Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jak prawidłowo oszacować tempo utworu? 2014/09/23 16:12 #22437

  • Bazyl92
  • Bazyl92 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, poszukuje tempa utworu India Arie - Ready For Love, koleżanka nagrała u mnie cover, chce to wszystko ładnie skleić ale nie wiem jakie jest tempo tego utworu :/ szukałem na internecie, nigdzie nie ma, próbuje wystukać je w FLSie ( tap ), ale różnie wychodzi i zazwyczaj koło 60 BPM ( nie za wolne ?? ). Może mi ktoś bardziej doświadczony pomóc znaleźć lub sam wystukać prawidłowe tempo?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Bazyl92.

Jak prawidłowo oszacować tempo utworu? 2014/09/23 21:53 #22438

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Proponuję włączyć interesujący nas utwór (w oryginale) a następnie z poziomu fl studio uruchomić dowolną pętlę perkusyjną (niezbyt przeładowaną brzmieniowo) i pod nią ustawić tempo projektu jednocześnie "na słuch" analizując tempo utworu z tempem pętli.
Z drugiej strony opcja Tap tempo jest bardzo dokładna - ważne jest jednak nieco dłuższe nabijanie tempa.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bazyl92

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak prawidłowo oszacować tempo utworu? 2014/09/24 11:13 #22441

  • Bazyl92
  • Bazyl92 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
Tak ale nie wiem czy szybko wystukiwać rytm czy wolno xD ale dzięki sprawdze Twój pomysł z perka :))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak prawidłowo oszacować tempo utworu? 2014/09/25 20:30 #22445

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Żeby poznać tempo musisz załapać rytm materiału który sprawdzasz i zacząć po prostu liczyć zgodnie z metrum, to prosta matematyka przecież. Jeżeli masz utwór na 4/4 to liczysz ćwiartki. Najdokładniej zrobisz to licząc ilość uderzeń w ciągu minuty ale możesz też sobie skrócić robotę do 15 sekund i potem pomnożyć przez 4. Innym sposobem są funkcje typu "tap tempo" które mierzą na szybko odległość pomiędzy uderzeniami i tak wyliczają tempo odpowiednio mnożąc wynik.

Cokolwiek byś nie zrobił uzyskasz wartość orientacyjną która może się różnić nawet do 10 BPM. W tym momencie uruchamiasz metronom w tempie jak powyżej z podłożonym materiałem i sprawdzasz w którą stronę się "rozjeżdża", korygujesz tempo dodając lub odejmując wartość i dochodzisz do perfekcji. Oczywiście jeżeli materiał nagrany jest równo, od tego powinniście zacząć i od razu byłoby znane tempo...
Za tę wiadomość podziękował(a): Bazyl92

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena