Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Odp: O:Gusta muzyczne 2012/11/20 21:25 #18254

  • tomek7337
  • tomek7337 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cóż, lubię muzykę gdzie ludzie grają a nie maszyny. Nienawidzę czegoś takiego, że jakiś pseudoartysta ustawia zaprogramowany syntezator, który sam gra i ściemnia że grać potrafi. Sam gram na kilku instrumentach (akordeon, gitara, perkusja, pianino) i wiem ile potrzeba pracy, wyrzeczeń i pasji aby w początkowym stadium nauki gry nie zniechęcić się. Podziwiam takich wykonawców jak Jimi Hendrix, Janis Joplin, The Doors (szczególnie klawiszowca Raya Manzarka), Deep Purple (Ricky Blackmoore i John Lord to geniusze). Poza tym Mike Oldfield zawsze mnie fascynował za różnorodność muzyczną i multiinstrumentalizm. Bardzo cenię pop z lat 80-tych: Kim Wilde, Blue system, Erasure, Sandrę, Bad Boys Blue, Michaela Jacksona itp. Nie można tez pominąć polskiego rocka z tamtego okresu: Dżem, Lady Pank, Maanam, Lombard, VOO VOO, Republika, Kombi (Sławomir Łosowski zainspirował mnie do nauki gry na klawiszach) itp. Jeśli chodzi o elektronikę to Jean - Michel Jarre przede wszystkim, oprócz tego Vangelis, Kraftwerk, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Jan Hammer i Polacy: Marek Biliński, Władysław Komendarek, Sławomir Łosowski solo. A od niedawna spodobał mi się Schiller, tak że na nowości nie jestem tak do końca zamknięty. To chyba wszystko, choć muzyczne gusta to temat - rzeka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: O:Gusta muzyczne 2013/02/01 14:50 #19147

  • qwerty13
  • qwerty13 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ja uważam, że choć samo pojęcie "gust muzyczny" istnieje, aby łatwiej komunikować się w społeczeństwie, o tyle co do słuchania danego gatunku nie wystarczy się zadeklarować... Może niejasno się wyraziłem. Po prostu część ludzi, która nie żyje tak bardzo muzyką, ogranicza się chcąc nie chcąc do pewnych brzmień. Nie interesuje ich to, co dzieje się w świecie muzyki. Są jednak i tacy, którzy wciąż poszukują nowych dźwięków, którzy inspirują się różnorodną muzyką i odkrywają co chwilę coś nowego. Ja zdecydowanie należę do tej drugiej grupy.
Mój problem tkwi jednak w tym, jak dotrzeć do tej ogromnej ilości muzyki, której nie miałem okazji jeszcze wysłuchać. Jest taki serwis - Deezer, który wydaje się być całkiem dobrym rozwiązaniem. Na pewno lepsze to, niż wyszukiwanie w nieznanych miejscach w sieci, zwłaszcza jak ma się taki słaby internet jak ja.
Co do kręgów moich obecnych (gdyż to się ciągle zmienia) zainteresowań, to słucham najwięcej disco, funky, rock (tu zależy, zbyt szerokie pojęcie), rap oraz dużo muzyki elektronicznej (również trudno bliżej określić, po prostu dużo tego).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Gusta muzyczne 2013/02/01 20:24 #19151

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
Temat rzeka,muzyka moje największe uzależnienie :)

Ja wychowałem się na muzyce punkowej.Pamiętam jak dziś wakację 1992 i w tv na żywo koncert z Jarocina zespół Ga Ga.Tuż po chyba jeszcze dzienniku telewizyjnym,usłyszałem ten koncert i mnie wycięło totalnie,najlepsze jest to że teksty z przed 20 lat są dzisiaj nadal aktualne :)Ogólnie bardzo dużo wtedy słuchałem punk rocka i hard core,głównie scena niezależna,i jeden z najlepszych koncertów na jakim byłem Nomeanso :) No i muszę wymienić Rage Against The Machine.Gdzieś póżniej trafiłem na składankę Jugment Night połączenie metalu hard core i hip hopu,no i zainteresowanie się hip hopem na którym też swego czasu wręcz zęby zjadłem :)( W między czasie bodajże w 2000 roku pod wpływem hip hopu pojawiły się chęci i pierwsze próby produkcji muzyki ) Wtedy otworzył się wachlarz stylistyki muzycznej,począwszy od Boba Marleya który grał takie koncerty jakich do dzisiaj nikt nawet w połowie się nie zbliżył,The Beatles,Massive Attack,Portishead,Miles Davis,Louis Armstrong i na koniec wymienię 2 moich ulubionych producentów to jest warszawski producent Noon,i mój Guru muzyczny czyli RZA producent hip hopowej grupy Wu Tang Clan,który właśnie leci w słuchawkach gdy piszę ten post.
bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena