Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

8Dio - Free Angels - Konkurs na Sound Design 2013/01/14 17:55 #18945

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Wszystko wyjaśnione pod tym linkiem: 8dio.com/?btp_product=free-angels

Jakiś czas temu odbyła się akcja pod nazwą Free Radicals. Firma 8Dio zorganizowała konkurs na stworzenie dźwięków do swojej nowej biblioteki która w 50% zostanie stworzona przez użytkowników. Każda osoba przesyłająca dźwięki dostała efekt końcowy w postaci całego pakietu do wtyczki Kontakt. Motywem przewodnim były mroczne i niepokojące dźwięki.

Tym razem zostaje ogłoszony konkurs na jej przeciwieństwo - Free Angels. Pożądane dźwięki to spokojne, mistyczne i anielskie brzmienia. Jak wymieniają na stronie mogą to być nagrane odgłosy ptaków, odgłosy bawiących się dzieci czy pady stworzone przy pomocy gitary. Wszystkie chwyty dozwolone byle były w konwencji. Oni sobie już resztę przerobią na potrzeby biblioteki.

Zadanie jest proste:

- Stworzyć 5 dźwięków i otrzymać bibliotekę za darmo (po jej skończeniu oczywiście)
- Wysłać dźwięki w formacie 44.1 KHz, 24bit, stereo, wav spakowane do formatu zip/rar i oznaczyć jako "Free_Angels_YourLastName” gdzie YouLastName to nazwisko, może także imię. Być może będą wymieniać w instrukcji więc podawanie nicków to słaby pomysł.
- Wysłać plik przez email lub jakiś serwer hostujący pliki typu dropbox na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z tematem ”Free Angels Submission: YourLastName” gdzie ponownie YourLastName jest jak wyżej.
- Ostateczny termin to 1 Marzec 2013

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 8Dio - Free Angels - Konkurs na Sound Design 2013/01/14 18:13 #18946

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Właśnie gdzieś tydzień temu czytałem o tym na kvraudio i miałem napisać newsa, ale lenistwo wygrało :P.
Konkurs prawdę mówiąc bardzo prosty i przyjemny jak ma się troszkę czasu. O tyle to proste zadanie gdyż można poszukać sampli takich spokojnych (ptaki, szum drzew itp.) na freesound.org i połączyć z różnymi pad'ami z syntezatora, zapisać, wysłać i czekać na wyniki. Jak będę miał trochę czasu to raczej zabiorę się za ten konkurs.
Tylko trochę nie rozumiem tego

- Stworzyć 5 dźwięków i otrzymać bibliotekę za darmo (po jej skończeniu oczywiście)
- Wysłać dźwięki w formacie 44.1 KHz, 24bit, stereo, wav spakowane do formatu zip/rar i oznaczyć jako

SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez LocoMatt.

Odp: 8Dio - Free Angels - Konkurs na Sound Design 2013/01/14 18:29 #18947

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Prace muszą być autorskie wysokiej jakości, nie możesz zabrać czyichś nagrań i wykorzystać jak swoje, tym bardziej kiedy przekazujesz licencję do komercyjnego wykorzystania. Freesounds.org wcale nie jest darmowe, bazuje na licencji CC która czasami pozwala na komercyjne wykorzystanie, ale zawsze musi być uwzględniony autor i to zawsze będą jego sample. To raz, a dwa że komercyjne wykorzystanie musi być bezpośrednie, nie dostajesz praw do rozporządzania tym. Weź nie rób takich rzeczy.

Jeżeli nie masz możliwości nagrywania zawsze możesz coś wykręcić na syntezatorach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: 8Dio - Free Angels - Konkurs na Sound Design 2013/01/14 18:42 #18948

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Dobra tu się trochę rozpędziłem i dałem zły przykład. Lecz są osoby które nagrywają takie rzeczy i udostępniają je za darmo bez praw autorskich i do komercyjnego zastosowania (mam na myśli że poprosisz on ci nagra). I raczej wtedy nie ma większego problemu.
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 8Dio - Free Angels - Konkurs na Sound Design 2013/01/14 18:59 #18949

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Prawa autorskie są niezbywalne w niemal każdym kraju. Jeżeli ktoś udostępnia jakieś sample nawet na zasadzie royalty free czyli, że można z nimi robić co się chce komercyjnie jak i nie komercyjnie, to dalej nie mogą one stanowić jako część innej biblioteki sampli. Dalej to są jego sample i nie można się na nich wzbogacić sprzedając je. Jak ktoś to rozpozna może zapalić się mu lampka w kształcie $$ i można sobie narobić problemów. Oni to będą sprzedawać orientacyjnie za ponad $120 jako komercyjną bibliotekę, jak dostaną jakieś roszczenia, a na pewno są na to przygotowani, to zwalą na "autorów" danych sampli bo to ludzie są odpowiedzialni za pochodzenie materiałów. Tworzenie własnych rzeczy wiele nie kosztuje, a naprawdę może uchronić od problemów.

Wracając do tematu - dostałem odpowiedź od 8Dio na temat sampli. Mogą to być pojedyncze próbki przedstawiające jakiś dźwięk lub multisample nuta po nucie, co kto woli. Sampler DirectWave od IL ma bardzo ciekawą funkcję eksportowania brzmień z wtyczek VSTi do osobnych plików dźwiękowych, to może się przydać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: 8Dio - Free Angels - Konkurs na Sound Design 2013/01/14 20:32 #18950

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Fajna sprawa z tymi konkursami.Oczywiście trzeba mieć trochę zapału i umiejętności aby "wykręcić" przyzwoite brzmienie,ale to już rzecz oczywista:)
Ja raczej nigdy nie będę "bawił"się w tworzenie nowych presetów,czy nawet próbek sampli,gdyż po prostu nie potrafię za bardzo zakumać o co chodzi jakby:) ale na chwilę obecną nie mam takiej potrzeby(zapewne prędzej czy później będę musiał się i za to zabrać:)
Kwestia praw autorskich to temat śliski,nie wolno korzystać z komercyjnych bibliotek czy nawet freewarowych ale z ograniczoną licencją
i udostępniać te sample pod jakąkolwiek postacią.Nawet jeśli ktoś nagra Tobie jakąś frazę ale skorzysta z sampli czy Vsti jakiegoś producenta,to nadal "właścicielem" tej biblioteki/presetu jest producent-twórca-nabywca(czyt. klient-posiadacz danej biblioteki lub presetu). Dogranie "ptaszków" czy nawet "dzików" z szumem wodospadu i połączenie ich z tymi właśnie samplami jest niezgodne z prawem.Najlepiej przeczytać warunki licencji danego producenta.Więc próbki trzeba "zrobić" samemu,wykreować presety w jakimś VSTi,poddać jakieś obróbce z VST,połączyć warstwowo i można szaleć na takim konkursie,czy co ważniejsze korzystać na swoje potrzeby:)
Swoją drogą,takie konkursy "uczą" właśnie jak samemu nauczyć się i stworzyć coś konkretnego,czego nie ma nikt inny:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez MadDziadPL.
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena