freesamplesW obecnych czasach producenci muzyczni zalewani są bibliotekami sampli. Prawie każda z nich dostępna jest na wyciągnięci ręki. Problemem jest znalezienie właściwej metody, która pozwoli nie tylko odnaleźć się w gąszczu plików, ale również szybki dostęp z każdego miejsca na Ziemi.

Przeczytaj również: Designer Dance Collection darmowa paczki sampli od Loopmasters Sample4Free

Z właściwym rozwiązaniem wychodzi naprzeciw firma Loopmasters prezentując system Loopcloud – oprogramowanie dające użytkownikowi możliwość dostępu do wszytych sampli oraz pętli posegregowanych według tempa, gatunku, instrumentu oraz innych kryteriów definiowanych przez użytkownika. Część programów typy DAW korzysta już z tego typu rozwiązań.

Całość opiera się na wtyczce Loopcloud, z dostępem do plików z chmury. Sample i pętle można wczytywać do projektu, niezależnie od tego na jakim komputerze pracujemy. Z poziomu chmury istnieje również możliwość zakupienia pojedynczych brzmień. Plugin Loopcloud udostępniony został dla aktualnych klientów Loopmasters. Nieco później zaprezentowana zostanie odpowiednia wtyczka, a która udostepniona zostanie bez opłat (aktualnie trwają beta-testy).

Dodatkowe informacje: Loopcloud