Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Buzz Synth , Synth Pad [przykłady piosenek] 2013/06/04 19:57 #20545

  • songwriter4hire
  • songwriter4hire Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Hej!

Ponieważ nie zakładałem osobnego tematu na przywitanie się, zrobię to tutaj pokrótce, dla spójności tematu.
Od paru lat komponuję z większymi i mniejszymi sukcesami na odbiór swoich piosenek. Rynek jest co raz bardziej
zapchany i autor/kompozytor piosenek musi być też producentem w jednym.
Znalazłem to forum poprzez wpisanie w google "forum vsti" i oto jestem. Mam nadzieję, że dużo się tu od wszystkich nauczę jak i sam podzielę
się swoim doświadczeniem.

Poszukuję brzmienia synth, pada, które bardzo często pojawia się w refrenach piosenek.
Jest to takie charakterystyczne, piaskowe, syntetyczne brzmienie, które dobrze wypełnia refren dodając
mu jednocześnie energii.

Oto kilka piosenek, które znalazłem z takim nazwijmy to "buzz/fuzz padem"?

(refren około 00:35)
(refren około 00:56)
(refren około 00:53)
(refren około 00:50)

Byłbym bardzo wdzięczny za wskazanie jakiegoś darmowego syntha w ten deseń, lub z jakimiś ustawieniami na zrobienie presetu jeżeli
nic podobnego (gotowego ) nie znacie.
Z góry dzięki i proszę o wyrozumiałość:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Buzz Synth , Synth Pad [przykłady piosenek] 2013/06/04 20:33 #20546

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Witaj i wybacz ale nie mam pojęcia o co konkretnie Ci chodzi. Wszystkie utwory które pokazałeś opierają się na świetnie przygotowanym miksie i dobrych brzmieniach już u źródła, brzmi to szeroko, głośno i wyraźnie, w większości słychać perkusję, bas, gitary, przede wszystkim wokal i parę innych nieznaczących warstw. W Daylight faktycznie coś brzęczy jak pad oparty na sawie ale jest tak ekstremalnie cichy że równo dobrze mogłoby go nie być, nie robi za żadne wypełnienie o to nie on jest powodem takiego dobrego miksu.

Możesz więc sprecyzować bardziej o co chodzi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Buzz Synth , Synth Pad [przykłady piosenek] 2013/06/05 06:38 #20547

  • songwriter4hire
  • songwriter4hire Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Kurcze trochę mnie zbiłeś z tropu.
Mnie się wydaje, że ja tam słyszę taki "pierdzący" synth. Może to jest jakiś lead (np. bass) grany na jednym dźwięku?
W Daylight to on nawet tak trochę flangeruje?
W Here's To Never Growing Up podobnie.
Może to jest taki bass synthowy "bzycząco-pierdzący".
A może to tylko gitara przesterowana na 2?

Albo tutaj:


Oprócz tych sparkling dźwięków ja tam słyszę jednostajny dźwięk, taki bardzo piaskowy, synthowy, bzycząco-pierdzący w formie tła-padu.
Mowa oczywiście wszędzie o refrenach.

PRZYKŁAD[edytowany]:
Co prawda to jest wtyczka na co innego, ale na tym przykładzie.
www.myvst.com/vst-effects/filters/2441-m4giq-free
(okienko z playerem podobnym do youtube)
Chodzi mi o coś takiego. Tyle, że bardziej pierdzącego-buzza. Ewentualnie ogólnie jeśli ktoś zna wtyczkę, która ma podobne presety, które nie grają pierwszych skrzypiec, a fajne tło. Byłbym bardzo wdzięczny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez songwriter4hire.

Buzz Synth , Synth Pad [przykłady piosenek] 2013/06/05 10:23 #20548

  • songwriter4hire
  • songwriter4hire Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0

Tutaj chyba udało mi się znaleźć najbardziej widoczny przykład tego brzmienia.
Wchodzi od 00:15 i potem powtarza się na refrenach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Buzz Synth , Synth Pad [przykłady piosenek] 2013/06/05 12:19 #20550

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No dobra, już lepiej nakierowałeś tylko że to nie jest żaden buzz ani piaskowy pad, cokolwiek to znaczy. ;) Chyba trochę źle to opisałeś wcześniej, buzz to brzęczenie lub buczenie a to niewątpliwie kojarzy się z brzmieniem typu saw, a takich tutaj nigdzie nie ma, przynajmniej nie w brzęczącej postaci. W utworze AV z syntezatorów słychać po lewej stronie jakąś melodię a w tle po prostu pad niczym partia skrzypiec. W tym ostatnim jest trochę dziwny miks i dziwne te brzmienia więc nie wzorowałbym się na tym.

Jeżeli chcesz wprowadzić elektroniczne brzmienia do swoich utworów zabierz się za naukę ich programowania, możesz do tego użyć dowolnej darmowej wtyczki. Jeżeli komponujesz utwory i wykorzystujesz instrumenty akustyczne to tym bardziej nie powinieneś korzystać z gotowych presetów bo one tylko zapchają miks i nigdy nie zabrzmią dobrze. Jeżeli potrzebujesz wypełnienia w kompozycji to będzie robota na 5 minut dopasowanie idealnego brzmienia w idealny kawałek pasma. W internecie znajdzies dużo poradników na ten temat (po angielsku raczej), także cenne informacje w instrukcjach poszczególnych narzędzi. Sprawa raczej prosta, wystarczy poznać poszczególne sekcje.

Najlepsze z tanich rozwiązań wydają się tutaj Zebra CM oraz Dune CM, Curve 2 CM, Aalto CM czy ewentualnie Synth Master CM, wszystkie dostępne w dowolnym numerze Computer Music, możliwe że są też w Estradzie i Studio, w końcu kopiują od nich. Żal takiego zestawu nie posiadać, ograniczenia względem pełnych wersji są mało znaczące. Zupełnie darmowe są Charlatan lub Synth1. Jest ich oczywiście znacznie więcej ale wymieniłem te z których sam korzystam i mają oryginalne brzmienie które coś wnosi do zestawu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Buzz Synth , Synth Pad [przykłady piosenek] 2013/06/05 15:14 #20551

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Ja z ciekawości wrzuciłem na szybko poczciwego Sytrusa i w presetach jest sporo Padów opartych o przebiegi piło-kształtne, brzmiących bardzo podobnie do tych prezentowanych. Jak już wspomniano, są to jednak na ogół w prezentowanych utworach brzmienia składające się z wielu warstw (słychać syntetyki i nie tylko).
Zrobiłem małą próbkę takiego padu (plik zip otwierany bezpośrednio w FL) w 2 minuty ;)
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaziorkaski.
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena