Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Odp: IkMultimedia - Sample Tank v2.5 Free 2012/03/03 19:58 #15475

  • bodziomierz
  • bodziomierz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 2
Serdeczne Dzięki!
Powoli rozbieram , już mi się "cóś" rozpakowało , teraz będę po kolei "rozbierał" to , co opisałeś.
I tak muszę czekać do poniedziałku , bo mój "świeżo wewnętrznie " odnowiony komputer nie ma najmniejszej chęci pracować , a nawet otworzyć Windowsa ! :) Fachowiec musi zajrzeć , niestety , bo ja już wykończyłem całą swoją mizerną wiedzę - i ani ruszy!
Bardzo dziękuję za pozostałe linki ! Obadam wszystkie skrzętnie !
Jak tylko dojdę z tym wszystkim do ładu , dam znać!
Rozbieram to wszystko w notebooku i już mi miejsce się kończy , bo "notek" nie jest zbyt wypasiony.
Jeszcze raz - serdeczne dzięki!
Pozdrawiam !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

IkMultimedia - Sample Tank v2.5 Free 2013/09/29 21:38 #21345

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
Jak dla mnie nalepsza darmowa maszynka,pianino bardziej mi pasuje niż to od piano one,bardzo fajne gitary,smyczki też jak dla mnie fajnie śmigają.Praktycznie poza bębnami i basem nie wychodzę poza tą wtyczkę.Zastanawiam się nad płatną wersją 500 zł,to nie jakiś mega duży majątek,a z bankami ponad 6 giga,to już praktycznie nic więcej nie będę potrzebował.Lekkość tej wtyczki i ilość wyjść za to mega szacun.
bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

IkMultimedia - Sample Tank v2.5 Free 2013/09/29 22:15 #21347

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Moim zdaniem nie warto. Tragicznie nie jest i każdy ma inne standardy ale dla mnie brzmienie jest po prostu słabe. Chciałbym zobaczyć dobrą produkcje zrobioną przy pomocy tych brzmień, dema na stronie wręcz odstraszają. Pianino jeszcze ujdzie w tle, ale smyczki są mocno schematyczne, brakuje losowych sampli i innych bajerów które ma konkurencja, gitary akustyczne jak i elektryczne nie mają nic wspólnego z tym instrumentem. Problem polega głównie na tym że Sample Tank operuje na archaicznym silniku i formatach niczym SF2. Myślę że nadzieja to nowa, trzecia wersja Sample Tank, która została niedawno zapowiedziana. Jeżeli będzie dobrze wykonana to może być nawet alternatywą dla Kontakta, nie pod względem samplingu bo bibliotek nigdy nie dogoni, ale ze względu na nowe fabryczne brzmienia GM.
Za tę wiadomość podziękował(a): bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

IkMultimedia - Sample Tank v2.5 Free 2013/09/29 23:01 #21348

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
Zobaczymy co wersja 3 przyniesie.Jeśli chodzi o instrumenty typu:smyczki,pianino,gitara czy flet to z darmowych wtyczek nie ma szału,i ten bank mi pasi.To jest też kwestia w jakim celu robimy muzykę.Ja poza licencją na Daw,nie mam ochoty specjalnie wydawać kaski na produkcje które robię sporadycznie i jest to tylko i wyłącznie pasja,To tak z mojej strony.
bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

IkMultimedia - Sample Tank v2.5 Free 2013/10/01 13:43 #21355

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10

N.E.X. napisał: Moim zdaniem nie warto. Tragicznie nie jest i każdy ma inne standardy ale dla mnie brzmienie jest po prostu słabe. Chciałbym zobaczyć dobrą produkcje zrobioną przy pomocy tych brzmień, dema na stronie wręcz odstraszają. Pianino jeszcze ujdzie w tle, ale smyczki są mocno schematyczne, brakuje losowych sampli i innych bajerów które ma konkurencja, gitary akustyczne jak i elektryczne nie mają nic wspólnego z tym instrumentem. Problem polega głównie na tym że Sample Tank operuje na archaicznym silniku i formatach niczym SF2. Myślę że nadzieja to nowa, trzecia wersja Sample Tank, która została niedawno zapowiedziana. Jeżeli będzie dobrze wykonana to może być nawet alternatywą dla Kontakta, nie pod względem samplingu bo bibliotek nigdy nie dogoni, ale ze względu na nowe fabryczne brzmienia GM.


Przypadkiem odnalazłem na dysku dżwięki z www.vsti.pl/index.php/forum/12-sounds-an...rmowa-orkiestra.html nie wiem jak to się stało że ich wtedy nie przesłuchałem,no i do tej paczki Sample Tank może się brzmieniowo chować bez dyskusji.Tak że N.E.X. miałeś rację :) Dzięki :)
bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

IkMultimedia - Sample Tank v2.5 Free 2013/10/01 14:33 #21356

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Dodam że brzmienia z ST pochodzą z ich innej wtyczki Miroslav Philharmonik która w pełnej wersji naprawdę daje radę za dosyć niską cenę. Jednak brzmienia przemycone do ST to są tylko drobne urywki wyrwane z kontekstu które w tej sytuacji nie nadają się do niczego - orkiestra ta dobrze brzmi jako całość złożona z wielu sekcji których tam nie ma.

Im więcej rzeczy przesłuchasz tym wyższe standardy będziesz nabierać, nawet jeżeli muzyka dla Ciebie to tylko hobby, naturalna kolej rzeczy. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Zasilane przez Forum Kunena