freesamplesDouble Trouble Audio przemianował status biblioteki Commodore 64 Percussion & FX, która do tej pory dostępna była komercyjnie. Aktualnie możemy pozyskać ją za darmo.

Pakiet Commodore 64 Percussion & FX to zestaw 23132 sampli (Free Sample Pack), które przygotowano nagrywając brzmienia karty dzwiękowej HardSID z wbudowanym chipem SID (legendarny układ instalowany w komputerach klasy Commodore 64). Trzeba przyznać, że ilość brzmień drum jest przeogromna. I tak przykładowo biblioteka zawiera 90 różnych basowych brzmień perkusyjnych czy 184 brzmienia werbla.

Przeczytaj również: 38911 bytes b2.0 emulacja brzmień Commodore 64 darmowa wtyczka VST

Każda próbka dostępna jest w kilku różnych odmianach. Tytułowa kolekcja jest niekwestionowanym liderem jeśli chodzi wielkość pojedynczego darmowego zbioru sampli.

Pakiet dostępny jest za darmo dla każdego zainteresowanego, bez konieczności rejestracji. Wszystko, co wystarczy zrobić, aby stać się właścicielem tytułowego pakietu to kliknięcie w linka (ten poniżej). Potem pozostaje nam czekanie na ukończenie procesu pobierania. Na tej samej stronie znajdziemy szereg innych darmowych pakietów sampli, którymi warto się zainteresować.

commodore-64-drums-free

Free Download

Po zestaw Commodore 64 Percussion & FX przechodzimy na stronę Double Trouble Audio (Wielkość pobieranego pliku 3 GB)