Steinberg - Cubase 6 oraz Cubase Artist 6Steinberg zapowiedział natychmiastową dostępność aktualizacji do trzech edycji Cubase: Pro, Artist oraz Elements. Pojawienie się tegorocznej aktualizacji już w listopadzie to sposobność na zatrzymanie użytkowników Cubase, a którzy mają spory zawrót głowy jeśli chodzi o środowiska DAW dostępne na rynku. O 20 najpopularniejszych pisaliśmy w tym tekście.

Warto przeczytać: Fl studio - bezkonkurencyjny DAW

Największą zmianą jest zastosowanie 64-bitowgo silnika odpowiedzialnego za ostateczny miks. Takie rozwiązanie przekłada się na podniesienie poziomu szczegółowości oraz przejrzystości miksu.

Producent ponadto zdecydował się na interfejs typu pojedyńcze okno, z serią zakładek, które znajdziemy po prawej stronie. Zintegrowana przeglądarka plików w prosty sposób pozwoli na dostęp do plików multimedialnych. Częścią integralną stały się również wskaźniki sygnału końcowego oraz moduł Control Room.

mspectralpan

Metronom w wersji 9.5 jest w pełni personalizowany. Z innych usprawnień warto wymienić zaawansowane narzędzia do edycji automatyki, podwójone ilości slotów insertowych (maksymalnie 16 ścieżek efektowych na track – dotyczy wersji Pro oraz Artist).

Aktualizacji doczekały się wtyczki Vintage Compressor oraz Tube Compressor VST. Obie otrzymały nowe „szaty”.

mspectralpan

 

mspectralpan

 

Przeprojektowano wtyczkę taśmowego saturatora Magneto (ta dostępna wyłącznie dla wersji Cubase Pro 9.5). Dodatkowo Cubase wzbogacony został o bibliotekę syntezatora FLUX, a która przeznaczona została również dla HALion Sonic SE 3 oraz Cubase Artist 9.5

mspectralpan

 

mspectralpan

Zastosowanie możliwości bezpośredniego przetwarzania w trybie offline pozwala na utrzymanie obciążenia CPU na minimalnym poziomie.

Dostępność oraz ceny:

Każda z edycji: The Cubase Pro 9.5, Cubase Artist 9.5 oraz Cubase Elements 9.5 dostępna jez z poziomu sklepu Steinberg Online Shop oraz u lokalnych sprzedawców. Ceny na sklepowych półkach mogą nieco się różnić. Sugerowane ceny (na rynek niemiecki):

  • 579 euro za Cubase Pro 9.5,

  • 329 euro za Cubase Artist 9.5

  • 99.99 euro za Cubase Elements 9.5.

Aktualizacje pobierzemy ze strony Steinberg Online Shop. Każdy, kto aktywował Cubase 9 (bądź wcześniejszą wersję) po 18 października 2017 otrzymuje update bez dodatkowych kosztów.