Notice: Trying to get property of non-object in /joomla323nowe/components/com_content/views/category/view.html.php on line 277

freesamples99Sounds oraz SampleScience prezentują bezpłatny odtwarzacz próbek perkusyjnych Drum Machine w formacie VST/AU oparty na próbkach 99 Drum Samples

Opracowaniem wersji VST zajęła się firma SampleScience. Wtyczka posiada 8 slotów na pojedyncze próbki. Każdy z nich można ustawić pod kątem głośności oraz panoramy. Dodatkowo możemy skierować sygnał z każdego slotu na niezależne wyjścia celem dalszego przetwarzania już z poziomu DAWa.

Poznaj również: Mega Drum Machines od Audodafe darmowy instrument oparty na bibliotece sampli

 Pośród globalnych parametrów znalazły się: głośność, panorama, LFO oraz modulacja wysokości.

Na pokładzie znalazło się 12 gotowych zestawów. Producent zapowiedział iż kolejne będą dodawane sukcesywnie.

99sounds_drummachine

 

Free Download (pobierz sample za darmo)

j1000Synth Magic udostępnił bezpłatną kolekcję brzmień Easy Peavey, opartą na interfejsie samplera NI Kontakt (próbki WAV również dostępne) stanowiącą zbiór brzmień syntezatorów: Peavey DPM V3, M-Audio Venom, oraz maszyny perkusyjnej: Korg Volca Beats

Koniecznie dowiedz się: Jak poprawić brzmienie drumów za pomocą Transpire VST4Free?

Easy Peavy posiada w pełni spersonalizowany, bardzo przyjemny dla oka, interfejs oparty na instrumencie Native Instruments Kontakt. Na pokładzie same brzmienia perkusyjne, które dodatkowo możemy dostroić za pomocą wbudowanych narzędzi czy efektów (np. convolution reverb).

Na pokładzie znalazło się 9 zestawów perkusyjnych.

Uwaga: do poprawnej pracy wymagana wymagane jest pełne wydanie NI Kontakt. Dla tych , którzy nie posiadają licencji na Kontakt powinni zapoznać się z zestawem 100 próbek (WAV)

easy-peavey

Do poprawnej pracy wymagana jest pełna wersja samplera Kontakt, co pozwoli uniknąć 15-minutowego limitu czasowego. Dla tych, którzy nie korzystają z Kontakta, pozostaje wykorzystać próbki WAV.

Pobierz paczkę Easy Peavey za darmo

j1000Beat Magazine zaprezentował paczkę brzmień podpartą darmowym Zamplerem: AS-1 Boogie. Próbki pochodzą z syntezatora Toraiz AS-1 opracowanego przez firmę Pioneer DJ we współpracy z Dave Smith Instruments. Całość oparto na silniku Propheta 6 I zaprojektowano do zastosowań Live. Producent zarejestrował 88 pętli audio i delikatnie je przetworzył.

Przeczytaj również: Beatzille (okrojony Bazille) za darmo od Beat Magazin dla wszystkich VST4Free

toraiz-as-1-sample-pack

Do poprawnej pracy wymagana jest pełna wersja samplera Kontakt, co pozwoli uniknąć 15-minutowego limitu czasowego. Dla tych, którzy nie korzystają z Kontakta, pozostaje wykorzystać próbki WAV.

Pobierz paczkę AS-1 Boogie za darmo

0aWilkinson Audio prezentuje bibliotekę sampli ZomBass 4 przeznaczoną dla samplera Native Instruments Kontakt (pliki w formacie WAV również w paczce). Pakiet dostępny jest za darmo do 1 lipca 2017. Po tej dacie należy liczyć się z kosztami: 25 dolarów.

Sprawdź koniecznie: Darmowe pętle oraz sample kwiecień 2017 (I love free samples)

Opisywany pakiet stanowi zbiór brzmień 5-strunowego instrumentu Warwick 5 String Corvette. Interfejs maksymalnie uproszczono. Użytkownik posiada możliwość wyboru artykulacji, wartości velocity czy stroju. Na potrzeby ZomBassu 4 spróbkowano nuty w zakresie A0 - E4.

zombass-4-free

Do poprawnej pracy wymagana jest pełna wersja samplera Kontakt, co pozwoli uniknąć 15-minutowego limitu czasowego. Dla tych, którzy nie korzystają z Kontakta, pozostaje wykorzystać próbki WAV.

Pobierz paczkę ZomBass 4 bez opłat

0aProducent Sonic Anomaly zaprezentował efekt służący kształtowaniu transientów: Transpire. Wtyczka (dostępna w formatach VST oraz JSFX) została zoptymalizowana do pracy z brzmieniami perkusyjnymi. Z uwagi na nieliniową naturę przetwarzania sygnału na wejściu, plugin Transpire delikatnie uwydatnia poszczególne składowe sekcji perkusyjnej bez negatywnego wpływu na poziom głośności. Na płycie czołowej wtyczki tylko 4 gałki odpowiedzialne są za kontrolę sygnału przetwarzanego.

Sprawdź koniecznie: Cakewalk - Z3TA+ 2.1.1 wielki powrót legendy + presety i sample

transpirefree

freesamplesZapraszam do zapoznania się z poniższą listą co ciekawszych darmowych propozycji, które ukazały się w kwietniu oraz z początkiem maja

Przeczytaj również: Darmowe pętle oraz sample marzec 2017 (I love free samples)

Sprawdź również sekcję Samples4Free, które szczególnie zasłużyły na nasze uznanie.

Darmowe zestawy sampli

0aNa stronie Rekkerd znajdziemy paczkę sampli Bluezone Corporation. W sumie 84 pojedyncze brzmienia pochodzące z 6 różnych bibliotek (Lost In Space, Spectral Line, Metal Sound Effects, Cobalt, Subspace Distortion, and Distant Wave).

Poznaj również: Free Production Loops 2016 pakiet 850 MB darmowych sampli Sample4Free

Jakość na najwyższym poziomie. Całość pobieramy bez konieczności rejestracji.

rekkerd-bluezone-corporation

0aNiedźwiedź to jedno z potężniejszych zwierząt w naturze. Grupa Karoryfer Samples twierdzi, że przygotowała jedną z najbardziej nietypowych kolekcji stanowiącą zbiór brzmień wydobytych podczas gry na kości udowej niedźwiedzia Syberyjskiego - to oczywiście żart :). W rzeczywistości mamy do czynienia z próbką saksofonu barytonowego, które otrzymujemy w ramach pakietu Bear Sax (to już nie żart).

Warto pobrać: War Tuba spróbkowany instrument Hańba od Karoryfer Samples Sample4Free

Całość oparto na spersonalizowanym interfejsie sforzando

karoryfer-samples-bear-sax