Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Nowinki sprzętowe z sieci 2012/06/29 10:09 #16539

  • psysutra
  • psysutra Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Kojarzycie odsłuchy Adam Audio? Karbonowe woofery i gwizdki ART- monitory cenione niemalże wszędzie.

Do grona producentów tej klasy monitorów dołączyła firma Eve Audio- niejako bezpośredni konkurent Adama, gdyż:

Roland Stenz, współzałożyciel, wspólnik i prezes firmy ADAM Audio, odszedł z niej w 2010 roku i wkrótce potem zaczął pracować z zespołem specjalistów nad własnymi monitorami studyjnymi. Marketingiem zajęła się inna osoba przez długi czas współpracująca z firmą ADAM – Kerstin Mischke.


www.eve-audio.com/

http://0dbpl.files.wordpress.com/2012/06/eve_sc205.jpg?w=210&h=300

Nawet odsłuchy są z wyglądu bardzo podobne- zwłaszcza rzucające się w oczy przetworniki wysokotonowe. Jedyną i zasadniczą różnicą pomiędzy produktami Adam i Eve jest umiejscowienie bass reflexów, gdzie w Adamie są z przodu, a u Ewy z tyłu... Zabawny wydźwięk, nie powiem :D

Cenowo już się pojawiają plotki, że produkty Eve Audio będą znacznie droższe od bezpośredniego wieloletniego konkurenta. Zatem nasuwa się pytanie- w jakim stopniu zakup tychże odsłuchów będzie opłacalny w przypadku homerecordingu, gdy z racji braku miejsca w pomieszczeniu bass reflexy umieszczone na tylnej ściance przynoszą więcej szkody niż pożytku?



Wg. mnie warto przykleić ten topik do góry, by mieć w miarę szybki dostęp do nowości, o których informacje biegają wszędy po sieci. Ale nie zawsze :)
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez psysutra.

Odp: Nowinki sprzętowe z sieci 2012/06/29 11:51 #16541

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Ceny od jakiegoś czasu nie są tajemnicą - audiotechpro.pl/images/stories/Cenniki/2...EVE_AUDIO_6_2012.pdf

Dla porównania ADAM - audiotechpro.pl/images/stories/Cenniki/2...DAM_AUDIO_5_2012.pdf

Konkurencją raczej tego nazwać nie można ;). Stanowczo za drogo do domowej produkcji, prawie 4tyś zł za parę 5 calóek, do tego trzeba by doliczyć dobry interfejs i adaptację akustyczną pomieszczenia żeby w pełni wykorzystać potencjał takich monitorów i nie psuć go szumem karty za 400zł albo pogłosem w pokoju.

Mam jednak nadzieję, że firmy nie zrobią porozumienia i faktycznie zaczną konkurować, także cenowo ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Nowinki sprzętowe z sieci 2012/06/29 14:05 #16545

  • psysutra
  • psysutra Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Dynaudio są jeszcze droższe :)
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena