to40freewareW dniu dzisiejszym przedstawiam wtyczkę numer jeden w konkursie KVR Developer Challenge 2014. Multiply firmy Acon Digital jest uniwersalnym efektem odpowiedzialnym za generowanie bogatego brzmienia chóru (z ang. chorus). Plugin podczas swojej pracy wykorzystuje fazę bezładności filtrów dla każdego z sześciu głosów, w celu uniknięcia niepożądanych efektów filtra grzebieniowego. We wtyczkę wbudowano prosty equalizer na potrzeby kontroli częstotliwości przetważanego sygnału audio, oraz jednostę pre-delay odpowiedzialną za wytworzenie efektu echa.

 

Interfejs wtyczki w mojej ocenie dopracowano w najmniejszych szczegółach co dalej przekłada się na jego przejrzystość. Dzięki przełącznikowi A/B mamy możliwość testowania różnych ustawień względem poprzednio poczynionych, bez konieczności uruchamiania kolejnej kopii wtyczki.

Plugin sprawdzi się doskonale w połączeniu z brzmieniami pianina czy gitary. Poradzi sobie również z przetwarzaniem ścieżek wokalnych, a uzyskane brzmienie będzie naturalne i niezamulone.

Materiał wideo:

 

acondigital_multiply

Wtyczka, którą gorąco polecam wszystkim.

Zapraszamy do działu download (sekcja vst effects) po wtyczkę.