Arturia - Analog Experience Factory Jak można przeczytać na stronie francuskiej firmy Arturia właśnie trafiła do sprzedaży trzecia odsłona bardziej zaawansowanej wersji syntezatora hybrydowego Analog Factory Experience. Obecnie syntezator zwie się Analog Experience The Factory i stanowi połącznie oprogramowania z dedykowanym doń kontrolerem. Po podłączeniu klawiatury do komputera jesteśmy gotowi do pracy. Do sprawnej obsługi oprogramowania nie potrzebujesz nawet myszy. Pełną kontrolę nad oprogramowaniem osiągasz z poziomu sterownika hardware.
Analog Experience The Factory dostarczany jest z 3500 wysokiej jakości brzmieniami. Instrument cechuje pełna ingetracja ze środowiskami typu DAW.
Kontroler Analog Experience The Factory posiada 3 oktawy z funkcją aftertouch. Dodatkowym atutem jest solidna aluminiowa obudowa. Cena: $399 / €349.

Specyfikacja instrumentu przedstawia się następująco:

  • syntezator hybrydowy stanowiący połączenie zaawansowanego oprogramowania oraz sprzętu
  • 32-klawiszowa klawiatura midi z funkcją aftertouch oraz reakcją na parametr velocity, klawiatura częściowo doważana, mogąca pracować jako sterownik MIDI
  • Pełna integralność oprogramowania z hardwarem (podłączas urządzenie, uruchamiasz program i w pełni cieszysz się grą na instrumencie)
  • dostęp do starannie wyselekcjonowanych brzmień pochodzących z klasycznych instrumentów producenta: Minimoog V, Prophet V, ARP 2600V, Moog Modular V, CS-80V and Jupiter-8V (łącznie ponad 3500 brzmień)
  • zgrabny menager presetów umożliwiający filtrowanie dostępnych presetów zgodnie z naszymi wymaganiami (po instrumencie, rodzaju itd.
  • możliwość bezpośredniej edycji brzmień za pomocą  kluczowych parametrów kontroli
  • pełna kompatybilność z czołowymi programami typu host
  • ultra cienka obudowa kontrolera wykonana z drewna oraz aluminium
  • centrum kontroli MIDI umożliwiające dokonanie ustawień MIDI celem integracji zewnętrznego oprogramowania.
arturia analogexperiencelab
Analog Player - mniejsza wersja hybrydowego syntezatora łączącego w sobie niewielki sterownik MIDI z okrojoną wersją oprogramowania Analog Experience, którą stanowi ponad 1000 klasycznych brzmień z syntezatorów firmy, menager presetów z możliwością filtrowania brzmień po typie czy instrumencie. Dodatkowym atutem jest praca w trybie uproszczonym z nastawieniem na edycję kluczowych parametrów brzmienia. Producent gwarantuje pełną kompatybilność z programami hostami za równo w środowisku Windows jak i Mac OS X. Doskonałe rozwiązanie dla mobilnych muzyków. Cena: $99 / €99.

Źródlo: Arturia