freesamplesMamy sierpień, zatem powtórnie wracamy ze świeżą porcją darmowych paczek sampli, które zaprezentowane zostały w miesiącu lipcu a których nie udało się mnie opisać w ramach sekcji: Sample4Free. Wszystkie poniższe propozycje są godne uwagi.

Loopmasters nadal w ramach Letniej wyprzedaży oferuje swoje produkty z 40% rabatem. Nawiązując do powyższego warto wspomnieć o szalonej ofercie na instrument Xpand!2 workstation instrument firmy Air Music a który można nabyć za 1 dolara. To oferta, obok której zdecydowanie nie możesz przejść obojętnie.

Epic Trailer Sounds Vol. 2 wyceniony na 5 dolarów, to biblioteka oferowana przez Joshua Crispina znanego jako Generdyn (autorafantastycznej biblioteki Cinematic Sound Effects). Wszystkie uzyskane ze sprzedaży środki trafią do organizacji non-profit, zajmującej się integrowaniem i tworzeniem klas z uczniami grającymi na gitarze oraz śpiewającymi oraz aktywizacją dzieci w wieku szkolnym.

Wróćmy jednak do darmowych propozycji:

Break Geek DNB Lite jest niewielką ale bardzo dobrą kolekcją instrumentów perkusyjnych typu one shot dostępnych w formacie WAV. Wszystkie próbki na licencji 100% royalty free.

Użytkwnicy Abletona Live powinni zdecydowanie zainteresować się pakietem Celeste Instrument opracowanym przez Expanding Sound.

Ghosthack udostępnił Bassline Pressure Light, darmowy bank brzmień Xfer Serum przeznaczony dla instrumentu NI Massive

Kontynuując temat banków brzmień warto wspomnieć o zestawie Diva Oblivion doskonałego syntezatora DIVA firmy U-He.

Protein – X od Tunesurge to zestaw 1,63 GB filmowych brzmień dla Native Instruments Kontakt. Pakiet 5 instrumentów w postaci patchy dla NI Kontakt 5 głównie w postaci mrocznych padów oraz przesterowanych brzmień teksturowych. Konieczna darmowa rejestracja.

BHK Samples udostępnił pakiet darmowych pętli drum and bass Vision. Aby móc cieszyć się pakietem należy podzielić się nim za pomocą Facebooka.

ModulARPS 2 [LE] jest darmową wesją instrumentu ModulARPS 2 działającą w środowisku NI Kontakt. Zawiera niewielką ilość presetów, które znajdziemy w pełnym wydaniu. Wszystkie brzmienia na licencji royalty free

Rossignol-Studio udostępnia bibliotekę sampli Cliketap na potrzeby samplera Native Instruments Kontakt. Jest to zbiór brzmień perkusjyjnych wygenerowanych ludzkim ciałem. Ciekawe są w szczególności brzmienia powstałe przy udziale policzków, palcy, czy uderzenia w klatkę piersiową.

Skifonix Sounds powraca na scenę darmowych brzmień z kolekcją pętpli audio: Future Groove. Paczkę za darmo pobierany z poziomu SoundCloud.

2WAVES Freebie to potężny pakiet 1,2 GB brzmień pochodzących z różnych komercyujnych pakietów firmy 2WAVES.

Wave Alchemy udostępnił komercyjny pakiet z 1000 brzmień analogowych na pokładzie: Chords & Stabs. Darmowy przedsmak z kilkoma brzmieniami pozyskamy po zarejestrowaniu się na stronie producenta.

Surprise Piano to eksperymentalny zestaw brzmień dla instrumentu NI Kontakt. Brzmienia pian.

Zobacz najciekawsze kolekcje darmowych sampli za czerwiec 2016: kliknij tutaj
Do zobaczenia wyjątkowo w październiku :)