ReFx - Nexus Dance vol.2 vol. 3 oraz SID Expansion Wraz z pojawieniem się wtyczki Nexus v2.0 producent zaprezentował 3 nowe rozszerzenia:
Dance vol. 2 (dostarczane za darmo razem z wtyczką Nexus 2.0 VST) Dance vol. 3 oraz SID Dance vol. 2  to długo oczekiwana kontynuacja bardzo udanego jednego rozszerzenia Dance vol. 1. 
Dance vol. 1 to aż 128 zupełnie nowych presetów, które znajdą swoje miejsce w takich gatunkach jak:Dance, Electro, HandsUp, Trance, czy Hardstyl.
  • Możliwości brzmieniowe rozszerzenia Dance vol. 2 {audio}http://refx.com/downloads/nexus2/exp_Dance_Vol_2.mp3{/audio}
Dance vol. 3 to jeszcze więcej presetów z serii dance. Jeżeli zaproponowane przez producenta 128 brzmień to wciąż za mało, koniecznie sprawdź co ma do zaoferowania kolekcja Sance vol. 3.
Rozszerzenie dance vol. 3 to aż 135 presetów. Unikalne brzmienia typu bas, zwariowane brzmienie typu electro, znakomite leady, niezwykłe brzmienia typu pad, zestawy perkusyjne i wiele wiele więcej.
  • Możliwości brzmieniowe rozszerzenia Dance vol. 3 {audio}http://refx.com/downloads/nexus2/exp_Dance_Vol_3.mp3{/audio}
Jeżeli cokolwiek mamy nazywać kultowym, to pojęcia tego nie można pominąć w stosunku do chipu brzmieniowego SID, który królował za czasów komputerów C64. Rozszerzenie SID to aż 200 ! presetów wykorzustujących oryginalne brzmienia stworzone przy pomocy komputera Commodore C64. Wszyskie demonstrowane w poniższej prezentacji muzycznej presety pochodzą z kolekcji SID Expansions i do ich stworzenia wykorzystano najnowsze presety modułu arpeggiatora znajdującego się na pokładzie flagowego Nexus 2.0.
  • Możliwości brzmieniowe rozszerzenia SID {audio}http://refx.com/downloads/nexus2/exp_SID.mp3{/audio}
ReFx - Nexus Dance vol.2 vol. 3 oraz SID Expansion
Źródło: www.refx.com