Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Odp: Jak układać melodię, dobierać efekty...? 2013/03/23 12:48 #19975

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Witaj.
W kwestii doboru programu do produkcji muzyki:
Wszystko zależy od tego w jakim kierunku pójdziesz,a tego nie wie nikt;)
Z racji tego ,że jesteś nowicjuszem ,proponuję wpierw wypróbować dema różnych aplikacji np. Ableton 9 - chyba daje 30 dni testowych na full wersję,Presonus Studio One 2.5 Free jest darmowe i po Polsku ale z pewnymi ograniczeniami( nie uruchomisz wtyczek innych producentów niż Presonus,ale po zarejestrowaniu można zrobić na 30 dni upgrade do wersji Pro i pracować ze wszystkim co zainstalujesz,Cubase 7 też daje możliwość testów 30 dni,ale wymaga to klucza e-licenser,Reaper też jest w wersji testowej i do tego z łatką polonizującą,co do dema Fl to nie wypowiem się,bo już dawno z niego zrezygnowałem. Fruity Studio nie jest złym programem,ale ma niestety pewne niedoskonałości techniczne w kwestii midi i video,więc np. muzyka filmowa lub growa na FL to prawdziwe wyzwanie.Jeśli po okresie próbnym stwierdzisz że któryś z programów Ci "leży" ,to sam sobie odpowiesz który wybrać;)Bardzo ważna sprawa:
Nie zrób poważnego błędu i nie korzystaj z każdego programu demo w tym samym czasie,bo:
- narobisz sobie mętliku w głowie
- korzystając z kilku aplikacji jednocześnie stracisz okres próbny i nie będziesz mógł ponownie z tego skorzystać
- poświęcając np. 30 dni testowych na konkretny DAW,możesz wiele się nauczyć,
Jeśli już dokonasz wyboru,to po zakupie programu korzystaj z wtyczek producenta i darmówek których jest cała masa min. u Nas na forum w dziale download,w miarę upływu czasu sam będziesz dobierał sobie "narzędzia" wedle swoich potrzeb.
Koniecznie pomyśl nad kontrolerem midi( na początku jakiś tani z 4 oktawami min. a najlepiej z 5 (61 klawiszy)
Ucz się teorii muzyki,bo to Ci wcale nie zaszkodzi,a wręcz przeciwnie.Słuchaj dużo muzyki w gatunku który Cię interesuje(a najlepiej słuchaj prawie wszystko) dzisiaj miesza się gatunki i style muzyczne ze sobą,więc......
Przeglądaj na forum nasze posty,działy z tutorialami,dział FAQ,zadawaj pytania ,a koleżeństwo będzie starało Ci się pomóc:)
Tyle ode mnie .Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): lolsawe
Ostatnia edycja: przez MadDziadPL.
Temat został zablokowany.

Odp: Jak układać melodię, dobierać efekty...? 2013/03/23 14:10 #19977

  • lolsawe
  • lolsawe Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki wszystkim za szybkie odpowiedzi. Teraz biorę się do roboty :)

@psysutra
ja to chcę robić 4fun a nie dla "sławy i poklasku" i szkoda że oceniasz mnie po 3 postach ale to juz nw
Myślę że temat do zamknięcia
Jeszcze raz DZIĘKI :D
Temat został zablokowany.

Odp: Jak układać melodię, dobierać efekty...? 2013/03/23 14:19 #19979

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Temat zamknięty na życzenie lolsawe.
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik
Temat został zablokowany.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena