folder Vst Host

host.jpgProgramy typu Host Vst pozwalają na uruchamianie wszelakiej maści wtyczek vst (programów najczęściej w postaci plików z rozszerzeniami *.dll, które po umieszczeniu w odpowiednim katalogu widoczne są z poziomu właśnie takiego programu. Program host umożliwia uruchamianie wszelakiej maści wtyczek vst. Do tych najbardziej znanych należą: Cubase, Sonar, Emagic, Fl Studio, Orion itd. Wśród wielu często przerośniętych aplikacji znaleźć jednak można także darmowe odpowiedniki. Te prezentować będziemy w tej kategorii.

Documents

default 4# VCV Rack - the best free DAW 2017 TOP 50 VST4Free Popular

370 downloads

top50freeware2017VCV Rack to nietypowa propozycja, gdyż sama nie wspiera formatu VST oraz AU! Obsługuje jednak wtyczki we własnym formacie. W przyszłości możemy spodziewać się wersji ze wsparciem dla VST

Przeczytaj również: VCV Rack bezpłatny syntezator modularny z możliwością rozbudowy VST4Free

vcv-rack

default 2# Element Free producenta Kushview - the best free DAW 2017 TOP 50 VST4Free Popular

716 downloads

top50freeware2017Element Free to przykład aplikacji typu standalone z możliwością wczytywania wtyczek producentów trzecich. Załadowane wtyczki można traktować jak moduły większego syntezatora modularnego. Możliwości łączenia są niemalże nieograniczone. Wersja płatna wspiera pracę w innych środowiskach VST czy AU.

kushview_element

default 3# vPlayer 2 producenta Digital Brain Instruments - the best free DAW 2017 TOP 50 VST4Free Popular

381 downloads

top50freeware2017vPlayer 2 to kolejna bezpłatna aplikacja typu standalone z możliwością załadowania do 8 efektów w formacie VST oraz AU. Cały projekt możemy ostatecznie zapisać w formacie WAV

Przeczytaj również: Free vPlayer 2 bezpłatny program ze wsparciem VST od Digital Brain Instruments

vplayer2

default 1# Tracktion 6 producenta Tracktion Corporation - the best free DAW 2017 TOP 50 VST4Free Popular

493 downloads

top50freeware2017 Tutaj bez większych niespodzianek. Firma zdecydowała się na rozwój zupełnie nowej aplikacji zwanej Waveform a my użytkownicy i miłośnicy darmowego oprogramowania mogą cieszyć się bezpłatnym wydaniem DAWa Traction 6. Na chwilę obecną jest to najlepsze bezpłatne oprogramowanie do pracy do pracy z wtyczkami dostępne w sieci.

Przeczytaj również: Tracktion 6 znany również jako T6 za darmo! DAW4Free

tracktion-6-free

archive VSTHost v1.55 Popular

1597 downloads

VSTHost narodził się w roku 2002. Program jest całkowicie darmowy, a pobrana ze strony vsti.pl nie posiada żadnych ograniczeń.
Program radzi sobie zarówno z wtyczkami znanymi jako vst effects jak i instrumentami wtyczkowymi.

vsthost.jpg

 

default Tracktion 4.5.6 DAW za darmo Popular

1005 downloads

Tracktion 4 od teraz absolutnie za darmo. Mowa o wersji datowanej na 9.12.2013 (data ostatniej aktualizacji wydanie 4). Tracktion 4 swego czasu kosztował prawie 60 dolarów. Począwszy od kwietnia 2013 roku mogli się nim cieszyć wszyscy klienci produktów z logo Behringer. Aktualnie narzędzie do dostępne jest za darmo dla każdego zainteresowanego.

Wprawdzie nie jest to najświeższe wydanie (aktualnie oferowane  komercyjnie wydanie Tracktion 6.0) - jednakże ilość dostępnych narzędzi z powodzeniem pozwoli kreować własne produkcje muzyczne. W mojej ocenie aplikacja jest lepsza niż Podium Free.

Tracktion 4 free digital audio workstation for Windows, Mac OS and Linux!

Tracktion działa w środowisku Windows (32 oraz 64-bitowym), oraz pod systemami Mac OS czy Linux. Aplikacja odznacza się interfejsem typu "wszystko w jednym miejscu". Oprogramowanie doskonale radzi sobie z wtyczkami VST. Program posiada pełne wsparcie dla plików wideo.

Co zrobić by uruchomić Tracktion v4 DAW na swoim komputerze?:

  1. Przechodzimy na stronę Tracktion (link ponizej) i pobieramy instalator
  2. Logujemy się na swoje konto celem zarejestrowania darmowej kopii Tracktion 4.
  3. Instalujemy Tracktion 4 i aktywujemy za pomocą nazwy użytkownika oraz hasła

Tracktion 4 pobieramy przchodząc na stronę: Tracktion Software Corporation (wielkość pobieranego pliku: 21 MB)

Źródło: www.tracktion.com

archive TopTen Software - Cantabile Lite v2.0 Popular

609 downloads

Cantabile Lite to darmowy program host, ktory jakiś czas temu można było pobrać ze strony producenta Topten Software. Nowa oznaczona numerem 2.0 wersja programu to nie co zmian.
Zamierzeniem producenta było stworzenie aplikacji cechującej się prostota w użyciu. Program sprawdzi się doskonale w przypadkach konieczności przetestowania nowych wtyczek VST, bądź jako narzę do zarzadzania presetemi oraz bankami brzmień.
Program nie posiada możliwości nagrywania oraz odtwarzania, jednakże cały zestaw możliwości związanych z wtyczkami, presetami jest w pełni funkcjonalny.

toptensoftware_cantabilelight.jpg

archive Mini Host v1.64 Popular

854 downloads

MiniHost to na dobry początek dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z wtyczkami VST. Program może pochwalić się pełnym wsparciem dla sterowników ASIO. Obsługuje zarówno wtyczki VST jak i VSTi pozwalając jednocześnie na pracę z nimi w czasie rzeczywistym.

Specyfikację aplikacji można przedstawić następująco

  • wbudowany arpeggiator, step-sequencer, CC gater, chordmaker
  • możliwość wykorzystania zewnętrznego sterownika MIDI
  • wirtualna klawiatura
  • możliwość rejestrowania sygnału w postaci plików WAV
  • wbudowana przeglądarka presetów
  • wsparcie dla "przeciągnij i upuść"
  • i wiele wiele innych ciekawych opcji

Sprawdź sam