Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Darmowa orkiestra 2013/06/27 17:56 #20682

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
Yo.Ja potrafię uruchamiać presety :) Przepraszam za złe wyrażenie się,pisząc wcześniej że mi nie śmiga miałem na myśli opcję download.Coś nie mogłem ściągnąć.Sorki za drobne zamieszanie :)
bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Darmowa orkiestra 2013/07/20 14:56 #20871

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
Jakościowo faktycznie brzmienie świetne jak na freeware.Pytałem trochę wujka google o pliki sf2 i tylko jakieś słabe jakościowo rzeczy napotkałem.Zna ktoś może jakąś stronkę gdzie znajdę przyzwoicie brzmiące pliki sf2?Będę wdzięczny.
bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Darmowa orkiestra 2013/07/20 18:19 #20873

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Dobrze brzmiące pliki sf2 to oksymoron niestety. Format ma swoje lata, jest archaiczny, nie posiada odpowiednich funkcji aby zapewnić stosowną jakość, był używany głównie w czasach E-MU i ich samplera, format należy do nich, w dodatku jest zamknięty. To co jest w internecie to głównie archiwa dzisiaj nadające się do celów edukacyjnych.

Nowe darmowe rzeczy powstają zazwyczaj w formacie sfz, jest to otwarta specyfikacja tekstowa opracowana przez Cakewalk. Wystarczy nauczyć się prostych skryptów i można samemu w dowolnym edytorze tekstu napisać polecenia dla sampli. Ma dosyć duże możliwości ale niestety także ograniczone, szału nie ma co się spodziewać.

Od czasu pojawienia się samplera Kontakt od NI stał się bezapelacyjnie królem samplerów jeżeli chodzi o multisample, do dzisiaj wszyscy producenci celują właśnie w niego i to tam można znaleźć najlepszej jakości sample. Głównie jest to spowodowane możliwościami programowania dodatkowych skryptów, masy efektów, warstw, zaawansowanemu systemowi RR czy tworzeniem interfejsu dla biblioetki, możliwości są tak zaawansowane że powstają nawet małe syntezatory. Jeszcze żadna konkurencja nie napisała lepszej aplikacji, niestety.

Jesteśmy więc skazani na monopol jeżeli chcemy kierować się jakością brzmienia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Darmowa orkiestra 2013/07/21 10:57 #20877

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
Siemanko.Zapytałem o pliki typu SF2 ponieważ to co wrzucił LocoMatt na początku to pliki SF2.Ogólnie nie miałem wcześniej specjalnie styczności z plikami typu SF2 czy SFZ,ale te biblioteki wystarczą mi w zupełności .Dopiero dzisiaj udało mi się to przesłuchać na spokojnie,i brzmieniowo jak na darmówki kozackoZdecydowanie lepiej używać tych plików niż większości darmowych instrumentów wirtualnych,gdzie żeby coś w miarę względnego znależć trzeba troszkę poszperać w sieci.

Co do jakości brzmienia to wszystko też kwestia tego czego oczekujemy od produkcji muzyki.Ja to traktuję jako pasję i zajebiste spędzanie cza w wolnych chwilach,i w mojej sytuacji jedyne pieniądze jakie zapłaciłem to jest Daw,wtyczki i instrumenty na licencji Freeware,ponieważ jakoś nie kręci mnie okradanie ludzi.

Trzeba pomyśleć chyba o Macku i mieć z głowy problemy z wtyczkami :) Yo :)
bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Darmowa orkiestra 2014/01/09 16:55 #21793

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
Poniżej kilka stronek z plikami Soundfont czy SF2 do pobrania za darmo.Po zmianie systemu operacyjnego i nie możliwości korzystania z vst,trzeba się ratować :)

zenvoid.org/audio/
sso.mattiaswestlund.net/
nando.oui.com.br/pages/soundfonts.html
ethanwiner.com/ewsf2.html
www.turtlesounds.net/
rkhive.com/

:)
bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez bixioman.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena