Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Bas SimSynth 2014/01/14 15:11 #21812

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
Dawno nie zaglądałem na forum a więc witam wszystkich!
Mam nieco " nietypowy " problem z basem z wtyczki SimSynth, a dokładnie z BassDeepSaw. Chodzi o to że chcę go zmonofonizować, lecz nie wtyczką dającą taki efekt, lecz aby był w mono już u źródła dźwięku. Zgrywałem sam bas do wav i jest w stereo, po zastosowaniu wtyczki która miała go zmonofonizować także był w stereo. Jak w tej wtyczce ustawić aby bas był w mono? A może jest w mono lecz FLS zgrywa każdą ścieżkę na stereo?
Dziękuję za odp! :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bas SimSynth 2014/01/14 17:11 #21813

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Musiałeś coś pozmieniać, ten preset domyślnie jest monofoniczny, nie ma żadnego materiału stereo, gra w centrum. Upewnij się czy nie jest włączona opcja chorus, po prawej na dole w panelu syntezatora.

Co do FL Studio - tak, ten DAW nie zna pojęcia mono, każdy materiał audio nagrywany jest do postaci stereo nawet jeżeli nagrywamy sygnał monofoniczny (Edison), eksport do pliku także tylko stereo a kanały w mikserze... są tylko stereofoniczne. To ostatnie to akurat nie problem, jeżeli przepuszczasz przez niego sygnał monofoniczny dalej taki jest, L i R odtwarzają to samo.
Za tę wiadomość podziękował(a): hiphop14

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bas SimSynth 2014/01/14 18:41 #21816

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
Chorus miałem wyłączony bardziej martwił mnie zapis tej ścieżki, ale masz rację, gdzieś już kiedyś czytałem że FLS ma z tym problem, powinni bardziej się postarać i zrobić z tym porządek bo jak np. dla mnie jest to bardzo istotną kwestią w mixie czy używam ścieżki mono, czy stereo :) Dzięki za odpowiedź, pozdro!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena