singlecircleaudio_vontagedrumelementsVintage Drum Elements to najnowsza produkcja Single Cycle Audio, nacechowana brzmieniem modułu perkusyjnego Yamaha RX5. Całość „zamknięta” w obudowę z 16 padami. Instrument działa w oparciu o sample typu one shot. Sam moduł w wersji hardware cieszył się sporą popularnością w latach 80-tych. Jeżeli szukasz inspiracji w muzyce serwowanej w filmach “Back to the Future” czy „Inspector Gadget” – nie możesz przejść obojętnie obok tej wtyczki.

Interfejs użytkownika jest dobrze zorganizowany. W mojej ocenie to istny majstersztyk. Wszystkie niezbędne kontrolery znalazły się na płcie głównej.

W paczce z pluginemznajdziemy szczegółową instrukcję użytkownika w formacie PDF. Pomimo, iż plugin zaliczany jest do odtwarzaczy typu ROMplayer, nie ma możliwości korzystania z własnych próbek czy budowania własnych zestawów na bazie załączonych sampli. Nie powinien być to jednak żaden problem, ponieważ na pokładzie znajdziemy 9 gotowych zróżnicowanych zestawów.

singlecircleaudio_vontagedrumelements

Plugin dystrybuowany jest na licencji „zapłać ile chcesz”. Zatem można z powodzeniem pobrać plugin za darmo, bądź też przekazać producentowi jakąś drobną sumę na poczet dalszych prac nad projektem.

Vintage Drum Elements pobieramy przechodząc na stronę Bandcamp (wielkość pobieranego pliku: 77,5 MB).