to40freewareKolejny efekt z grupy przesterów na naszej liście to Qontrolr, szczególnie przydatny, gdy zależy nam na minimalnej ingerencji w sygnał. Szczególnie przyjemny efekty uzyskujemy podczas pracy z modułami bitcrushera oraz klipera. Prace nad pluginem prowadzi firma SBAudio. Ten dostępny jest w formatach VST/VST3 działających pod kontrolą systemu Windows.

Interfejs użytkownika jest bardzo przyjemny i przejrzysty, chociaż użytkownicy korzystający z dużych monitorów chętnie widzięliby większe GUI.

Qontrolr pozwala przesterować sygnał na jeden z czterech sposobów (statyczne przesterowanie, redukcja częstotliwości próbkowania, klipping oraz przester fuzzowy).

W mojej ocenie najciekawszy efekt uzyskuje się korzystając z trybu statycznego. Ten przypomina efekt degradacji sygnału, z którym spotykamy się w chwili przepuszczania dźwięku przez niepoprawnie podpięte kable. Świetą robotę robi również tryb redukcji częstotliwości próbkowania – zwłaszcza podczas pracy z brzmieniami typu drum oraz bass. Najmniej do gustu przypadł mi tryb przesteru fuzzowego.

Obciążenie procesora podczas pracy z wtyczką jest na bardzo niskim poziomie i nie przekracza 1%, nawet gdy korzystamy z 4 trybów jednocześnie miksowanych z przetwarzanym sygnałem.

sbaudio_qontrolr

Zapraszamy do działu download po wtyczkę.