Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

u-he ZEBRA 2 2009/06/10 19:35 #4491

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Półmodularny, rewelacyjny syntezator ZEBRA 2 od dawna mnie ciekawił. Czas więc bliżej mu się przyjrzeć. Wersję DEMO pobiramy ze strony producenta. Urs Heckmann, twórca tej czteronogiej bestii postawił na jakość, ale nie zapomniał o możliwościach.
Mamy więc do dyspozycji:
-cztery oscylatory
-cztery oscylatory FM
-cztery filtry
-cztery wielostopniowe obwiednie
-cztery generatory obwiedni ADSR
-cztery moduły LFO
Wszystkie najwyższej jakości, a wszystko co dzięki nim możesz zdziałać, odbywa się naturalnie i płynnie.
Zebrę2 możemy extremalnie powykręcać, dzięki wielu różnorodnym źródłom i celom modulacji.
Interfejs - na moje oko, mógłby być nieco cieplejszy, bardziej wyszukany, ale pod względem funkcjonalności nie ma co mu zarzucić, a możliwość stosowania "skórek" ratuje gusta estetów.
Jako, że jakiś czas funkcjonuje już na rynku, wielu twórców banków brzmień postanowiło udostępnić - jedni odpłatnie inni za free - soundsety do Zebry2.
Na stronie producenta znajdziemy cztery odpłatne, oraz jeden darmowy bank brzmień - BANKI u-he
Producent udostępnił również sporo innych plików eksploatacyjnych .
Działa również anglojęzyczne FORUM poruszające tematykę Zebry2.

Moje natomiast osobiste odczucia są mieszane. Bo z jednej strony mam do czynienia z niezwykłym instrumentem, który może zabrać nas w najdalsze zakamarki krainy dźwięków. Z drugiej strony jednak, bez jakiejkolwiek wiedzy na temat programowania barw, nie zdziałamy zbyt wiele. Same zaś fabryczne, czy darmowe presety, dość szybko się "kończą"( chociaż przesłuchać ponad 2 tyś. barw,to trochę zajmuje....).
Płynie więc z tego wniosek, że i jest ,i nie jest to instrument dla "presetowców"(@!@).
Soundsety do Zebry wydali:
Aksun
Zicron Studios
Adam Szabo
Nucleus SoundLab
................

Zakup: cena ze strony 199$, ale trzeba doliczyć podatki i serwis ShareIt wyświetli nam cenę 236, 81$, lub 839, 82zł, warto więc płacić w $!
Myślę więc, że to udany, i na pewno "rozwojowo-twórczy" zakup :-)

Wspomnę jeszcze, jak troszkę zaoszczędzić podczas kupowania. Otóż działa "akcja" Dinosaur Crossgrade . W skrócie: drukujemy planszę widoczną na tej stronie, stawiamy obok naszego starego syntezatora, robimy fotkę, wysyłamy na wskazany email i dostajemy 50$ rabatu!!! Proste?! Tak! To działa(u mnie zadziałało), Urs w zasadzie honoruje większość zdjęć, co widać z zamieszczonej galerii ;-)

Kto zaś nie chce kupować, z pewnością będzie się cieszył z darmowej wersji - ZEBRA CM
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:u-he ZEBRA 2 2009/06/10 22:26 #4492

  • ogurez
  • ogurez Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 1
Wielki + Dla Ciebie z To Swietna sprawa Przetestuje i Dam znaka .A jednak Kous Sie Chce Pisac Uczta Sie PAnowie :) Pozdrawiam Dj (o)mega

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:u-he ZEBRA 2 2009/09/24 11:13 #5199

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Kolejna odsłona Zebry2 już niedługo. Aktualnie można już testować wersję 2.5b6 Zmiany zauważalne i słyszalne. Zobacz sam ;) Prywatnie w rozmowie z Ursem dowiedziałem się również, ze nowa wersja będzie miała jeszcze więcej "fabrycznych" presetów;)
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaziorkaski.

O:u-he ZEBRA 2 2010/01/23 11:58 #7050

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35

W związku z syntezatorem Zebra2 chciałbym Was zaprosić na stronę ZICRONMUSIC .
Andrew Aversa - działający pod powyższą nazwą, jest również związany z Image Line, tworząc w FL Studio, a presety jego autorstwa znajdziemy również dla syntezatorów IL.

Ale przede wszystkim, chciałem zwrócić uwagę na tutoriale udostępnione ostatnio przez niego, do Zebry2, jak i dotyczące osiągnięć artysty w środowisku FL Studio.

Ja postanowiłem nabyć Zebra 2 Tetralogy , to jedne 30$, w zamian dostajemy 318 wyśmienitych presetów! Jestem w pełni usatysfakcjonowany z zakupu :)

Próbki dźwiękowe:

{audio}www.zirconstudios.com/zirconz2demo.mp3{/audio}

{audio}www.soundtempest.net/zircon%20bank2%20demo.mp3{/audio}

Polecam!
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaziorkaski.
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena