Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

fruity loops 10 od zera 2013/01/10 14:06 #18901

  • swagz0r
  • swagz0r Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • S.W.A.G
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
No wiec tak,jak napisalem w temacie przywitania sie,zaczynam kompletnie od zera,jestem ciemniakiem,ale prosilbym Was o jakies tutki,jak zrobic muzyke TRAP (jakby ktos nie wiedzial co to TRAP,
1:42 wchodzi pure swag),jakies plug-in'y(nie wiem czy to sie nazywa plug-in,robie filmy i kazdy nowy efekt,wtyczka jest nazywana plug-in'em,wiec wygodniej bedzie mi to nazywac tak jak nazywam),tutoriale,Wasza pomoc mi sie strasznie przyda,bo nie chcialbym sie szybko poddac,bo np nie wyjdzie mi cos,jakis sampel itp,chce po prostu robic dobra muzyke i wiem,ze z czasem mi sie uda.
Propozycje,linki,wysylajcie tutaj,na skrzynke,cokolwiek,nawet spam o 32094823094832 osob bedzie mnie cieszyl,czym wiecej tym lepiej:-)
Pozdrawiam.
S.W.A.G

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: fruity loops 10 od zera 2013/01/10 14:14 #18903

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
To jak jesteś zielony w temacie FL'a to poradzę Ci poczytać mój poradnik .
Nie jest bardzo obszerny (mało czasu mam ostatnio), ale z podstawową obsługą powinieneś sobie poradzić. Potem jak będzie Ci mało to pytaj na forum, a my Tobie pomożemy.
P.S
Polecam najpierw obadać jak działa program, a potem brać się za poradniki.
Sam się przekonałem, jak zaczynałem swoją przygodę, nie znając budowy programu, a biorąc się za tworzenie.
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: fruity loops 10 od zera 2013/01/10 16:10 #18905

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Opanuj przede wszystkim sam program, dokładnie i ze szczegółami. Najlepszy poradnik to po prostu instrukcja która jest dostępna z poziomu menu help. Reszta przyjdzie z czasem. Problemy rozwiązuj na bieżąco i nie zamartwiaj się tym, że czegoś nie jesteś w stanie ogarnąć od A do Z. Temat jest tak obszerny, że i tak jest to niemożliwe. I nie nastawiaj się na to, że muzyka to kwestia pobrania jakiegoś programu i jej "zrobienia". Poradniki nic tutaj nie pomogą. Musisz zacząć sam ogarniać metodą prób i błędów. Obsługę programu możesz się nauczyć, ale nie znaczy to, że będzie potrafił komponować muzykę. Pójdziesz do szkoły, powiedzą Ci jak to zrobić, ale nie CO zrobić i nie zrobią za Ciebie. Samodzielność przede wszystkim. Szczególnie na początku, bo zadawanie masy pytań niczemu nie pomoże, odpowiedzi będą tylko generować kolejne. Jak zastanawiasz się nad jakimś problemem to zadawaj potem konkretne pytania aby uzyskać konkretną odpowiedź. Czyli nie "jak zrobić muzykę" a "dlaczego ten przycisk nie działa?" albo "jak uzyskać takie brzmienie?".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: fruity loops 10 od zera 2013/01/10 16:28 #18906

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50

Czyli nie "jak zrobić muzykę" a "dlaczego ten przycisk nie działa?" albo "jak uzyskać takie brzmienie?".

Bardzo ciekawie powiedziane. Sam nie tak dawno temu zadawałem takie właśnie pytania i zawsze uzyskiwałem pomoc od użytkowników, a teraz sam pomagam innym :) .

Opanuj przede wszystkim sam program, dokładnie i ze szczegółami. Najlepszy poradnik to po prostu instrukcja która jest dostępna z poziomu menu help.

Tylko niektórzy nie za bardzo znają angielski i dlatego staram się stworzyć swego rodzaju "instrukcję obsługi" FL mimo że dawno tego nie aktualizowałem, ale jak tylko skończę obecne projekty to za to się zabiorę.

Poradniki nic tutaj nie pomogą. Musisz zacząć sam ogarniać metodą prób i błędów. Obsługę programu możesz się nauczyć, ale nie znaczy to, że będzie potrafił komponować muzykę.

Postaram się zmienić styl prowadzenia poradniku na bardziej "książkowy", a nie weź to, to i to dodaj tamto i masz "hit". Będzie to bardziej w stylu jak dobierać dźwięki itp.

Huh... Troszkę odbiegłem od tematu :P , ale bardziej mi chodziło o sam fakt że swagz0r uzyska u Nas pomoc na poziomie.
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: fruity loops 10 od zera 2013/01/10 16:46 #18908

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
To takie truizmy w sumie, ale dosyć ważne żeby zdawać sobie sprawę co i jak. Pamiętam jak kiedyś usiadłem przed trackerem nie mając zielonego pojęcia o niczym, ani muzyce, ani produkcji, nic. Najgorzej zacząć, setki pytań na które nie można odpowiedzieć. Ciężko też coś poradzić. Dobrze zabrać się najpierw za samą muzykę i grać na jakimś instrumencie, ale ciężko takie coś poradzić kiedy ktoś chce same elektroniczne, proste rzeczy składać. Większe nasilenie więc będzie tutaj na produkcję. Z drugiej strony ciężko zabierać się za produkcję kiedy nie ma źródłowego materiału i nie ma co "produkować". Najlepiej zacząć po prostu robić, a pytać jak jest konkretny problem, łatwiej wtedy pomóc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: fruity loops 10 od zera 2013/01/10 17:11 #18909

  • swagz0r
  • swagz0r Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • S.W.A.G
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Nie liczylem na jakiekolwiek dyskusje pod tym tematem,odbieram je jako pozytywne i jest juz to duza pomoc.
A chcialem Wam zadac pytanie panowie,ile tak srednio trzeba siedziec w FL'u,zeby juz COS umiec?
S.W.A.G

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: fruity loops 10 od zera 2013/01/10 17:19 #18910

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Ja oceniając siebie to po 2 latach nic nie umiem :P, ale jestem samoukiem. Wszystko sam opanowałem, więc myślę że z naszą pomocą w miesiąc, dwa ciężkiej pracy będziesz umiał FL'a obsługiwać. Reszta to kwestia prób i błędów. Lecz to też zależy jak kto co pojmuje, jak lubisz się uczyć to szybko Ci pójdzie.

P.S
Przez to nic nie umiem mam na myśli bardziej kompozycje niż obsługę :P
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez LocoMatt.

Odp: fruity loops 10 od zera 2013/01/10 18:45 #18915

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Wszystko zależy. Tak jak wspomniałem aplikacja tylko montuje wszystko w całość. Opanowanie perfekcyjnie obsługi może zająć Ci od kilku dni do kilku miesięcy. Ważne żeby poznać zasadę działania a poszczególne potrzebne funkcje odnajdziesz już w trakcie na zasadzie problem - rozwiązanie.

Jeżeli znasz już działanie programu to następny krok jest po prostu składaniem tam muzyki. Wiesz już co chcesz robić i od czego zacząć więc to już konkretny krok, możesz obrać jakieś cele, a inne pominąć bo są zbyteczne.

Dzisiaj nie ma większego problemu aby samemu zrealizować pomysł muzyczny, od początku aż po finalne zgranie. Kwestia tylko tego, że nie jest to proste ponieważ trzeba wcielić się w wiele ról i posiadać wszechstronną wiedzę aby być samowystarczalnym. Ciężko powiedzieć ile czasu zajmie ogarnięcie tego wszystkiego. Zaczynając z niczym nawet kilka lat, mając jakieś podstawy np. muzyk chcący nauczyć się produkcji, trochę mniej.

Zarzucając taką mocną skalą to dużo ludzi mówi, że osiągnęli dużą swobodę i komercyjną jakość "na zawołanie" po takich 7-9 latach ciągłej nauki wszystkich zagadnień, od muzyki aż po produkcję, grę na instrumentach i tak dalej. Także znośne rzeczy na pewno zaczniesz robić może w połowie, coś co da się słuchać jeszcze wcześniej, coś co spodoba się tylko rodzinie i znajomym już niedługo, a "coś" i "cokolwiek" nawet już teraz. Jak masz chęci to wspinaj się i zaniżaj średnią bijąc rekordy kiedy pierwszy koncert i jakiś zwrot inwestycji. :)

Nie ma reguły. Są ludzie co szybko załapią i robią proste ale czyste i wyraźne miksy, a inni nawet po kilku latach wrzucają setki efektów i wychodzi papka (nie mam na myśli tutaj nikogo z forum akurat). Kwestia wejścia na odpowiednie tory.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena