprzętu.Oczywiście nie twierdzę że że nic nie potrafisz czy coś w tym styl.Nie trzeba używać super drogiego sprzętu aby nie wstydzić się swoich produkcji.Na przykładzie polskich płyt hip hopowych,pierwszy album Kaliber 4f,sample z bajki Calineczka nieźle co?I z tego co pamiętam z wywiadu to oni robi tą płytę na Atari czy Amiga,a jest to w jakimś tam stopniu klasyczna płyta dlsa polskiego hip hopu.Pierwsze płyty Slums Attack wokale nagrywane były dynamikiem Shure sm 58,a dzisiaj wszyscy narzekają że muszą mieć pojemnościówki.:Sprzęt w jakiś sposób pomaga,ale jak będą że tak powiem kiepskie kawałki to żadna jakośźćźć tego nie uratuje :) Oczywiście to nie jest krytyka Twojej osoby.Ja też jakiś czas temu chciałem kompa zmienić,na szczęście w porę pojawił się odpowiedni Daw,i nadal działam na moim starym laptopie,i wątpię abym na nowszym laptopie robił lepsze rzeczy.Wiele kwestii można obejśźčďć w sensowny sposób :)
bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początkujący potrzebuje porady... 2013/08/01 11:36 #20958

  • MOdel
  • MOdel Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Rozumiem was bardzo dobrze :) Tylko po co sobie utrudniać. Nie jestem bogaty i wolałbym kupić coś co pozwoli mi chociaż w pewnym stopniu na polepszenie jakości moich projektów. Pytanie brzmi czy za takie pieniądze kupię coś na czym da się pracować bardziej precyzyjnie niż obecnie. Czy lepiej dołożyć trochę żeby za 3 miesiące nie myśleć o zmianie. Mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi :}

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początkujący potrzebuje porady... 2013/08/01 12:35 #20959

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
Ja Tobie powiem tak:Ten model Genelec jaki Tobie podałem to na tych paczkach chłopaki miksowali cały album który wyszedł legalnie,i brzmieniowo jest bardzo dobrze :) Czyli zakładając że kupisz tego pokroju odsłuchy i umiejętnie je wykorzystasz będzie wszystko w jak najlepszym porządku.Monitorów trzeba się nauczyć słuchać,tak jak pisałem wcześniej amator na najlepszym sprzęcie nie wykorzysta ułamka możliwości,a zawodowiec ze swoimi umiejętnościami poradzi sobie w wielu sytuacjach.Posłuchaj sobie jak masz możliwość Geneleców,ii zobacz czy Tobie będą one odpowiadały.Napewno jak się ixh nauczysz,nie umknie nic Twojej uwadze :) To nie jest żadna reklama,setki godzin przy nich spędziłem,mnóstwo płyt przesłuchałem,i wszelkie nieprawidłowości te odsłuchy pokazywały.W tej cenie kupisz już naprawdę przyzwoity sprzęt.Nie zawsze cena jest wyznacznikiem jakości,tylko Nasze osobiste umiejętności :)
bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena