folder Vst Host

host.jpgProgramy typu Host Vst pozwalają na uruchamianie wszelakiej maści wtyczek vst (programów najczęściej w postaci plików z rozszerzeniami *.dll, które po umieszczeniu w odpowiednim katalogu widoczne są z poziomu właśnie takiego programu. Program host umożliwia uruchamianie wszelakiej maści wtyczek vst. Do tych najbardziej znanych należą: Cubase, Sonar, Emagic, Fl Studio, Orion itd. Wśród wielu często przerośniętych aplikacji znaleźć jednak można także darmowe odpowiedniki. Te prezentować będziemy w tej kategorii.

Documents

archive VSTHost v1.55 Popular

892 downloads

VSTHost narodził się w roku 2002. Program jest całkowicie darmowy, a pobrana ze strony vsti.pl nie posiada żadnych ograniczeń.
Program radzi sobie zarówno z wtyczkami znanymi jako vst effects jak i instrumentami wtyczkowymi.

vsthost.jpg

 

default Tracktion 4.5.6 DAW za darmo Popular

542 downloads

Tracktion 4 od teraz absolutnie za darmo. Mowa o wersji datowanej na 9.12.2013 (data ostatniej aktualizacji wydanie 4). Tracktion 4 swego czasu kosztował prawie 60 dolarów. Począwszy od kwietnia 2013 roku mogli się nim cieszyć wszyscy klienci produktów z logo Behringer. Aktualnie narzędzie do dostępne jest za darmo dla każdego zainteresowanego.

Wprawdzie nie jest to najświeższe wydanie (aktualnie oferowane  komercyjnie wydanie Tracktion 6.0) - jednakże ilość dostępnych narzędzi z powodzeniem pozwoli kreować własne produkcje muzyczne. W mojej ocenie aplikacja jest lepsza niż Podium Free.

Tracktion 4 free digital audio workstation for Windows, Mac OS and Linux!

Tracktion działa w środowisku Windows (32 oraz 64-bitowym), oraz pod systemami Mac OS czy Linux. Aplikacja odznacza się interfejsem typu "wszystko w jednym miejscu". Oprogramowanie doskonale radzi sobie z wtyczkami VST. Program posiada pełne wsparcie dla plików wideo.

Co zrobić by uruchomić Tracktion v4 DAW na swoim komputerze?:

  1. Przechodzimy na stronę Tracktion (link ponizej) i pobieramy instalator
  2. Logujemy się na swoje konto celem zarejestrowania darmowej kopii Tracktion 4.
  3. Instalujemy Tracktion 4 i aktywujemy za pomocą nazwy użytkownika oraz hasła

Tracktion 4 pobieramy przchodząc na stronę: Tracktion Software Corporation (wielkość pobieranego pliku: 21 MB)

Źródło: www.tracktion.com

archive TopTen Software - Cantabile Lite v2.0 Popular

317 downloads

Cantabile Lite to darmowy program host, ktory jakiś czas temu można było pobrać ze strony producenta Topten Software. Nowa oznaczona numerem 2.0 wersja programu to nie co zmian.
Zamierzeniem producenta było stworzenie aplikacji cechującej się prostota w użyciu. Program sprawdzi się doskonale w przypadkach konieczności przetestowania nowych wtyczek VST, bądź jako narzę do zarzadzania presetemi oraz bankami brzmień.
Program nie posiada możliwości nagrywania oraz odtwarzania, jednakże cały zestaw możliwości związanych z wtyczkami, presetami jest w pełni funkcjonalny.

toptensoftware_cantabilelight.jpg

archive Mini Host v1.64 Popular

453 downloads

MiniHost to na dobry początek dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z wtyczkami VST. Program może pochwalić się pełnym wsparciem dla sterowników ASIO. Obsługuje zarówno wtyczki VST jak i VSTi pozwalając jednocześnie na pracę z nimi w czasie rzeczywistym.

Specyfikację aplikacji można przedstawić następująco

  • wbudowany arpeggiator, step-sequencer, CC gater, chordmaker
  • możliwość wykorzystania zewnętrznego sterownika MIDI
  • wirtualna klawiatura
  • możliwość rejestrowania sygnału w postaci plików WAV
  • wbudowana przeglądarka presetów
  • wsparcie dla "przeciągnij i upuść"
  • i wiele wiele innych ciekawych opcji

Sprawdź sam