niFirma Native Instruments zaprezentowała bezpłatny pakiet KOMPLETE START w pełni kompatybnilny z popularnymi aplikacjami typu DAW działającymi w środowisku PC oraz Mac. Nie posiadasz aplikacji nadrzędnej? Zachęcam do pobrania bezpłatnych SONAR Platinum czy Tracktion Waveform Free 2021. KOMPLETE START to zbiór efektów oraz instrumentów w formatach VST, AU oraz AAX.

W pakiecie znajdziemy:

  • 6 instrumentów wirtualnych (wśród nich LazerBass, Carbon 2 oraz TRK-01 Bass)
  • 9 instrumentów opartych na gotowych próbkach
  • 2 jednostki efektów (między innymi kompresor Supercharger)
  • Ponad 1500 pętli audio (wybrane brzmienia z paczek The Band and World, Analog Dreams, Ethereal Earth, oraz Hybrid Key)
  • Bezpłatny Kontakt Player oraz moduł Reaktora

komplete-start

Większość oferowanego oprogramowania była udostępniona jakiś czas temu bez opłat, jednakże jako odrębne paczki. Obecnie mamy możliwość pobrania całości jednorazowo.

Przeczytaj również: Snare Designer od Native Instruments pobierz bezpłatnie 576 sampli WAV

Aby móc się cieszyć bezpłatną kopią pakietu KOMPLETE START, należy zarejestrować się na stronie producenta (link poniżej) i pobrać oprogramowanie Native Access license manager software. Po jego instalacji przechodzimy do menagera i logujemy się na konto firmy NI, z poziomu którego otrzymujemy możliwość zainstalowania poszczególnych elementów pakietu.

Po pakiet KOMPLETE START odsyłam na stronę Native Instruments