Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

usunięcie połączenia do master / ominięcie kanału master FL 2013/05/14 18:30 #20426

  • dezler
  • dezler Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 18
nie ty nie rozumiesz
masz dajmy na to insert 7 i ta opcja jest poto zeby ten insert 7 wysłac np do inertu 9
robisz tak ze zazanaczasz insert 7 ale sptrzałke klikasz na insercie 9
wtedy ałtomatycznie insert 7 wyłacza sie z mastera a idze na insert 9
i tak smao mogłes wyłączyc to z mastera tylko sam muszisz znalesc na który inert ty tto wysłałeś
Werset, 1991, Rap.

Chcesz Bity ? Napisz, jakoś się dogadamy.
Za tę wiadomość podziękował(a): terrorhand

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

usunięcie połączenia do master / ominięcie kanału master FL 2013/05/14 18:34 #20427

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Możesz wysłać wszystkie bez tego 7 do jednego kanału i tam dać ten efekt. Czyli np. 1,2..6 wysyłasz do 8 i tam dajesz efekt.
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik
Za tę wiadomość podziękował(a): terrorhand

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

usunięcie połączenia do master / ominięcie kanału master FL 2013/05/14 19:02 #20428

  • terrorhand
  • terrorhand Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 1
Graficznie to wygląda tak jakby działało (bo na masterze po zaznaczeniu Insertu7 strzałka jest odznaczona a swieci sie tam gdzie dalem route) ale ten insert jakby był niemożliwy do odłączenia z masterem bo wszystkie efekty mastera na nim dzialaja. A jesli mam zaznaczony insert 7 i odznacze FX na masterze to poprostu tak jakbym mial zaznaczony master i kliknal wylacz FX. Po zaznaczeniu insertu 7 i wylaczeniu FXna insercie 7, FX sie po prostu wylaczaja. A kiedy zaznaczam insert 7 i chce kliknac FX na moim kanale route to klikam ale on sie nie zaznacza. Jesli mam zaznaczony mój kanał route (Insert 20) i kręce pokrętłem nad strzałką w masterze to mój instrument spod insertu 7 wtedy moge robić ciszej i głośniej (czyli jakby działa) ale mi chodzi o kompletne odizolowanie go od mastera.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

usunięcie połączenia do master / ominięcie kanału master FL 2013/05/14 20:46 #20429

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Zrób tak jak Ci mówią bo mają racje, źle do tego podszedłeś od samego początku. Grupowanie ścieżek i efekty łączne daje się w innych ścieżkach, możesz tworzyć dowolną liczbę grup wysyłając wiele kanałów na jeden. Kanał master służy jak kanał zbiorczy na WSZYSTKIE inne kanały i nie dajesz na nim ŻADNYCH efektów. To jest ostatnie ogniwo przed wysłaniem sygnału na Twoje wyjście w karcie dźwiękowej, możesz tam umieścić na samym końcu co najwyżej odpowiednie efekty do zgrupowania miksu czy prostego masteringu, EQ, kompresor czy limiter. Nie wciskasz tam żadnych efektów modulujących brzmienie, kanał ma być czysty od takich rzecz. KAŻDA ścieżka MUSI przejść przez kanał master, nie możesz robić czegoś takiego że wrzucisz sobie tam efekt i jedna ścieżka będzie przez niego przechodzić a druga nie. Do tego masz właśnie inserty, sendy i tzw kanały bus czyli zbiorcze aby tworzyć sobie "piramidkę". Z tego wynika Twój problem że nie wiesz jak w ogóle działa mikser.
Za tę wiadomość podziękował(a): dezler

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

usunięcie połączenia do master / ominięcie kanału master FL 2013/05/15 22:02 #20431

  • dezler
  • dezler Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 18
N.E.X. tak zapytam z ciekawości bo pierwszy raz słysze o kanałach bus ? do czego to jest i gdzie sie znajduje bo nie spotkałem sie z takim jeszcze ?
Werset, 1991, Rap.

Chcesz Bity ? Napisz, jakoś się dogadamy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

usunięcie połączenia do master / ominięcie kanału master FL 2013/05/15 22:05 #20432

  • dezler
  • dezler Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 18
A tak jak mówi N.E.X. ty musisz zrozumieć że
Kanał master to nic innego tylko suma czyli wszystko na nim gra kazdy insert
inser to kanał gdzie mixsujesz
a dend to kanał wysylki efektów pogłosowych jak dyley czy reevber itp.
Werset, 1991, Rap.

Chcesz Bity ? Napisz, jakoś się dogadamy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

usunięcie połączenia do master / ominięcie kanału master FL 2013/05/15 22:55 #20434

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Insert to jest pojedynczy kanał w mikserze, zazwyczaj początek ogniwa tam gdzie wchodzi sygnał audio. Kanały Bus to nic innego jak suma kilka kanałów. Master także można by spokojnie nazwać Master Bus ponieważ grupuje cały mikser. Więc kanał który na wejściu ma sygnały z insertów będzie mógł się nazywać np. Drum Bus, Bass Bus czy cokolwiek takiego. Kanał Send natomiast robi zazwyczaj za poboczny tor, nie przechodzi przez niego cały sygnał (chociaż może), nie grupuje ścieżek tylko robi właśnie za dodatkową wysyłkę.

Wszystko ładnie pokazują schematy poniżej, wyjęte wprost z instrukcji obsługi Cockos Reaper, są oczywiście uniwersalne, idea w każdym programie czy sprzęcie jest ta sama.

1. Inserty do kanału Master.


2. Inserty przechodzą przez kanał Bus nazwany tutaj Folder i dopiero wchodzą na Master.


3. Inserty zostają wysłane na kanał Master i jednocześnie przechodzą przez jeden Send, zwany tutaj też FX Bus (no bo jest zbiorczy w pewnym sensie). Różnica polega jednak na tym że sygnał nie idzie szeregowo a równolegle, niezależnie od siebie więc przez kanał Send ten sam sygnał może zostać inaczej przetworzony (np. przez 100% pogłos).


4. Kombinacja wszystkich możliwości. Inserty grupują się w jeden Bus i ten Bus zostaje wysłany równolegle na kanał Master jak i na Send który potem też wchodzi na Master.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

usunięcie połączenia do master / ominięcie kanału master FL 2013/05/16 12:10 #20441

  • dezler
  • dezler Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 18
To o tym to ja wiedziałem tylko ta nazwa buss to z taką się niespotkałem
tobie mówiąc na chłopski rozum chodzi o to żę kanał Buss to nic innego jak kanał wysyłki
i z kazdego dowolnego inserta mozna robic kanał bus czyl np.
żęby zgrypowac bebny jako jeden instrumen to ja to ogarniam ale dziekówa za taki schemat i wypowiedz !
Werset, 1991, Rap.

Chcesz Bity ? Napisz, jakoś się dogadamy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Zasilane przez Forum Kunena