Steinberg - Cubase 5.5 Fani oprogramowania Cubase 5.5 mają powody do radości. Właśnie dziś firma Steinberg zaprezentowała zaktualizowaną wersję jednego z najpopularniejszych programów typu DAW - Cubase 5.5. Co istotne aktualizacja jest darmowa i można ją pobrać ze strony www.steinberg.net.

Cubase w wersji 5.0 zaprezentowany został podczas ubiegłorocznych targów NAMM  jest szeroko wychwalany za zaimplementowanie szeregu innowacyjnych narzędzi. Tym bardziej cieszy fakt, że aktualizacja do Cubase 5 oraz Cubase Studio 5 udostępniana jest za darmo.

Dzięki aktualizacji praca w standardowym produkcie firmy Steinberg stanie się jeszcze bardziej wydajna. Tę wydajność w szczególności powinni odczuć wszyscy Ci, którzy wykorzystują na co dzień komputery z czterordzeniowymi procesorami. Przyrost wydajności daje się zauważyć w szczególności podczas pracy z efektem pogłosowym REVerenve oraz narzędziem LoopMash.
W obecnym kształcie Cubase 5.5 oraz Cubase Studio 5.5 dostępne są w wersjach 64-bitowych.
Dzięki zastosowaniu poprawionych modułu VST Bridge możemy cieszyć się większością 32-bitowych wtyczek VST.

Zwiększona funkcjonalność w zakresie automatyki na potrzeby mixingu oraz video, rozszerzone możliwości systemu Quick Control dla sekcji Group, FX, czy wyjść kanałów, pełne wsparcie silnika wideo dla filmów w jakości Full HD - to tylko nieliczne zmiany, jakie zostały wprowadzone razem z aktualizacją.  

[Aktualizacja: Uzytkownicy 5 edycji Cubase doczekali się drobnej aktualizacji (oznaczonej numerem 5.5.3 wraz z którą poprawiono stabilność związaną z pracą mostku VST oraz importem danych Audio z płyt CD. Usunięto dodatkowo blokadę parametru wet (dotyczy modułu REVerence).

Więcej informacji najdziesz na stronie producenta.

Źródło: Steinberg