folder Vst Effects

virtual steinberg instrumentW tej kategorii znajdziesz wtyczki do ubarwiania Twojego brzmienia, które z powodzeniem możesz stosować w swoich produkcjach. Wśród nich są naprawdę prawdziwe perełki.

Documents

archive Thomas Mundt - LoudMax v1.28

82 downloads

LoudMax to darmowy plugin pełniący rolę limitera typu brickwall z funkcją wyprzedzenia analizy sygnału. Może również pełnić rolę maksymalizatora w odniesieniu do pojedynczych ścieżek za równo mono jak i stereofonicznych czy całych miksów stereo. W nowej wersji dokonano zmian, które pozwalają uzyskać bardziej precyzyjne brzmienie (co słychać zwłaszcza w krótkich przebiegach o charakterze basowym). Poprawiono zwracanie do hosta informacji o aktualnej latencji oraz algorytm podtrzymywania wartości szczytowych. Wydłużono też czas wycofania w przypadku materiałów przetwarzanych z większym poziomem tłumienia. Pozostałe zmiany związane są z optymalizacją algorytmu oraz wewnętrznych parametrów wtyczki czy usunięciem zbędnego języka programistycznego.

loudmax_loudmax.jpg

archive #10 Krush od Tritik - the best FX freeware 2016 TOP 25 VST4Free Popular

1092 downloads

 Krush to multiefekt  łączący w sobie bitcrusher, kliper oraz filtr - w mojej ocenie najlepszy darmowy efekt na chwilę obecną na rynku służący degradacji brzmienia. Plugin dostępny jest w formatach VST oraz AU i działa pod kontrolą systemów Windows oraz Mac OS.

 

tritik_krushvst

archive #9 Panagement Free Edition od Auburn Sounds - the best FX freeware 2016 TOP 25 VST4Free Popular

1030 downloads

Panagement Free Edition to kolejny unikat zaprezentowany w 2016 służący do kontroli przestrzeni stereo w miksie. Warto łączyć działanie efektu z dowolną wtyczką pogłosową.

Dodatkowe informacje: Panagement rozmieszczenie brzmienia w panoramie stereo VST4Free Panagement

archive #8 Filterjam od Audiothing - the best FX freeware 2016 TOP 25 VST4Free Popular

1529 downloads

Filterjam to darmowy efekt wielopasmowego filtra, który dzieli sygnał na 4 pasma, które następnie są sumowane bądź zwielokrotniane z innym. Wtyczka z powodzeniem przekształci statyczne, nudne brzmienie w bardziej spektakularne.

Dodatkowe informacje:Filterjam darmowy wielopasmowy filtr VST4Free audiothing-fliterjam

 

archive #7 Brandulator od Vasilyego Makarova - the best FX freeware 2016 TOP 25 VST4Free Popular

1118 downloads

Teraz słów kilka na temat najbardziej nietypowej wtyczki na liście za rok 2016: Brandulator produkcji Vasilyego Makarova. Jest to swego rodzaju wokoder, który w pełni synchronizuje się z tempem programu nadrzędnego. Źródłem sygnału dla wtyczki może być dowolna pętla audio, pad, próbka wokalu. Te przepuszczane są przez szereg filtrów grzebieniowych. Uzyskany rezultat jest bardzo nietypowy, ale bardzo przyjemny dla ucha.

brandulator-vst

Dodatkowe informacje: Brandular efekt arpegiatora/rezonatora od Vasily Makarova VST4Free

archive #6 OrilRiver od Denisa Tihanova - the best FX freeware 2016 TOP 25 VST4Free Popular

911 downloads

OrilRiver zaliczany jest do grupy wtyczek pogłosowych. Osobiście cenię sobie wtyczki nacechowane naturalnym wybrzmieniem. Na pokładzie znalazły się parametry kontroli opóźnienia (maksymalnie do 20 sekund), wielkości pomieszczenia, szerokości panoramy stereo, korektora, tłumienia oraz rozproszenia. Każdy z powyższych można ustawić „ręcznie”.

Dodatkowe informacje: OrilRiver naturalnie brzmiący pogłos VST4Free

orilriver-vst

archive #5 HY-Filter2 od HY-plugins - the best FX freeware 2016 TOP 25 VST4Free Popular

867 downloads

Przygotowując zestawienie najciekawszych wtyczek za dany rok zazwyczaj staram się zaprezentować jedną plugin danego producenta. I tutaj w stosunku do Pana Mr. Tadashi Suginomori właściciela marki HY-Plugins mam bardzo duży problem. Jeżeli ktoś uważnie śledzi nowości w świecie VST za pewne zauważył płodność Tadashiego. Moim numerem jeden pozostaje HY-Filter Free z w pełni skalowalnym interfejsem, menadżerem persetów, generatorem dodatkowych ustawień, wyświetlaczem próbek waveform, wbudowanym efektem klippera oraz limitera.

hyfilter2

archive #4 Lagrange od Ursa DSP - the best FX freeware 2016 TOP 25 VST4Free Popular

1353 downloads

Lagrange jest kolejną propozycją efektu typu delay w naszym zestawieniu. Wtyczka wykorzystuje szereg innych algorytmów (w porównaniu do modułu Spaceship Delay). Lagrange jest efektem glanuralnym.

 Lagrange

archive #3 Spaceship Delay od Musical Entropy - the best FX freeware 2016 TOP 25 VST4Free Popular

986 downloads

Spaceship Delay to wtyczka, która uplasowała się na drugim miejscu najlepszych wtyczek w ramach KVR Developer challenge za rok 2016. Wtyczka należy do grupy efektów typu delay. Tytułowe wydanie oparte zostało na filtrach zaimplementowanych w syntezatorze Korga MS-20 oraz jednostce MeeBlip firmy Anode & Triode. Wtyczka naśladuje również taśmowy efekt pogłosowy firmy Dynacord Echocord Super 76. Całość rozbudowana została o dodatkowe opcje modulacyjne, bitcrusher oraz phraser.

spaceshipdelay

archive #2 PTEq-X od Ignite Amps Intros - the best FX freeware 2016 TOP 25 VST4Free Popular

944 downloads

Kolejna propozycja na liście TOP 25 najciekawszych wtyczek za 2016 rok to plugin oparty na legendarnym korektorze Pulteka. Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z pierwowzorem wspomnę, że pierwotna jednostka składała się z dwóch modułów. Jeden odpowiedzialny był za wysokie oraz niskie częstotliwości, drugi za średnie. Wtyczka PTEq-X naśladuje jednocześnie oba układy (nazwane odpowiednio EQP-1A oraz the MEQ-5).

Interfejs oraz rozkład manipulatorów jest bardzo podobny do tego jaki znamy z oryginału. Na pokładzie znalazła się również emulacja filtra HL3C, która rozszerza dodatkowo możliwości pluginu.

 ignite-amps-pteq-x

Dodatkowe informacje: PTEq-X od Ignite Amps emulacja 3 charakterystyk legendarnego korektora