ni Firma Native Instruments wprowadziła do sprzedaży klawiatury sterujące z serii Komplete Kontrol S dostępne w wersjach: 2, 4 oraz 5-oktawowej. Te innowacyjne sterowniki, wyposażone w klawiaturę typu Fatar, dzięki specjalnemu oprogramowaniu bezproblemowo integrują się z pakietem Komplete.

 

 

Przez ostatnie 20 lat oprogramowanie NI opracowało instrumenty, które sprawdzają się w wielu różnorodnych stylach jak i gatunkach muzycznych. Seria klawiatur Komplete Kontrol S, jest kolejnym krokiem na przód, który jest swego rodzaju wdrożeniem pierwotnej wizji producenta – a to wszystko za sprawą jeszcze łatwiejszego dostępu do brzmień z poziomu pojedyńczego sterownika. Tego typu kontrola nie była dostępna wcześniej.

Klawiatury z serii Komplete Kontrol S wyznaczają nowy kierunek w sprawowaniu kontroli nad instrumentami wirtualnymi znajdującymi się w portfolio NI. Dzięki unifikacji poprzez zastosowanie wspólnej przeglądarki brzmień pochodzących ze wszystkich instrumentów oraz zastosowanemu systemowi znakowania (tzw. tagi) odnalezienie interesującego nas brzmienia w szerokim wachlarzu persetów różnych pluginów pakietu Komplete/Komplete Ultra jest dużo szybsze i łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Technologia Natywnego Mapowania (Native Map technology) automatycznie przyporządkowuje wszystkie kluczowe parametry. Z możliwości instrumentu skorzystać będą mogli również zarejestrowani użytkownicy pakietów Komplete 9 oraz Komplete 9 Ultimate, a to za sprawą zaktualizowanego programowania dającego użytkownikowi tę same funkcjonalności co użytkownikom Komplete 10 oraz Komplete 10 Ultimate.

Komplete Kontrol S49 wyceniono na kwotę $599 / 599 €. Za wersię Komplete Kontrol S61 przyjdzie nam zapałcić $699 / 699 €.

Źródło: www.the-komplete-instrument.com