freesamplesFirma Loopmasters przedstawia kolejne wydanie bezpłatnego menadżera próbek: Loopcloud 4, współpracującego z plikami zgromadzonymi w chmurze. Aplikacja przeznaczona jest do zarządzania próbkmi dostarczanymi przez Loopmasters.

Sprawdź również: UNDRGRND Sounds Label Sampler 2 - 800 MB pętli oraz loopów od Loopmasters

Loopcloud 4 zawiera szereg nowych funkcjonalności. Te najistotniejsze to narzędzia na potrzeby edycji materiału audio. Użytkownik może ciąć, odwracać, dowolnie aranżować, zgłaśniać, ustawiać punkty zapętlenia próbki. W aktualnym wydaniu wtyczka reaguje na komunikaty MIDI, zatem zachowuje się jak typowy instrument.

loopcloud

Producent zoptymalizował kod odpowiedzialny funkcję search (wyszukiwarka) czy dodał wsparcie dla skrótów klawiaturowych umożliwiając kopiowanie/wklejanie próbek pomiędzy otwartymi oknami aplikacji (alternatywa dla opcji „przeciągnij i upuść”).

Aplikacja może działać niezależnie od programu hosta, jak również dostępna jest w popularnych formatach (VST, AU, oarz AAX).

Aby móc pobrać instalator, należy zarejestrować się na stronie producenta. Loopcloud 4 dostarczana jest z pakietem próbek. Każdego tygodnia Loopmasters wzbogaca wtyczkę o dodatkową bezpłatną zawartość.

Bezpłatne wydanie wtyczki Loopcloud pobrać można bezpośrednio ze strony producenta (link poniżej).

Po menadżera sampli Loopcloud 4 odsyłam na stronę Loopmasters (wielkość pobieranego pliku 115 MB)