Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wpasowanie wokalu do bitu 2013/09/01 12:39 #21161

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
Jak w temacie. Załóżmy że mam bit i acapelle. Acapella z oryginalnego kawałka jest w szybszym tempie, a mój bit jest ( i ma być ) w wolniejszym. I teraz pytanie, jak dopasować a raczej zwolnić wokal tak aby pasował do bitu? Próbowałem ciąć na wersy aby pasowały, ale niestety wersy są nawijane szybciej i nie pasują. Opcja " rozciągania " też się nie sprawdza bo raz wers pasuje a raz nie, raz jest szybszy a raz wolniejszy. Da się coś z tym zrobić? Czy lepiej dopasować tempo bitu do wokalu? Jak tak, to skąd mam wiedzieć jakie jest tempo tego wokalu? Skoro z początku bit całkiem pasuje a później jest coraz mniej spójny? Trzeba po prostu działać na słuch?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wpasowanie wokalu do bitu 2013/09/01 13:36 #21163

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Jeżeli pracujesz pod FL Studio wrzuć sam wokal na playlistę, wyłącz metronom, odtwórz wokal i kliknij prawym klawiszem myszki na liczniku BPM po czym wybierz "Tap...". Wystukuj równo tempo jakie słyszysz, po kilkunastu sekundach otrzymasz uśrednione tempo. Alternatywa manualna to liczenie uderzeń w ciągu 15 sekund i pomnożenie tego przez 4 do pełnej minuty, otrzymasz przybliżoną wartość BPM od której można zacząć. Ustaw takie tempo w programie, włącz metronom i spróbuj dopasować do wokalu. Jeżeli po kilku taktach zaczyna się rozchodzić koryguj tak długo aż znajdziesz optymalną wartość dla całego nagrania, jeżeli wokal jest oczywiście równo nagrany.

Znasz tempo wokalu, reszta to formalność, wrzuć sobie wokal do projektu z podkładem, wybierz "Fit to tempo" i wprowadź odkrytą wartość ręcznie przez "Type in BPM".
Za tę wiadomość podziękował(a): hiphop14

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Wpasowanie wokalu do bitu 2013/09/01 13:44 #21164

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
Dzięki N.E.X za pomoc, a jak wyłączyć metronom? A po co wprowadzać przez " Type in BMP " skoro już załóżmy że wiem jakie jest tempo?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wpasowanie wokalu do bitu 2013/09/01 13:54 #21165

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Wiedzieć to jedno, rozciągnąć wokal to drugie, sam się przecież nie dopasuje, a ręcznie musisz to zrobić bo w ścieżkach bez wyraźnego rytmu algorytmy zawodzą. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wpasowanie wokalu do bitu 2013/09/01 14:11 #21166

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
No okej teraz rozumiem, a możesz jeszcze napisać jak wybrac to " fit to tempo " i jak wyłączyć metronom?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wpasowanie wokalu do bitu 2013/09/01 15:24 #21167

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
Już wszystko wiem wielkie dzięki :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena