folder Vst Instruments

plgfree.jpgW tej kategorii znajdziesz prawdopodobnie najlepsze wtyczki Vsti (wszystkie oczywiście na licencji free). Wszystkie zostały wcześniej sprawdzone.  Wszelkie informacje na temat instalacji wtyczek znajdziesz w dziale FL Studio oraz na forum vsti.pl.

Documents

archive #10 RePro-Alpha od U-He - the best VST instrument freeware 2016 TOP 25 VST4Free Popular

1027 downloads

top25freeware2016RePro-Alpha to niezwykły syntezator posiadający dobre i złe strony. Zacznijmy od tych złych. Darmowe wydanie dostępne jest w nieukończonej wersji Alpha (instrument dostępny jest komercyjnie). Instrument jest bardzo podatny na moce obliczeniowe procesora. Z drugiej jednak strony brzmi niesamowicie dobrze. Jeśli szukasz syntezatora, który wiernie odwzorowuje możliwości typowego analoga to ta wtyczka jest dla Ciebie.

Warto przeczytać: Stabilne wydanie U-He RePro-1 VST4Free

Dla osób niezaznajomionych z wtyczką pragnę przypomnieć, iż mamy tutaj do czynienia z emulacją obwodu Sequential Circuits Pro-One.

u-he-Repro-1-pb

default #9 Ample Bass Precision Lite od Ample Sound - the best VST instrument freeware 2016 TOP 25 VST4Free Popular

1235 downloads

top25freeware2016Ample Bass P Lite II to kolejny (po module Orion Sound) instrument oparty na gotowych próbkach. Ten cechuje się świetnym brzmieniem. Domeną instrumentu są brzmienia gitary Fender Precision Bass. Załączone próbki są bardzo przejrzyste, surowe i gotowe do obróbki przez użytkownika. Na panelu znajdziemy wiele parametrów kontroli oraz wbudowany moduł sekwencera.

Przeczytaj również: Ample Bass Precision Lite (najlepsza emulacja gitary bosowej) VST4Free

ample-sound-free-bass

archive #8 HY-Mono od HY-Plugins - the best VST instrument freeware 2016 TOP 25 VST4Free Popular

589 downloads

top25freeware2016Tadashi Suginomori właściciel marki HY-Plugins był zdecydowanie najaktywniejszym producentem wtyczek w roku 2016. W sumie w przeciągu 12 ostatnich miesięcy udostępnił aż 10 darmowych wtyczek – w tym jeden syntezator HY-Mono. Jak nazwa wskazuje jest to monofoniczny instrument, który swoim brzmieniem przypomina Oberheima. Wprawdzie interfejs nie emanuje pięknem, jednakże jest w pełni skalowalny (a to wielki plus).

Przeczytaj również: Wszystkie wtyczki HY-Plugins w jednym miejscu

Najważniejsza w tym przypadku jest jakość brzmienia. Te są naprawdę na wysokim poziomie, w szczególności, jeśli ktoś poszukuje dobrych soczystych basów oraz leadów.

hy-mono-vst

archive Fuzzpilz - Oatmeal v1.38 Popular

900 downloads

Oatmeal, świetny darmowy syntezator subtraktywny w postaci wtyczki VST przeznaczony włącznie dla użytkownikow Windows. Instrument posiada bogate możliwości kreowania brzmień typu pad, bass, lead, brzmień organowych oraz efektowych FX.

Instrument działa w oparciu o dwa oscylatora. Jedną z ciekawszych funkcji jest opcja randomizacji, która za wcieśnięciem jednego przycisku pozwala uzyskać zaskakujące, użyteczne brzmienie.

Być może interfejs wtyczki nie jest zachęcający, jednakże niech jego nie do końca przyjazny wygląd odciągnie Cię od wypróbowania.
Wtyczka brzmi znakomicie i o to przecież chodzi.

Jeżeli jesteś wzrokowcem i bardzo zależy Tobie na lepszym wyglądzie wtyczki, w sieci z powodzeniem znajdziesz szereg skórek.

oatmeal.jpg

default #7 moduł dzwiękowy Orion od SampleScience - the best VST instrument freeware 2016 TOP 25 VST4Free Popular

753 downloads

top25freeware2016Orion Sound Module jest wirtualnym modułem brzmieniowym działającym w oparciu o pakiet 3 GB sampli na bazie, których opracowano w sumie 97 presetów. Jakość brzmienia może i nie zaskakuje, jednakże przy mnogości gotowych presetów, każdy znajdzie coś dla siebie. A do tego ta cena: 0 $.

orion-sound-module

archive #6 Digits 2 od Extent of the Jam (Windows, Mac OS, Linux) Jeżeli wtyczka Cobalt przykuła Twoją uwagę, koniecznie sprawdź, co potrafi syntezator Digits 2. Instrument inspirowany serią CZ firmy Casio działa na komputerach klasy PC oraz Mac. More info: Digit Popular

318 downloads

top25freeware2016Jeżeli wtyczka Cobalt przykuła Twoją uwagę, koniecznie sprawdź, co potrafi syntezator Digits 2. Instrument inspirowany serią CZ firmy Casio działa na komputerach klasy PC oraz Mac.

Przeczytaj również: Digits 2 od EoTJ emulacja syntezatora Casio serii CZ VST4Free

digits-2-vst

default #5 Grooove BPB od Bruns And Spork - the best VST instrument freeware 2016 TOP 25 VST4Free Popular

391 downloads

top25freeware2016Kolejna propozycja to jedyny sampler, który pojawia się w zestawieniu najciekawszych wtyczek VST za 2016 rok. Sampler Grooove BPB rozwijany jest przez firmę Bruns And Spork. Wtyczka oparta została na komercyjnym odpowiedniku Grooove. Darmowe wydanie pozwala na jednoczesną pracę z dwoma próbkami. Każdą próbkę możemy kontrolować pod kątem panoramy, głośności, wysokości, punktów: końcowego i początkowego próbki.

Warto przeczytać: Native Instruments darmowe wydanie modułu Kontakt Player

bpb_groove

archive #4 Qyooo od Full Bucket Music - the best VST instrument freeware 2016 TOP 25 VST4Free Popular

350 downloads

top25freeware2016Kolejna propozycja przedstawiona w ramach KVR DC 2016 to wtyczka qyooo firmy Full Bucket Music. Dość skomplikowany syntezator subtraktywny z funkcją Scene Morphing. Na pokładzie nie znajdziemy gotowych presetów a instrument nie należy do łatwych w programowaniu. Gotowe presety znacznie ułatwiłyby ten proces, będąc swego rodzaju punktem wyjściowym w szczególności dla użytkowników niezaznajomionych z rodzajem syntezy wykorzystywanym przez instrument.

Warto przeczytać: #28 Kern od Full Bucket Music - the best Vst Instrument freeware 2015

Z tego, co udało nam się dowiedzieć, autor pracuje nad kolejnym wydaniem wtyczki z gotowymi presetami na pokładzie. Kilka nieoficjalnych banków brzmień oraz skórek można pobrać ze strony: KVR Audio.

qyooo

archive #3 Synnah od NUSofting - the best VST instrument freeware 2016 TOP 25 VST4Free Popular

442 downloads

top25freeware2016Trzecią z kolei wtyczką instrumentalną, którą przedstawiam w ramach zestawienia TOP 25 VST za rok 2016 jest syntezator subtraktywny Sinnah, skierowany do osób lubiących eksperymentować. Programowanie tego pluginu sprawia wiele frajdy. To w dużej mierze dzięki dobrze zaprojektowanemu interfejsowi, który wygląda bardzo schludnie a jego poszczególne elementy zostały rozmieszczone z głową. Sam GUI to grafika wektorowa, dlatego możemy go dowolnie skalować.

Aby ułatwić nam start, producent przygotował zestaw 50 presetów premium, które możemy pobrać z poniższej lokalizacji bez dodatkowych opłat.

Dodatkowe informacje: Sinnah od NUSofting darmowy wirtualny syntezator analogowy VST4Free

nusofting-sinnah-vst

archive #2 Cobalt od Leslie Sanford - the best VST instrument freeware 2016 TOP 25 VST4Free Popular

466 downloads

top25freeware2016Tak wiem, że to powrót na scenę. Wtyczka Cobalt pojawiła się na rynku wiele lat temu, jako komercyjny syntezator wtyczkowy. Po latach producent zdecydował się na reedycję, która nie sprowadzała się wyłącznie do usunięcia zabezpieczeń. Pierwotna cena instrumentu wynosiła 35 dolarów. Aktualne wydanie jest w pełni kompatybilne z 64-bitowymi. Także sam interfejs został poddany face-liftingowi i z powodzeniem można go wyświetlać na wyświetlaczach o dużej rozdzielczości.

Dodatkowe informacje: Cobalt VST od teraz zupełnie za darmo VST4Free

sanford-cobalt-vst

Zatam jeżeli jesteś fanem cyfrowych hybryd z lat 80-tych, to ta wtyczka jest dla Ciebie