j1000Noizefield przedstawia wtyczkę odpowiedzialną za generowanie brzmienia stopy perkusyjnej Kick Machine, w formacie VSTi. Plugin będzie poprawnie działać w środowisku Windows (dostępna jedynie 32-bitowa wersja).

Pod względem funkcjonalności wtyczka przypomina mi swoimi możliwościami plugin BIGROOMKIXSYNTH opracowany przez grupę Hinton & Fairchild (a który znalazł się na liście 40 najciekawszych wtyczek VST roku 2014).

Oba opracowane zostały przy pomocy platformy SynthMaker/FlowStone.

kick-machine-vst

Kick Machine posiada dwa oscylatory (z 16 próbkami waveform do wyboru), trzy obwiednie, prosty 3-pasmowy korektor, jednostkę globalnego przesteru oraz kontroli poziomu głośności, wbudowany efekt odpowiedzialny za zabrudzanie brzmienia.

Aktualne wydanie (v1.0) dostarczane jest z 47 gotowymi ustawieniami + dodatkowy preset INIT, który pozwala od podstaw wykreować własne brzmienie. Niestety jakość gotowych presetów pozostawia wiele do życzenia.

Pomimo, iż plugin pobrać można za darmo, wymagane jest posiadanie konta na stronie producenta (konieczność logowania). Ten ostatni proces wiąże się z procedurą rejestracji a przez to koniecznością podania ważnego adresu mailowego. Myślę, że jednak warto, chociażby z tego względu na dostęp do kilku interesujących darmowych wtyczek VST – i tutaj w polecam plugin 4 Tune, który zajął wysokie miejsce w ubiegłorocznym the best of….

Plugin Kick Machine pobieramy ze strony Noizefield (Wielkość pobieranego pliku 2,95 MB)