Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Strezov Sampling Cornucopia - stosunkowo niedrogie i świetne smyki 2013/05/04 16:47 #20358

  • nRG
  • nRG Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 70
  • Otrzymane podziękowania: 7
Witam.

Na forum zawsze pojawia się sporo tematów odnośnie tego, jakie sample wybrać, aby utwory brzmiały możliwe najnaturalniej. Jest to przede wszystkim bardzo ważne w szeroko pojętej muzyce filmowej. Wiadomo, że nie każdego stać na Cinematic Strings 2 czy LA Scoring Strings, ale ostatnio natknąłem się na Cornucopię od Strezov Sampling i muszę przyznać, że dla kogoś, kto nie chce ładować w sample grubych tysięcy, może to być dobra alternatywa. Kilka dni temu biblioteka kosztowała 99$, w tej chwili 129$ (wciąż nie tak źle).

Proszę jak potrafi zabrzmieć w odpowiednich rękach:


Sam jestem na etapie zapoznawania się z nią. Polecam również darmową wersję demo, która zawiera w sobie same staccato w co prawda dość ograniczonym rejestrze, ale można coś z tego "wyrzeźbić". Użyłem tego dema w swoim utworze "Heroic Rescue", który również zamieściłem na forum.

Minusem jest oczywiście, to że brak w Cornucopii podziału na sekcje. Są po po prostu ensemble. Do celów edukacyjnych w teorii układania smyków, może to być więc zakup średni, natomiast do celów poprawienia brzmienia, zakup obowiązkowy:).

Mam nadzieję, że komuś pomogłem:).

Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): N.E.X.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Strezov Sampling Cornucopia - stosunkowo niedrogie i świetne smyki 2013/05/05 14:28 #20368

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Świetnie brzmi, szkoda tylko, że nie jest dostępna na Kontakt Player. :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena