Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Projectsam Lumina(następca Symphobii) 2013/04/16 12:00 #20209

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Witam.
Obejrzyjcie i posłuchajcie prezentację tej biblioteki.Jak dla mnie rewelacja.Cena może i wysoka,ale za to macie full paczkę brzmień 39gb, do muzy orkiestrowej-filmowej etc.... w niesamowicie rewelacyjnej jakości:)Dla mnie gruba 10:)
Project Sam to nie przelewki;)

www.kvraudio.com/product/lumina-symphobia-3-by-projectsam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez MadDziadPL.

Projectsam Lumina(następca Symphobii) 2013/04/16 13:20 #20211

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Ucho naprawdę zachwyca, aż chce się słuchać.
Co do ceny, raczej nie jest to dużo, ponieważ dostajesz do tego licencje na Kontakt Player'a. Z innej strony smuci minie to że powoli orkiestry znikną ze sceny i wszystko zrobi za nas taka paczka sampli (oraz kompozytor), ale nie ma co pesymistycznie patrzeć tylko liczyć że nie będzie maszyna dała radę tak idealnie zagrać jak ludzie z telnetem.
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Projectsam Lumina(następca Symphobii) 2013/04/16 13:40 #20212

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Ja jestem innego zdania.Naturalna orkiestracja nie tylko nie zniknie ze sceny ,a wręcz przeciwnie,będzie jej coraz więcej i ten trend od paru lat idzie ku wzrostowi i bardzo dobrze:)Natomiast co do kwestii typu"paczka zrobi za nas wszystko sama" ,to również się z tym nie zgadzam.Ten pakiet to nic innego jak wzbogacona o dodatkowe instrumenty stara dobra i poczciwa Symphobia i wierz mi,że choćbyś miał nie wiadomo jakie biblioteki do dyspozycji ,a umiejętności znikome,to muzyka niestety będzie do niczego;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez MadDziadPL.

Projectsam Lumina(następca Symphobii) 2013/04/16 14:15 #20213

  • kalosz
  • kalosz Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 0
Coraz więcej jest wtyczek orkiestrowych, które są drogie i cena Luminy nie jest tak zaskakująca bo żeby nagrać tyle instrumentów naprawdę trzeba dużo pracy... ale ponad 800$ to lekka przesada :)

Zgadzam się z MadDziadem. Coraz więcej zespołów gra z orkiestrami na scenach mimo iż wiele z nich nie robi muzyki stricte orkiestrowej albo chociaż takiej gdzie są przydatne takie instrumenty. Przykładem może być film, który dziś widziałem na YouTubie, koncert w Coachelli na początku tego roku. Wu-Tang Clan gra utwór ze swojej debiutanckiej płyty sprzed 20 lat, same undegrandowe sample, a towarzyszy im... orkiestra z dyrygentem :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Projectsam Lumina(następca Symphobii) 2013/04/16 15:10 #20214

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Orkiestra nigdzie nie znika, gra na prawdziwym instrumencie jeszcze długo będzie w cenie. No i właśnie o tą cenę się tutaj rozchodzi. Jak budżet jest mały to trzeba iść na kompromisy a wtedy taka orkiestra samplowana jest idealna. Po prostu aż tyle i tylko tyle, nie doszukiwałbym się tutaj żadnych ideologii i rewolucji "lepsze niż oryginał" bo takowej nie ma. Prawdziwy instrument zawsze będzie lepszy i im wcześniej wejdzie to w świadomość tym lepiej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Projectsam Lumina(następca Symphobii) 2013/05/08 20:38 #20402

  • nRG
  • nRG Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 70
  • Otrzymane podziękowania: 7
Lumina, podobnie jak obie Symphobie, zachwyca i wnosi coś nowego. Jeżeli istnieje na tym świecie dziedzina, która naprawdę się rozwija to są to właśnie co raz bardziej naturalne biblioteki sampli i jeżeli dalej będzie to szło w tym tempie do przodu, to aż strach pomyśleć co będzie za 10 lat....

Co do prawdziwej orkiestry. Jest ona naturalnie piękna i żadna paczka nie jest w stanie jej zastąpić. Należy jednak przyznać, że sample w profesjonalnych rękach potrafią zabrzmieć już niezwykle realistycznie i nie byłbym wcale tak bardzo przekonany o tym czy absolutnie zawsze orkiestra będzie niezastąpiona. Dzisiaj i przez następne długie lata, pewnie tak.... ale za 20 ? Kto z nas może to przewidzieć.

W każdym razie, cieszy rozwój w tym aspekcie. Nie wiem teraz na co odkładać pieniądze, bo myślałem o zakupie jakiś porządnych dętych drewnianych w przyszłości:).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena