Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Mixing i mastering 2013/02/23 09:38 #19529

  • yontek
  • yontek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Skurwysyny gracz prosto z Ogrodowej !
  • Posty: 30
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witam , prosił bym o pomoc producentów Hip-Hop'owych . Chciałbym się dowiedzieć jaki mastering ,po kolei , robicie na każdy instrument itp. A co nakładacie na całość.
Proszę o porady , w tym utworze :
, pobawiłem się gdzieniegdzie EQ , jakieś reeverby , bloody overdive i compresor , a na całość nałożyłem tylko limiter . Proszę o wskazówki , z góry dziękuje :)
Biggie naszych czasów !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Mixing i mastering 2013/02/25 11:35 #19569

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
Trochę zbyt ogólne pytanie :) Od samego początku tworzenia muzyki działaj tak, jak Ci to odpowiada. Najpierw dokładnie nastrój wszystkie instrumenty, źle zgranych instrumentów nie ulepszą żadne efekty :) W późniejszym etapie dostosuj je do bitu wedle własnych oczekiwań, ustaw głośności, tam gdzie trzeba nałóż reeverb, gdzie indziej kompresor, a tam gdzie nie potrzeba niczego nie nakładaj nic. Nie ma ściśle określonej reguły, ważne jest aby nie przesadzić z efektami. Utwór ma być czysty i przejrzysty, porozdzielaj instrumenty tak aby nie gryzły się częstotliwościami, ustaw odpowiednio w panoramie stereo, działąj po swojemu na słuch, a efekt napewno będzie zadowalający :) Jeśli chodzi o kanał master, nałóż to co potrzebne. W większości przypadków wystarcza sam limiter ( możesz nim delikatnie zbić perkusje dla zwiększenia średniej głośności bitu ), i ewentualnie jakiś equalizer aby nadać ciepła całości.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez hiphop14.

Odp: Mixing i mastering 2013/02/28 13:13 #19619

  • helium
  • helium Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0

yontek napisał: Witam , prosił bym o pomoc producentów Hip-Hop'owych . Chciałbym się dowiedzieć jaki mastering ,po kolei , robicie na każdy instrument itp. A co nakładacie na całość.
Proszę o porady , w tym utworze :
, pobawiłem się gdzieniegdzie EQ , jakieś reeverby , bloody overdive i compresor , a na całość nałożyłem tylko limiter . Proszę o wskazówki , z góry dziękuje :)


Mylisz robienie mixu z masteringiem. Mix robisz na etapie produkcji i tu dodajesz oddzielnie na ścieżki przeróżne efekty audio, compresory itp Masternig robisz na wyeksportowanej już ścieżce audio. Jest to końcowy etap procesu mający na celu ujednolicenie i dostosowanie brzmienia utworów do obecnie panujących standardów :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Mixing i mastering 2013/02/28 18:19 #19620

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Helium, nie jest do końca prawdą to, co piszesz. Mastering można też robić na mixdownie utworu do kilku ścieżek.

Poza tym temat-kandydat do kosza. Niecałe dwa tygodnie temu była dysputa na ten temat...
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez psysutra.

Odp: Mixing i mastering 2013/03/01 08:25 #19623

  • helium
  • helium Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
Byc może ale wydaje mi się, że jest to rzadziej spotykane. Możesz podesłać link do tej dyskusji??? Chętnie przeczytam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Mixing i mastering 2013/03/02 15:18 #19642

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena