akaiAkai Professional przedstawia platformę MPC Element łączącą w sobie rozwiązanie softwarowo-hardwarowe przypominające rozmiarami oraz kształtem popularne tablety. Dzięki zastosowaniu systemu nakładki, powierzchnia kontrolera jest chroniona (tak jak w laptopach). Obudowa typu slim o grubości 14 mm bez problemu zmieści się w torbie obok laptopa.

Całość zasilana jest z gniazda USB (brak konieczności stosowania adaptera DC). Zaimplementowany standard MIDI pozwoli na wykorzystanie urządzenia w połączeniu z dowolnym oprogramowaniem typu DAW. Co ważne MPC Element może pracować niezależnie od środowiska DAW. W przypadku pracy np. w Cubase działa jako wtyczka VST, RTAS bądź AU.

W obudowie znajdziemy złącza MIDI in oraz MIDI out. Kable dołączane są w standardzie. Urządzenie dostępne jest w cenie, na którą niemal każdy może sobie pozwolić: 149.99 USD.

 akai mpcelement

MPC Element łączy w sobie technologie nabijania tempa, MPC Renaissance, MPC Studio, MPC Note Repeat, wielokolorowe pady czułe na nacisk oraz szybkość uderzenia. Urządzenie umożliwia wczytanie własnych próbek (WAV oraz AIFF) przypisywanie ich do poszczególnych padów a przez to bardzo szybkie generowanie beatów. Na dobry początek otrzymujemy ponad 1 GB brzmień. Dzięki systemowi banków, mamy natychmiastowy dostęp do 128 próbek. Na każdą z nich możemy nałożyć do 4 efektów.

MPC Element w sprzedaży od października.

Źródło: akaiprompc.com/mpc-element.