Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Polska Republika Absurdu 2012/10/06 10:57 #17635

  • Herlrzax
  • Herlrzax Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 2
Musiałem to wydusić z siebie, a jako że na tym forum są inteligentni ludzie - może i podjąć polemikę.

W tym kraju liczą się tylko układy, a politycy to cyniczni kłamcy mentalnie tkwiący w głębokim PRL-u. Żadnemu z ugrupowań z sejmu nie byłbym w stanie powierzyć swojego głosu, to wszystko jeden wielki, cyniczny układ.

14 października w Ostródzie wybieramy nowego burmistrza, bo poprzedni "geniusz" Olgierd D. zrobił dziurę w budżecie miasta na 7 mln zł, powstało wiele inwestycji, ale które nie są używane i przynoszą straty jak nowy stadion. Ta osoba również potrzebowała dwóch zastępców... To taki przykład z lokalnego podwórka.

No popatrzcie sami: żyjemy w dynamicznie zmieniającym się świecie, globalnych zagrożeń jest kilka, jak to największe czyli efekt cieplarniany który nasili anomalie pogodowe, zmieni okres wegetacji roślin, w Polsce idzie niż demograficzny ( teraz jest bezrobocie, w mojej Ostródzie jakieś 25%), a za kilkanaście lat będziemy tu sprowadzali ludzi z Azji, Bliskiego Wschodu do pracy? Turcja rozwija się w tempie 8% PKB, a my w mediach oglądamy zdjęcia ze ślubu Kwaśniewskiej.

Chyba jedyną osobą, którą znam, a która się tym przejmuje jest Marek Obtułowicz, vloger i sklepikarz z Poznania.

Pomału zaczynam mieć tego bagna dość i wyjechać stąd, kiedy ludzie zechcą się przebudzić i zrobić bilans odnośnie punktu w którym znajduje się nasz kraj i tego, jaki plan dla kraju powinniśmy wprowadzić?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Herlrzax. Powód: literówka

Odp: Polska Republika Absurdu 2012/10/06 12:36 #17636

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Jest źle, ale nie lubię takiego narzekania "wszystko do dupy, koniec świata idzie", jeszcze ten efekt cieplarniany jako wisienka na torcie i ma tyle wspólnego z polityką co balet z kiszeniem ogórków. Ludzie czytają gazety, komentarze w internecie i jeszcze bardziej się nakręcają. Kryzys, kryzys, kryzys i kryzys, wszędzie kryzys, w Polsce, w Ameryce, w Japonii i Afryce kryzys. Ulubione słowo XXI wiecznego człowieka.

Ja staram się być ponad to i robić to co chcę, rozwijam działalność muzyczną i to bez żadnych układów, bo potrzebne nie są, wystarczy tylko chcieć i być dobrym w czymś. Wszelkie problemy rozwiązuję na bieżąco, łatwo czasami nie ma ale się da. Przecież jak sam nie będę miał umiejętności i chęci aby coś zrobić to nie przyjdzie polityk i nie zrobi tego za mnie prawda? Nikt mi nie powiedział że jest kryzys i jakoś go nie widzę, jak się odpowiednio ustawisz to zleceń na całym świecie znajdziesz tyle, że się z czasem nie wyrobisz.

Jak sam powiedziałeś problemem mogą być wysokie podatki i świadomość, że pieniądze są trwonione na głupoty i defraudowane, ale to też nie wszędzie. U mnie w mieście ciągle przebudowuje się drogi, chodniki, kanalizację, światłowody, dom kultury, cały plac itd. Jak pojawił się gość który jawnie zadłużył miasto to trzeba go usunąć ze stołka i tyle. Polecam nie przejmować do tego stopnia życiem innych których nawet nie znasz, tym bardziej jeżeli nie wpływa to bezpośrednio na Twoje życie. Kiedy możesz coś zrobić to zrób to, ale kiedy się nie da to zajmij się swoim życiem i swoim planem.

Wyśpij się, wstań rano, ogarnij się i zastanów się co chcesz robić, a potem po prostu zacznij to robić. Po nitce do kłębka. Żaden polityk nie pomoże Ci założyć działalność albo znaleźć pracę, niezależnie od tego czy kasę defrauduje czy nie. Osiągnięcie sukcesu w postaci chęci do działania już zmotywuje Cię tak, że nie będziesz przejmował się głupotami z gazet tylko rzeczami bezpośrednio wpływającymi na Twoje życie. Jak podniosą podatki na tyle, że działalność przestanie się tutaj opłacać to założymy ją gdzieś indziej, w sumie to prosta zasada wolnego rynku. Jeżeli nie możesz usunąć przeszkody to ją po prostu omiń.

Wszędzie mówi się o utrudniani życia, ale nie wspomina się o tym ile ułatwień jest, szczególnie kiedy chcesz sam świadczyć jakieś usługi albo założyć małą działalność. Od zniżek podatkowych przez pierwsza dwa lata, po przez inkubatory które załatwiają wszystko za Ciebie, musisz tylko pokazać że coś umiesz i dasz radę, porada prawna kosztuje około 50zł u dobrego prawnika, księgowość można samemu ogarnąć. Są dotację, z naszych podatków, ale skoro ufasz sobie, że je dobrze użyjesz to możesz też z tego skorzystać, przynajmniej odzyskasz trochę wtopionych pieniędzy. W domach kultury można za darmo korzystać z pomieszczeń, często i nawet lekcji gry na instrumentach, organizować samemu spotkania i rozmawiać z ludźmi na dane zagadnienia. Na uczelniach są koła naukowe, gdzie sam poznałem dużo pozytywnych ludzi który także bardziej skupiają się na swoim życiu a nie tabloidach. Istnieje dużo społeczności gdzie są nie tylko oszuści i kłamcy, niech przykładem będzie nasze małe forum tematyczne. Dostaniesz kiedyś jakieś zlecenie i będziesz potrzebował dograć jakąś gitarę albo fortepian to wbijasz na forum i może ktoś pomoże, a przynajmniej ja bym pomógł. W sumie nie znamy się, ale ubijamy interes i wszyscy zadowoleni. Tyle tego jest, że szkoda nie skorzystać z czegoś.

Popatrz bardziej pozytywnie na świat ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena