Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: O:Uwielbiam horrory...Jakie polecacie 2011/08/06 20:25 #13294

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Dawno nie zaglądałem do powyższego tematu, a zdążyłem w ostatnim czasie obejrzeć kilka horrorów. Chciałbym w tym miejscu zaprosić miłośników tytułowego gatunku do obejrzenia filmu: Hills run red

"The Hills Run Red" to film widmo, najstraszniejszy, najbrutalniejszy, najbardziej krwawy, prawdziwa legenda horroru. Nikt go jednak nie widział, gdyż ekipa zniknęła przed ukończeniem zdjęć, a cały nakręcony materiał zaginął... Tyler (Tad Hilgenbrink) wraz ze swoją dziewczyną i najlepszym przyjacielem postanawia odnaleźć zaginiony film. W tym celu pomaga mu Alexa (Sophie Monk), córka reżysera. W czwórkę wybierają się w okolice, w których powstawały zdjęcia do niesławnej produkcji. Nie widzą tylko jednego, nie wszystko co przed laty trafiło na taśmę filmową było fikcją, zaś Babyface, morderca w porcelanowej masce, wcale nie jest wytworem niczyjej wyobraźni...


Film naprawdę potrafi zaskoczyć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: O:Uwielbiam horrory...Jakie polecacie 2011/10/14 20:53 #14022

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Wydzielicie film The Ward - oddział? Ja tak - moim zdaniem bardzo dobry film - oczywiście zaskakujący koniec - świetnie skonstruowana fabuła.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: O:Uwielbiam horrory...Jakie polecacie 2012/01/02 11:18 #14848

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Final Destination 5 - oszukać przeznaczenie.

Reguły tej gry znacie wszyscy. Dzięki metafizycznemu przeczuciu godnemu Kieślowskiego grupce przeciętniaków udaje się uniknąć śmierci w widowiskowej katastrofie. Czarny pan z kosą nie lubi jednak, gdy ktoś próbuje go oszukać. Metodycznie dobiera się więc do kolejnych ocalałych, na deser zostawiając sobie osobnika winnego całej tej eschatologicznej zawierusze. W międzyczasie ktoś próbuje się wymigać od zejścia z ziemskiego padołu poprzez podstawienie na swoje miejsce innej duszyczki. Krwawa wyliczanka toczy się jednak nieubłaganie, a na kogo wypadnie, na tego bęc.

Tym razem w igrzyskach śmierci biorą udział pracownicy podupadającej firmy. Pierwsze sceny filmu, gdy bohaterowie szykują się do wyjazdu integracyjnego, przypominają raczej korporacyjną satyrę, a nie horror z wysokim wskaźnikiem hemoglobiny. Ktoś chce się podlizać szefowi, ten nie zna imion podwładnych, kolega ma romans z koleżanką, a gawędziarz-erotoman (znajdziecie takiego w każdym biurze) próbuje poderwać dziewczynę z największym biustem. Dzień jak co dzień. Dopiero, gdy remontowany most niespodziewanie się zawala, pochłaniając setki ofiar, przypominamy sobie, na seansie jakiego filmu się znaleźliśmy.

Twórcy "Oszukać przeznaczenie 5" doskonale zdają sobie sprawę z tego, że pracują na surowcach wtórnych. Formuła serii (niezmieniona ani na jotę od czasu pierwszej części) nie pozwala im na fabularne wygibasy. Poza chwilową odskocznią w postaci psychopaty z pistoletem historia płynie dobrze znanym nurtem. W takiej sytuacji jedyne, co reżyser i scenarzyści mogą zrobić, to ulokować całą swoją inwencję w wymyślanie jak najbardziej pomysłowych sposobów uśmiercania postaci. Niestety, w piątce tylko niektóre patenty robią wrażenie (sceny na sali gimnastycznej i u okulisty). Reszta to tak zwana "średnia krajowa". Ogląda się to wszystko z zainteresowaniem (a czasem nawet z rozbawieniem) głównie dzięki efektom 3D (wykonanym tradycyjnie, do zewnątrz) oraz poczuciu humoru.



Piąty odcinek stanowi domknięcie całej serii. Twórcy umieścili w nim czytelne nawiązania do pierwszej części (struktura koła), zaś napisy końcowe przyozdobili najbardziej popisowymi egzekucjami z poprzednich filmów. Czyżby producenci naprawdę zamierzali ukatrupić kurę znoszącą złote jajka? Jakoś nie potrafię w to uwierzyć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: O:Uwielbiam horrory...Jakie polecacie 2012/01/02 11:32 #14850

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Dla mnie ta seria skończyła się na części 2.
Odtwórczość i nuda i "krwawa łaźnia".
Gdzie te horrory z tamtych lat?;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez MadDziadPL. Powód: brak litery w wyrazie

Odp: O:Uwielbiam horrory...Jakie polecacie 2012/01/02 17:51 #14856

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

MadDziadPL napisał: Dla mnie ta seria skończyła się na części 2.
Odtwórczość i nuda i "krwawa łaźnia".
Gdzie te horrory z tamtych lat?;)


No cóż, tematyka horrorów nie jest łatwa i trudno jest zaskoczyć w tej materii czymś zupełnie nowym.
5 część Oszukać przeznaczenie jest warta obejrzenia choćby z uwagi na realizm oraz efekty specjalne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: O:Uwielbiam horrory...Jakie polecacie 2013/02/23 13:58 #19535

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Ostatnio trochę zaniedbałem ten wątek. A to dlatego że nie było zbytnio czego oglądać. Nie tak dawno jednak obejrzałem horror "Sinister". Ponieważ jest to film godny polecenia dlatego też odświeżam wątek i gorąco polecam wszystkim.



Ellison (Ethan Hawke) jest pisarzem, zajmującym się opisywaniem prawdziwych przestępstw. Z nadzieją na napisanie bestsellera, który ożywi jego karierę, wprowadza się z rodziną do nowego domu. Na jego strychu znajduje pudło ze starymi domowymi filmami, obrazującymi życie poprzednich mieszkańców domu, jak również ich morderstwa. Na każdym z filmów Ellison zauważa niezidentyfikowaną postać. Odkrywa w końcu, że wszystkie morderstwa mają związek z nadprzyrodzoną istotą i szybko okazuje się, że teraz to jego rodzina jest w niebezpieczeństwie.

A czy Wy oglądaliście ostatnio ciekawy horror/thriller godny polecenia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: O:Uwielbiam horrory...Jakie polecacie 2013/04/13 20:34 #20187

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Mroczna zagadka z przeszłości, nawiedzona leśna chata, demon, któremu przydałby się lifting twarzy, upiorne dzieciaki, ciekawski psychiatra, zwiastujące niebezpieczeństwo ćmy... Uff! Seans "Mamy" przypomina przeglądanie katalogu najpopularniejszych motywów kina grozy. Szkoda, że spajająca je fabuła – choć na pierwszy rzut oka ciekawa – ostatecznie okazuje się tylko pretekstem do kolejnych scen z dreszczykiem. Firmujące film nazwisko producenta Guillermo Del Toro ("Sierociniec", "Labirynt fauna") to niespełniona obietnica poruszającego horroru psychologicznego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: O:Uwielbiam horrory...Jakie polecacie 2014/04/21 05:35 #22209

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Dawno nie pisałem w poniższym wątku a ponieważ conieco obejrzałem wracam do tematu.

Pierwsza propozycja: Udręczeni - The Haunting in Connecticut (rok produkcji 2009)

Film oparty na głośniej, mrożącej krew w żyłach prawdziwej historii. Opowieść o rodzinie, której życie po przeprowadzce do nowego domu zamienia się w koszmar, a zło celuje w ich nastoletniego syna. Od zawsze wiadome jest, że rzeczywistość jest bardziej przerażająca od fikcji, a strach w tym wypadku bez wątpienia prawdziwy.


Moja ocena 10/10 - film znakomicie zrealizowany, trzymający w napięciu, wiele zeskakujących scen.



W ubiegłym roku zaprezentowana została część druga. Czy warto ją obejrzeć dam znać niebawem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena