novationNovation prezentuje hardwerowy kontroler/syntezator MiniNova. Ten kompaktowych rozmiarów syntezator ((3 oktawy) posiada na swom pokładzie unikalne kontrolety typu push-button Animate controls oraz efekt VocalTune. Istrument zbudowano na platformie flagowego UltraNova.

Cechuje się 3 oscylatorami, możliwością jednoczesnego wykorzystania do pięciu efektów, trzema LFO, dwoma filtrami oraz sześcioma obwiedniami.

MiniNova pozwala kreować brzmienia dowolnego gatunku i został zaprojektowany z myślą o tych, którym zależy na czasie, a swoje brzmienie chcą osiągnąć bardzo szybko. Na pokładzie znajdziemy 256 gotowych brzmień oraz 128 komórek na własne barwy.

Klika słów o efekcie VocalTune - ten odpowiedzialny jest za strojenie ścieżki wokalnej użytkownika w czasie rzeczywistym, posiada wbudowany silnik wokodera, a dzięki przyciskom Animate mamy możliwość uwzględniania do 8 modulacji.

Instrument pozwala na programowanie własnych przebiegów arpegio. Komunikacja z komputerem odbywa się za pośrednictwem łącza USB. Instrument dostarczany jest z dedykowanym oprogramowaniem służącym do zarządzania biblioteką brzmień.

Cena: MSRP $624.99 / $499.99

Dostępność: październik 2012

Źródło:Novation