Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Z domowego zacisza prosto do telewizji ! Jak to jest ? 2014/01/18 20:47 #21830

  • adrian0
  • adrian0 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Elektroniczna, akustyczna... Muzyka jest piękna :)
  • Posty: 91
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witam wszystkich :)
Chciałbym Was zapytać o to jak to jest z produkcją muzyki "wielkich telewizyjnych gwiazd". Otóż rozchodzi mi się o to czy domowym sposobem świeżo ukute miecze od razu trafiają w ręce zawodowych rycerzy ? Wiem... niezrozumiałe... ;p Dam przykład: wszystkim znany producent muzyczny jakim jest młody chłopak - Avicii (nie wiem czy dobra pisownia) kończąc swój numer, od razu przekazuje go medialnemu światu ? Chodzi głównie o mastering, parametrowanie, ustawianie dźwięku... Czy w takie projekty nie ingerują już zawodowcy - by ten numer brzmiał - zawsze dobrze, nie zależnie od tego czy jest odtwarzany na konsumenckim sprzęcie średniej półki czy też na wyrafinowanych głośnikach z półki profesjonalnej ? Nie chodzi mi jedynie o tego artystę, nie wnikam także w niezaprzeczalne jego umiejętności. Nie sądzę, żeby każdy z tego pokroju muzyków był zarazem kompozytorem, realizatorem - inżynierem, wydawcą i pracownikiem agencji artystycznej, który wypromuje i wylansuje dany kawałek ;) czyż w produkcji muzyki nie ma żadnych zasad związanych ze stroną czysto techniczną przy pracach końcowych... Nie znam się na tym, więc zadaje te pytanie :) Dla mnie, zawszy końcowy efekt wydania utworu wiązał się z jakimiś potężnymi studiami muzycznymi, grupą ludzi - zawodowców, którzy przekręcając gałki i suwaki oceniali, które ustawienia będę najlepsze i jak to trzeba zrobić, a więc jak to wygląda dziś ? :)
Naciśnij PLAY :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Z domowego zacisza prosto do telewizji ! Jak to jest ? 2014/01/19 22:01 #21834

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Nie ma na to reguły, każdy robi sobie jak chce albo tak jak musi, wszystko zależy od tego w jakie środowiska i kontrakty wejdzie. Nie przejmuj się takimi rzeczami, jak przyjdzie na to pora to sam dostaniesz odpowiedź albo wytyczne. Jak robisz muzykę sam dla siebie nikt nie ma żadnych wymagań, jak już znajdziesz cel to jak wyżej, wszystko zależy. Oczywiście bycie samowystarczalnym jest jak najbardziej pożądane. Możesz zajmować się tylko kompozycją dla kogoś, aranżacją, tekstami czy produkcją ale jak tworzysz dzieło kompletne od zera po wykończenie techniczne to masz więcej możliwości spieniężenia swoich prac, i nie tylko.

Jeżeli celujesz w rozrywkę i bycie wykonawcą to wytwórnia zazwyczaj załatwi to za Ciebie, jeżeli będzie to mniejszy label mogą wymagać abyś sam się tym zajął albo komuś zlecił. Komponując dla kogoś na zlecenie, czy to podkłady czy to gry lub filmy także każdy zleceniodawca może mieć inne wymagania, jeden będzie chciał czystego miksu i resztą zajmie się sam, ktoś inny będzie wymagał abyś sam zadbał o jakość i dostarczył gotowy produkt. Jak zwykle wszystko zależy od budżetu. Jeżeli celujesz w rynek licencjonowania muzyki to stocki rzadko kiedy wykonują mastering, masz dostarczyć gotowy produkt o wymaganej jakości, czy zrobisz wszystko sam czy nie ich to nie interesuje, ma być dobrze inaczej nie zaakceptują do katalogu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena