flstudio11To, co może wydawać się niewinnym żartem czy plotką zostało oficjalnie potwierdzone przez Image-Line. FL Studio 20 zostanie zaprezentowane w bieżącym 2018. Wyczekiwane przez wielu wydanie nie będzie oznaczone numerem 13! Powód? Image-Line w ten sposób świętuje dwudziestolecie swojego istnienia.

Co ciekawe tytułowe wydanie jest już dostępne w postaci testowego wydania (beta) pod przykrywką FL Studio 12.9. Każdy, kto ma ochotę je wybróbowac odsyłam do tej lokalizacji: FL Studio 12.9 (FL Studio 20 Beta).

Warto dodać, że seria beta nie powinna być wykorzystywana do typowych prac produkcyjnych z uwagi na niekompatybilności oraz szereg błędów.

FL Studio 20 is FL Studio 13

Kiedy Fl Studio 20?

Oficjalnie data nie została podana. Biorąc jednak pod uwagę cykl wydawniczy poprzednich edycji, aplikacji można się spodziewać na przełomie marca-kwietnia 2018.

Co nowego?

Cześć funkcjonalności już oficjalnie została przedstawiona. Mowa o:

  • usprawnieniach w ramach samplera DirectWate,
  • pełne 64-bitowe wsparcie FruityReverb,
  • zwiększenie ilości ścieżek insertowych miksera do 125,
  • poprawki wizualne w playliscie
  • wsparcie dla sygnatury czasowej
  • i wiele innych

Sam interfejs graficzny przypomina ten znany z poprzednich wydań. W aktualnej wersji producent kładzie nacisk na poprawę funkcjonalności oraz użyteczność.

Myślę, że razem z Fl Studio 20 końcowy użytkownik otrzyma kilka nowych instrumentów wirtualnych oraz wtyczek efektów podobnie jak to miało miejsce przy okazji Fl Studio 12 (Transient Processor, Razer Chroma) czy Fl Studio 12.4 (Transistor Bass).

FL Studio 20

 

FL Studio 20 Features

Ciekawym i dużym ułatwieniem byłaby możliwość zapisu projektów do chmury.

Być może w końcu ujrzymy oficjalne wydanie na MACa. Wierzę, że Fl Studio 20 to kropka nad „i” potwierdzająca potęgę i stawiająca ten program na pierwszym miejscu pośród innych podobnych rozwiązań.

Każdy, kto posiada wcześniejsze wydania otrzyma aktualizację bez dodatkowych kosztów (w ramach: Life free updates)