Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Melodia. 2013/10/02 11:48 #21366

  • wmr ick
  • wmr ick Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • only Rap...
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0

N.E.X. napisał: Nie podchodź do tego tak, nie ma czegoś takiego jak talent czy wrodzony słuch. Gdyby tak było małe dzieci były by lepsze niż dorośli. ;) Teoria muzyczna może wydawać się ogromna i przerażać w pierwszej chwili jednak większość to są niepotrzebne komplikacje które można by znacznie prościej wytłumaczyć, dodatkowo typowo szkolna droga jest przesiąknięta sztywnymi zasadami mnożonymi przez lata w teorii klasycznej gdzie mówią Ci co możesz robić a co nie "bo tak" a jeszcze do niedawna jazz uważano za wybryk natury i coś złego tylko dlatego że ktoś chciał mieć więcej wolności w muzyce. Wystarczy że opanujesz dzisiejsze podstawowe skale i tonacje oraz zależności między nimi, reszta to formalność.


No ale przecież są ludzie, którym nikt nigdy nie dorówna, tak? To oni musieli coś mieć w sobie od zawsze, tj. Amstrong w Jazz'ie. Ja właśnie wiem, że teoria jest duża, ale ja nie potrafiłbym sobie sam wybrać co mi jest potrzebne, a co nie. ;( A jak szukałem w google haseł "teoria muzyczna rap" to coś tam wyskakuje, ale ja nawet nie wiem czy to to. Nie ma nic w stylu, że klikam w link, a tam w nagłóko: "Twoją pasją jest rap, chciałbyś robić własne bity, ale nie wiesz od czego zacząć? Właśnie po to przygotowaliśmy teorie muzyki właśnie dla Ciebie! Wspolnie z ekipa wybralismy najbardziej przydatne rzeczy z teroii muzyki w rapie" itd.

Znam wszystkie tonacje molowe i durowe, znam każdej tonacji triade harmoniczną (te 3 podstawowe akordy) plus potrafię budować akordy wykorzystując dźwięki z danej toancji, ale już nie potrafie robić akordów powiękosznych/pomniejszonych, a tym bardziej tak, by pasowały w melodie i nie fałszowały. Mój tata ma pierwszy stopien muzyczny, tylko ma już troche lat, w sumie to on mi potwierdził i z deczka poprawił, że ta melodia co wyżej podyktowałem idzie tak. Dla niego to była chwila, lecz wolałem się upewnić. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Melodia. 2013/10/02 14:01 #21367

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Mają coś w sobie - pasję i motywację, poświęcony czas który owocuje, pozytywne nastawienie które pozwala robić im szybkie postępy, nie blokuje tych ludzi takie coś jak "nie da się".

Nie szukaj teorii muzycznej do rapu bo czegoś takiego nie ma, muzyka to muzyka niezależnie od gatunku. Z tego co piszesz to masz całkiem solidną podstawę. Popraw swoją wiedzę i gotowe.

Przerób wszystkie ćwiczenia na tej stronie, powinno Ci to rozjaśnić dużo rzeczy, w dodatku w dziale ze skalami dostaniesz ciekawe wykresy stopni czy przykładowych progresji akordów. www.musictheory.net/lessons

Co do akordów zmniejszonych i zwiększonych - nic dziwnego że Ci fałszują, nie możesz sobie ich wstawiać gdzie chcesz. Zacznij od skali, poznaj jej stopnie w danej tonacji i dźwięki do nich przypisane, od dźwięków utwórz trójdźwięki i przekonasz się że w niektórych miejscach będą akordy molowe, durowe a gdzie indziej zmniejszone. Jak utworzysz sobie skalę molową harmoniczną to będziesz miał nawet zwiększone akordy. Masz to TUTAJ . Do dowolnych akordów możesz jedynie je rozszerzać o czterodźwięki czy pięciodźwięki.
Za tę wiadomość podziękował(a): wmr ick

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Melodia. 2013/10/02 14:38 #21368

  • wmr ick
  • wmr ick Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • only Rap...
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0

N.E.X. napisał: Mają coś w sobie - pasję i motywację, poświęcony czas który owocuje, pozytywne nastawienie które pozwala robić im szybkie postępy, nie blokuje tych ludzi takie coś jak "nie da się".

Nie szukaj teorii muzycznej do rapu bo czegoś takiego nie ma, muzyka to muzyka niezależnie od gatunku. Z tego co piszesz to masz całkiem solidną podstawę. Popraw swoją wiedzę i gotowe.

Przerób wszystkie ćwiczenia na tej stronie, powinno Ci to rozjaśnić dużo rzeczy, w dodatku w dziale ze skalami dostaniesz ciekawe wykresy stopni czy przykładowych progresji akordów. www.musictheory.net/lessons

Co do akordów zmniejszonych i zwiększonych - nic dziwnego że Ci fałszują, nie możesz sobie ich wstawiać gdzie chcesz. Zacznij od skali, poznaj jej stopnie w danej tonacji i dźwięki do nich przypisane, od dźwięków utwórz trójdźwięki i przekonasz się że w niektórych miejscach będą akordy molowe, durowe a gdzie indziej zmniejszone. Jak utworzysz sobie skalę molową harmoniczną to będziesz miał nawet zwiększone akordy. Masz to TUTAJ . Do dowolnych akordów możesz jedynie je rozszerzać o czterodźwięki czy pięciodźwięki.


Na początku myslałem, że po ang. to będzie mi ciężko, ale to jest tak przejrzyste, że aż fajne. Te obrazki wszystko pokazują. Wielkie dzięki.
Lecz patrze sobie na to jak sie pisze nuty i on tam pokazuje tylko G A B C D E F G, a nie było słowa o tym jak zapisać na pięciolinii G#, A# itd. Chyba, że to będzie potem. ;)

@EDIT:
Okej, już wiem, flat i sharp. :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wmr ick.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena